Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-21, 10:45 Autor: Jacek Rudnik

Wizyta premiera Kaczyńskiego w Opolu i koncert Piotra Rubika w Nysie. Katarzyna Czochara gościem Radia Opole

Katarzyna Czochara [fot. Marcin Boczek]
Katarzyna Czochara [fot. Marcin Boczek]
- Wspaniałe spotkanie, wiele tematów, a wśród nich bezpieczeństwo kraju oraz kontekst polityki wobec nielegalnej imigracji, ale nie tylko - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole posłanka PiS Katarzyna Czochara odnosząc się do wizyty wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w Opolu. Wizycie towarzyszyła oficjalna prezentacja wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu z opolskiej listy Prawa i Sprawiedliwości.
Niekontrolowane przyjmowanie nielegalnych imigrantów prowadzi - w ocenie posłanki PiS Katarzyny Czochary - do fatalnych skutków społecznych i trzeba zadbać, by podobne rzeczy nie wydarzyły się w naszym kraju.

- Każdy z nas obserwuje to, co dzieje się chociażby w Niemczech czy Francji, to nie są ludzie, którzy chcą normalnie żyć, pracować, to osoby, które przybywają na nasz kontynent chcąc skorzystać z tzw. programu socjalnego, a często dochodzi do różnego rodzaju rozbojów, gwałtów, zniszczeń - argumentowała posłanka PiS Katarzyna Czochara.

Bezpieczeństwo Polski jest traktowane przez rząd priorytetowo, co widać na przykład na granicy z Białorusią chronioną przez mur z zaawansowanymi zabezpieczeniami elektronicznymi.

Katarzyna Czochara zaprosiła też na sobotni (23.09) koncert Piotra Rubika na rynku w Nysie zatytułowany "Najważniejsza jest miłość" w ramach 75. rocznicy nominacji kardynalskiej bł. Stefana Wyszyńskiego. - Człowieka, który dla samego Kościoła w tym okresie najtrudniejszym dla państwa polskiego, czyli w tym reżimie komunistycznym zrobił bardzo dużo i ogromnie kochał Polskę, a jego nauki, myśli, cytaty osobiście uważam, że są ponadczasowe i każdy z nas w każdym wieku może wiele z nich czerpać.

Poza koncertem plenerowym Piotra Rubika, który rozpocznie się o godz. 19.30, w programie sobotniego wydarzenia w Nysie przewidziano także galę konkursu "Społeczna Krucjata Miłości - bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego" oraz pokaz video mappingu na fasadzie nyskiej bazyliki.
Katarzyna Czochara 01
Katarzyna Czochara 02

Wiadomości z regionu

2023-12-10, godz. 22:14 Awaria sieci wodociągowej w Opolu. Mieszkańcy osiedli Malinka i AK bez wody [AKTUALIZACJA] Problemy z dostępem do bieżącej wody na osiedlu Malinka i osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Przyczyna - pęknięta rura wodociągowa na ulicy Witosa. Jest to… » więcej 2023-12-10, godz. 20:29 "Jest ciepło, nastrojowo". Mikołajkowy kiermasz w Gogolinie Kawiarenka przygotowana przez strażaków, stoiska ze świątecznymi produktami i pracownia Świętego Mikołaja. Takie atrakcje czekały dzisiaj (10.12) na mieszkańców… » więcej 2023-12-10, godz. 20:02 Magia świąt w polsko-czeskim wydaniu. Warsztaty w Muzeum Wsi Opolskiej 60 dzieci poznawało tradycje polsko-czeskie, wspólnie ubierało choinkę, nakrywało świąteczny stół oraz odgrywało role teatralne. Magię świąt można… » więcej 2023-12-10, godz. 18:52 Nietypowa rozgrywka. Za nami turniej "Rodzinne kibicowanie fair play" w Strzelcach Opolskich Policjanci, nauczyciele, księża, a także służba więzienna - to tylko kilka z drużyn, które rywalizowały podczas halowego turnieju piłki nożnej. Kolejna… » więcej 2023-12-10, godz. 18:50 Nysa oddała hołd Bogusławowi Podborączyńskiemu. To jedyna oficjalnie uznana ofiara stanu wojennego w regionie Mieszkańcy Nysy upamiętnili Bogusława Podborączyńskiego, jedyną oficjalnie uznaną ofiarę stanu wojennego w naszym regionie. Na skwerze nieopodal miejsca… » więcej 2023-12-10, godz. 14:40 Ruszyło świąteczne szaleństwo zakupów. Trwa pierwsza z dwóch niedziel handlowych w grudniu Rusza przedświąteczny szał zakupów. Dzisiejsza (10.12) niedziela handlowa przyciąga klientów, którzy pomału rozglądają się za prezentami dla swoich… » więcej 2023-12-10, godz. 12:00 Mikołajkowy kiermasz odbędzie się w Gogolinie. "To święto całej naszej gminy" Stoiska ze świątecznymi artykułami, kawiarenka przygotowana przez strażaków, czy występy najmłodszych. Niedziela (10.12) upłynie wyjątkowo radośnie w… » więcej 2023-12-10, godz. 11:30 Nowy rozkład jazdy PKP wszedł w życie. Z Opola pojedziemy m.in. do Wiednia i Berlina Nowe połączenia z Opola do Berlina i Wiednia, dodatkowe pociągi z i do Kędzierzyna - Koźla oraz wyższy standard podróżowania - to tylko kilka z nowości… » więcej 2023-12-10, godz. 10:45 Ruszają zapisy na warsztaty bożonarodzeniowe w kluczborskim muzeum Ruszą od jutra (11.12) w Kluczborku warsztaty wykonywania ozdób świątecznych z masy samoutwardzalnej. Muzeum im. Jana Dzierżona będzie realizować takie… » więcej 2023-12-10, godz. 07:15 Czas na Jarmark Bożonarodzeniowy w Dobrodzieniu. Będzie też świąteczny koncert Koncert 'Świąteczne melodie' ma uświetnić dzisiejszy (10.12) Jarmark Bożonarodzeniowy w Dobrodzieniu. Stoiska z wieloma produktami będą dostępne od 9:00… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »