Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-05, 18:00 Autor: Adam Wołek

Sezon na choinki otwarty. "Coraz mniej kradzieży drzewek w lasach"

Na Opolszczyźnie rozpoczął się już sezon na choinki [fot. Daniel Klimczak]
Na Opolszczyźnie rozpoczął się już sezon na choinki [fot. Daniel Klimczak]
Cięte, w doniczkach, a może sztuczne - to coroczny dylemat wybierających choinki na święta.
Rozpoczął się sezon sprzedaży drzewek, a nasz reporter zapytał opolan, jakie choinki wolą - żywe czy sztuczne? Zdania są podzielone.

-Wolę sztuczną, dlatego, że jest wytrzymała i co roku mam tę samą - powiedziała jedna z mieszkanek Opola.

- Zdecydowanie żywa, bo nadaje domowi taką świąteczną atmosferę. I koniecznie dużo kolorowych bombek - dodała kolejna pytana o wybór.

- Choinka powinna być żywa, bo przepięknie pachnie - kwituje inna mieszkanka stolicy regionu.

- Choinki można kupić w marketach i u plantatorów, ale nie tylko. Sprzedaż prowadzą również leśnictwa - informuje opolski nadleśniczy Marek Cholewa. - My w związku z szaleństwem cenowym, jakie panuje na rynku, postanowiliśmy, że nie zmieniamy cen z ubiegłego roku. Podstawowe drzewko można już u nas kupić za 30 złotych.

Zdarzają się kradzieże choinek z lasów, ale według Waldemara Wilka, komendanta opolskiej Straży Leśnej, to już coraz rzadsze zjawisko.

- Złodzieje widzą, że to się nie opłaca, bo jako strażnicy mamy pełne uprawnienia - dodaje Waldemar Wilk. - Straż Leśna to uzbrojona formacja i mamy uprawnienia do prowadzenia spraw dotyczących wykroczeń i spraw kryminalnych. W sądach jesteśmy oskarżycielem publicznym.

Ceny choinek w tym roku na rynku kształtują się od ponad 40 złotych do nawet ponad 400.
Choinka sztuczna czy żywa?
Marek Cholewa
Waldemar Wilk

Wiadomości z regionu

2024-03-03, godz. 19:00 Zgłoś własne zadanie. 200 tys. na tegoroczne Inicjatywy Społeczne Miasta Gogolin 200 tys. złotych przeznaczył samorząd Gogolina na tegoroczną edycję Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina. To program podobny do budżetu obywatelskiego… » więcej 2024-03-03, godz. 18:30 Uwaga rodzice! W poniedziałek rusza rekrutacja dzieci do opolskich szkół podstawowych W poniedziałek (04.03) ruszy rekrutacja uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych w Opolu. Potrwa równo miesiąc, do 4 kwietnia. Dotyczy ona dzieci urodzonych… » więcej 2024-03-03, godz. 17:15 "Staram się wychowywać dzieci w duchu sportowym i patriotycznym". Bieg ''Tropem Wilczym'' w Głubczycach Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Głubczycach w biegu ''Tropem Wilczym'' poświęconym pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego… » więcej 2024-03-03, godz. 17:00 Pomoc dla opolskich seniorów. MOPR uruchamia "Korpus Wsparcia Seniorów" Poprawa poczucia bezpieczeństwa, zapewnienie tzw. 'opieki na odległość' czy opasek bezpieczeństwa - to trzy główne założenia programu 'Korpus Wsparcia… » więcej 2024-03-03, godz. 15:51 ''Trzeba o tym mówić i pamiętać''. W Babicach upamiętniono zamordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się uroczystości ku czci blisko ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2024-03-03, godz. 14:26 Uczcili pamięć żołnierzy wyklętych. Za nami kolejny bieg "Tropem Wilczym" w Opolu Ponad 350 zawodników wystartowało w Opolu w 8. edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 'Tropem Wilczym'. Uczestnicy mieli do pokonania tradycyjnie dwie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:11 Wypadek polskiego busa w Niemczech. Kilka osób zostało rannych Dziewięć osób zostało rannych w Niemczech w wypadku z udziałem polskiego busa. Nad ranem na autostradzie A4 samochód wjechał w tył ciężarówki. » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Kamienice, kościół i szkoła przejdą renowacje. Opolski ratusz przyznał dotacje Kolejne opolskie kamienice, a także kościoły zostaną odrestaurowane. Urząd Miasta w Opolu przeznaczył na ich konserwację 215 tysięcy złotych. W konkursie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. Zyskała też Sparta Krzywizna Ponad 2 miliony złotych kosztują remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. » więcej 2024-03-03, godz. 12:30 Gogolin: ponad dwa miliony złotych na remonty dróg gminnych Ponad dwa miliony złotych przeznaczy w tym roku samorząd Gogolina na remonty i budowę dróg w gminie. W planach jest między innymi przebudowa ul. Polnej w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »