Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-11-20, 16:40 Autor: Witold Wośtak

Świąteczna Zbiórka Żywności. W akcję włączyło się 65 sklepów z Opolszczyzny

Świąteczna Zbiórka Żywności, archiwum [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Świąteczna Zbiórka Żywności, archiwum [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Świąteczna Zbiórka Żywności, archiwum [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Świąteczna Zbiórka Żywności, archiwum [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
65 marketów i dyskontów spożywczych z całego województwa opolskiego włącza się w Świąteczną Zbiórkę Żywności. Tegoroczną akcję zaplanowano na piątek i sobotę (24-25.11) w całej Polsce.
Bank Żywności w Opolu nawiązał współpracę z 14 organizacjami pozarządowymi, które będą prowadzić zbiórkę, a później zajmą się dystrybucją paczek do potrzebujących.

- Wolontariusze będą rozdawać ulotki przed wejściami do sklepów, a warto przekazać chociaż jeden produkt - mówi Edward Ambicki, prezes Banku Żywności w Opolu.

- Przede wszystkim chodzi o artykuły spożywcze, które są najbardziej potrzebne w okresie przedświątecznym. Mam na myśli wszelkiego rodzaju ryż, mąkę czy produkty nabiałowe. Oczywiście prosimy również o trochę słodyczy, bo chcemy umilić święta wszystkim dzieciom potrzebującym takiej pomocy.

Prezes Ambicki zaznacza, że przygotowania i rozmowy trwają od dawna, bo od każdego sklepu trzeba mieć zgodę.

- Wszystko jest ustalone i przygotowane, aby uniknąć niedomówień między organizacją realizującą zbiórkę a zezwalającym sklepem. My zgłaszamy temat do centrali sieci handlowej, a oni wyrażają zgodę na prowadzenie świątecznej zbiórki w tym okresie.

Dodajmy, przed Wielkanocą w ramach akcji na Opolszczyźnie udało się zebrać ponad 8 ton żywności.
Edward Ambicki 1
Edward Ambicki 2

Wiadomości z regionu

2023-12-06, godz. 22:00 Plac zabaw na 40-lecie opolskiego przedszkola integracyjnego nr 51. "Tę historię tworzą ludzie" Podwójną okazję do świętowania mają przedszkolaki i personel przedszkola nr 51 w Opolu. Placówka obchodzi 40-lecie istnienia, a dziś (6.12) otwarto przy… » więcej 2023-12-06, godz. 21:15 Mikołajki na lodzie. Wielkie ślizganie na opolskim "Toropolu" 'Lodowe Mikołajki jak z bajki' pod takim hasłem odbyła się dziś (6.12) impreza na opolskim 'Toropolu'. Wydarzenie rozpoczęło się pokazem łyżwiarskim… » więcej 2023-12-06, godz. 20:30 Obwodnica Zawady: wojewoda czuje niedosyt, a dla miasta ważne są dwie kwestie Brak wypracowania społecznie akceptowalnego wariantu, istotny wzrost kosztów i brak zaangażowania inwestycyjnego ze strony władz Opola. Tak Ministerstwo Infrastruktury… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 "Święta są idealną okazją, żeby to zrobić". Studenci rejestrują się w bazie Fundacji DKMS [ZDJĘCIA] Ratują życie osób chorych na nowotwory krwi. Studenci rejestrują potencjalnych dawców szpiku na Uniwersytecie Opolskim i Politechnice Opolskiej w ramach akcji… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 Kluczbork: czujny policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego Kluczborski policjant w dniu wolnym od pracy zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który nie stawił się do więzienia. » więcej 2023-12-06, godz. 19:00 Zwierzę to zły pomysł na prezent. "Zawsze się to na nim odbija" Zwierzątko w prezencie? Tylko pluszowe. Nadchodzące święta, podobnie jak wakacje, to czas, gdy w schroniskach przybywa kotów i psów. » więcej 2023-12-06, godz. 18:30 Mieli sprzedawać narkotyki uczniom podstawówki w Głogówku Co najmniej trzy lata więzienia grożą czwórce mieszkańców gminy Głogówek, którzy zostali oskarżeni o sprzedaż narkotyków nieletnim. Przed Sądem Okręgowym… » więcej 2023-12-06, godz. 18:29 Pięć setów w hali Azoty. Siatkarze ZAKSY przegrywają z Bogdanką Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY bez kolejnego ligowego zwycięstwa na koncie. W meczu 10. kolejki PlusLigi trójkolorowi po pięciosetowej batalii przegrali… » więcej 2023-12-06, godz. 17:30 Archiwum Państwowe w Opolu świętuje 70-lecie. "To już nie jest miejsce, w którym przechowuje się dokumenty" Opolskie Archiwum Państwowe ma 70 lat. W Studenckim Centrum Kultury odbyła się dziś (6.12) gala z tej okazji. Siedem dekad funkcjonowania placówki zaprezentowano… » więcej 2023-12-06, godz. 16:30 Kolejny etap naboru w ramach budżetu obywatelskiego Nysy. Jakie projekty zakwalifikowano? Dwa projekty: modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Poznańskiej oraz oświetlenie wsi Jędrzychów przeszły do dalszego etapu naboru do budżetu obywatelskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »