Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-05, 18:30 Autor: Anna Kurc

"Działają i przynosi im to radość". Gala wolontariatu w opolskim ekonomiku

Gala wolontariatu [fot. Jarosław Madzia]
Gala wolontariatu [fot. Jarosław Madzia]
Pomagają innym, organizują akcje charytatywne. Wolontariusze, bo o nich mowa, dziś (5.12) obchodzą swoje święto. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu stał się okazją do podziękowania tym najbardziej zaangażowanym w bezinteresowną pomoc. Po raz 18. z organizowano tam "Galę wolontariatu".
- Mamy około 45 aktywnych społeczników - mówi Anna Kornek, opiekun szkolnego klubu wolontariatu.

- Trzeba uczniów zachęcać do wolontariatu. Uczniowie, kiedy wypracują 30 godzin, to oczywiście dostają taki wpis na świadectwie, że działali aktywnie w wolontariacie szkolnym. Taka dusza wolontariusza, to jest dusza skromna, która po prostu działa i to jej przynosi radość. Wolontariat to też wspaniała okazja do tego, żeby się rozwinąć, zdobyć nowe kompetencje, żeby się nauczyć pracy w zespole. Tworzą taka fajną, zgraną grupę - dodaje Kornek.

Wolontariusze zrzeszeni są w tak zwanej grupie "W", której koordynatorem jest Damian Wójciak.

- Grupa "W" to jest taka potoczna nazwa klubu wolontariatu w naszej szkole. Tak nadaliśmy, żeby było coś innego niż wszystko jest, tak sztywno jest po prostu: "klub wolontariatu" albo "szkolny klub wolontariatu". Wolontariat dla mnie to jest moment, kiedy dzięki pomocy innym, w zamian dostaję bezinteresowny uśmiech, że to nie jest za sprawą żadnych pieniędzy, rzeczy materialnych, tylko szczera, niesiona pomoc, od serca i poświęcony ku temu czas - wyjaśnia Wójciak.

Dodajmy, że w opolskim ekonomiku odbywają się takie akcje charytatywne, jak koncert "Otwarte serce" czy "Pola nadziei".
Anna Kornek
Damian Wójciak
Gala wolontariatu w ZSE w Opolu

Wiadomości z regionu

2024-03-01, godz. 16:00 Czy Polski Ład będzie kontynuowany? Poseł Marcin Ociepa pyta o to premiera Co z przyszłością programu Polski Ład? - pyta poseł PiS Marcin Ociepa w interpelacji do premiera Donalda Tuska. Parlamentarzysta obawia się, że tych pieniędzy… » więcej 2024-03-01, godz. 15:49 Stary Grodków ponownie upamiętnił żołnierzy wyklętych Na 'Polanie Śmierci' pod Starym Grodkowem upamiętniono żołnierzy zgrupowania Henryka Flamego, którzy zginęli w zasadzce zorganizowanej przez NKWD i bezp… » więcej 2024-03-01, godz. 15:23 Nieudany napad na kantor w Niemodlinie. Policjanci szukają sprawcy Nieudany napad na kantor w Niemodlinie. Policjanci informują, że do punktu wymiany walut wszedł ubrany na czarno mężczyzna, rozpylił w pomieszczeniu gaz… » więcej 2024-03-01, godz. 14:49 Wypadek na A4 koło Gogolina. Utrudnienia na jezdni do Katowic Uwaga kierowcy. Utrudnienia w ruchu na opolskim odcinku autostrady A4. Auto osobowe najechało na tył samochodu ciężarowego. » więcej 2024-03-01, godz. 14:08 Wypadek przy stacji paliw w Praszce. Utrudnienia na ul. Gorzowskiej Czołowe zderzenie dwóch samochodów w Praszce. Do tego zdarzenia doszło dzisiaj (1.03), przed godziną 13:00, obok stacji paliw przy ulicy Gorzowskiej. » więcej 2024-03-01, godz. 13:30 "Brakowało mi czegoś takiego". Akwarium w opolskim zoo już działa [ZDJĘCIA] Płaszczki, rekiny a także rodzina Nemo - wszystko już na wyciągnięcie ręki, a właściwie w zasięgu oka. Akwarium 'Wodny świat' w opolskim zoo otwarte… » więcej 2024-03-01, godz. 13:17 150 kilometrów do pokonania. Nasz dziennikarz na starcie kolarskiego wyzwania [FILM] Przed nimi do pokonania na rowerze 150 km drogami szutrowymi, asfaltowymi i przez błoto. Już jutro (02.03) ponad 250 uczestników zmierzy się w zawodach Ultra… » więcej 2024-03-01, godz. 13:10 Nowe miejsca wypoczynku i rekreacji powstają nad Jeziorem Nyskim Nowe miejsca wypoczynku i rekreacji powstaną nad Jeziorem Nyskim. Właśnie ruszyła największa, jak dotąd, inwestycja budowy 15 całorocznych domków i sali… » więcej 2024-03-01, godz. 13:00 Można się jeszcze zapisać do biegu "Tropem Wilczym" w Kietrzu Kietrz to jedno z dziesięciu miast na Opolszczyźnie, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja 'Biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych''. Uczestnicy wydarzenia… » więcej 2024-03-01, godz. 12:07 "Każdy samorząd to inne podejście". Marcin Ociepa w Radiu Opole o planach na wybory samorządowe Na co liczy OdNowa w wyborach samorządowych? - o to pytaliśmy w porannej rozmowie Radia Opole. Marcin Ociepa, prezes stowarzyszenia mówi, że kandydaci popierani… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »