Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-22, 06:00 Autor: Adam Wołek

Krwiodawcy na start! Podsumowanie turnieju szkół i uczelni

Młoda krew ratuje życie [fot. Adam Wołek]
Młoda krew ratuje życie [fot. Adam Wołek]
Jedna uczelnia wyższa i jedenaście szkół ponadpodstawowych z regionu wzięło udział w XX edycji turnieju "Młoda krew ratuje życie". To ogólnopolska akcja zorganizowana przez Polski Czerwony Krzyż.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, bo zebraliśmy sporo krwi - powiedział dyrektor opolskiego oddziału PCK Dawid Drożdż. - 434 litry zebraliśmy podczas akcji. To pokazuje, że odbijamy się po pandemii covidowej.

- Cieszę się, że biorąc udział w konkursie mogłam komuś pomóc - powiedziała Dorota Podgórska z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach. - To ciekawy pomysł, by pomagać. Na początku byłam zestresowana, bo boję się igieł, ale dałam radę i wszystko poszło dobrze.

- Jedyna uczelnia, która wzięła udział w konkursie to Uniwersytet WSB Merito - podkreślał student Michał Suder. - Jesteśmy obecni podczas tego turnieju krwiodawców już od roku 2019. Namawiamy studentów uczelni, by wstępowali w nasze szeregi wspólnie pomagali, bo cel jest szczytny.

Uczestnicy podkreślali, że największymi zwycięzcami są potrzebujący krwi pacjenci. Dyrektor RCKiK Iwona Rajca-Biernacka powiedziała, że stan zapasów krwi jest stabilny.
Dawid Drożdż
Dorota Podgórska
Michał Suder

Wiadomości z regionu

2023-12-08, godz. 20:19 "Zobowiązaliśmy się do budowy uczciwego państwa". Poseł Dariusz Joński o komisjach śledczych i cenach energii O komisjach śledczych i zamrożeniu cen energii mówili podczas dzisiejszej (7.12) konferencji prasowej w Opolu poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński… » więcej 2023-12-08, godz. 18:38 Kolizja na przejeździe kolejowym. Nietrzeźwy kierowca wjechał w rogatki Zdarzenie drogowe na przejeździe kolejowym na DK11 między Gotartową a Krzywizną. Kierowca osobowego audi wjechał w zamknięte rogatki. » więcej 2023-12-08, godz. 18:07 Mikołaj z prezentami u podopiecznych ośrodka "Szansa" w Opolu Podopiecznych Ośrodka Readaptacji Społecznej Szansa w Opolu odwiedził dziś (8.12) mikołaj. Prezenty sfinansowała fundacja działająca przy Opolskiej Izbie… » więcej 2023-12-08, godz. 16:13 W Instytucie Śląskim podsumowano Rok Korfantego. "On wychodzi z cienia lokalności" Czy na Wojciecha Korfantego jest jeszcze miejsce w polskiej przestrzeni publicznej i edukacji historycznej? Między innymi na to pytanie próbowali odpowiedzieć… » więcej 2023-12-08, godz. 16:11 Uwaga, smog w powiecie krapkowickim Na terenie Zdzieszowic oraz obszarów gmin Zdzieszowice, Krapkowice, Gogolin i Walce doszło do przekroczenia stanów ostrzegawczych i pojawiło się ryzyko przekroczenia… » więcej 2023-12-08, godz. 14:54 Gmina Strzelce Opolskie kupiła dom. W przyszłości ma służyć podopiecznym ŚDS Zaczyna brakować miejsca, dlatego potrzebne jest dodatkowe lokum. Gmina Strzelce Opolskie kupiła za ponad 500 tys. zł budynek tuż przy Środowiskowym Domu… » więcej 2023-12-08, godz. 14:52 Kolorowo i świątecznie w kluczborskim parku dzięki darczyńcom Kilka firm ufundowało świąteczne oświetlenie dla Spółdzielni Mieszkaniowej 'Przyszłość' w Kluczborku. Ozdoby zamontowano w parku Zielone Błonia, a podczas… » więcej 2023-12-08, godz. 14:49 Przy szpitalu w Strzelcach Opolskich uruchomiono poradnię neurologii dziecięcej Poradnia neurologii dziecięcej od grudnia funkcjonuje przy szpitalu w Strzelcach Opolskich. Do końca miesiąca wszystkie terminy są już zarezerwowane, ale… » więcej 2023-12-08, godz. 14:48 "Mieszkańcy dzwonią, my sprawdzamy". Kontrole pieców w gminie Nysa Na dwanaście pobranych z domowych pieców próbek, osiem nie wykazało spalania odpadów - podsumowuje początek sezonu grzewczego Andrzej Jakubowski, komendant… » więcej 2023-12-08, godz. 14:09 Cztery możliwe warianty, ale owiane tajemnicą. Pytamy, co z trzecim mostem dla Nysy - Są cztery propozycje, ale konkretnych lokalizacji jeszcze nie podają - mówi burmistrz Nysy pytany o postępy w przygotowaniach do budowy trzeciej przeprawy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »