Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-21, 10:30 Autor: Jakub Biel

WYBORY 2023. Jarosław Kaczyński odwiedził Opole i mobilizował elektorat. "Walczmy do ostatniego dnia" [ZDJĘCIA]

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości [fot. Jarosław Madzia]
Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości [fot. Jarosław Madzia]
Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził Opole. W spotkaniu zorganizowanym w Dom EXPO wicepremier Jarosław Kaczyński podkreślił, że 15 października odbędą się najważniejsze wybory od 1989 roku. Zachęcał do głosowania na Zjednoczoną Prawicę, która ma być gwarantem dbania o interesy Polek i Polaków.
Jednym z problemów, na który wskazał lider Prawa i Sprawiedliwości jest kryzys migracyjny i potrzeba zadbania o bezpieczeństwo Polski.

- Z jednej strony to jest kwestia relokacji. To znaczy próba powrotu do tego, co już było. Dzisiaj to znowu wraca. To znaczy, żeby przymusowo do nas sprowadzać emigrantów z różnych krajów. Nielegalnych emigrantów. A z drugiej strony mamy kwestie granicy wschodniej, gdzie ciągle trwa nacisk, a pewna część naszej klasy politycznej jest za tym, żeby tej granicy nie pilnować. Żadnych przesłanek, żeby ich wpuszczać nie ma. My mówimy jasno "nie". Absolutnie się na to nie zgadzamy. 

Jarosław Kaczyński odniósł się także do filmu Agnieszki Holland „Zielona Granica”, który jego zdaniem wprost obraża polskich żołnierzy i polski mundur. Określił go mianem przemysłu pogardy wobec Polski i Polaków, a sama produkcja była stworzona na "zlecenie".  

- Mamy do czynienia z przemysłem pogardy w postaci filmu. Filmu, który ma całkowicie skompromitować polskie działania obronne na wschodniej granicy. Jaki jest wniosek z tego filmu? Trzeba tych ludzi wpuszczać, nie wolno się im przeciwstawiać, a ci, którzy się przeciwstawiają, czyli wojsko i straż graniczna, to są przestępcy, to ludzie, którzy nie mają sumienia i to ludzie okrutni.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślał również, że zbliżające wybory są kluczowe dla losów Polski. - Walczmy do ostatniego dnia. Każdy głos jest ważny. Trzeba ludzi namawiać - po pierwsze - do tego, żeby poszli do wyborów, bo z tym bywa różnie, także wśród naszych zwolenników. A po drugie, trzeba namawiać do tego, żeby na tę „4” (red. lista nr 4) głosowali.

Podczas konwencji Jarosława Kaczyńskiego przedstawiono wszystkich opolskich kandydatów startujących w zbliżających się wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich m.in. Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski oraz poseł Violetta Porowska.

- Takie spotkanie na ostatniej prostej. Naładowanie akumulatora. Wysłuchanie szefa partii, co ma do powiedzenia. A zawsze to jest pełna mobilizacja w wypowiedzi pana prezesa Kaczyńskiego. Myślę, że dobre spotkanie, w dobrym momencie, jeżeli chodzi o cały przebieg kampanii wyborczej. Czeka nas finisz, a teraz to jest ostatnia prosta przed tym finiszem. Będzie dobrze.

- Walczymy. Idziemy po wygraną. Trzecia kadencja musi należeć do Zjednoczonej Prawicy. Tyle dobra, ile się w ostatnich 8 latach zrobiło i uczyniło dla Polski, trzeba to kontynuować. Mamy tego świadomość, dlatego tym bardziej nasza mobilizacja jest większa. Radość jest, bo idziemy po to, aby Polska była w jeszcze większym dobrobycie.

Liderem opolskiej listy Prawa i Sprawiedliwości, który prowadzi "opolską drużynę" jest poseł Paweł Kukiz.

-  Z tej gościnności zdecydowałem się skorzystać po wpisaniu postulatów Kukiz'15 z 2015 roku do programu Zjednoczonej Prawicy. Zrobię wszystko, żebyśmy te wybory wygrali po raz... no ja po raz pierwszy z PiS-em, natomiast po raz trzeci, żeby Zjednoczona Prawica wygrała i wprowadzić te wszystkie ustawy, postulaty proobywatelskie w życie i po 30 latach wrócić na łono rodziny.

Nie zabrakło również prezentacji kandydatów w wyborach do Senatu RP – Grzegorza Peczkisa, Jerzego Czerwińskiego czy prof. Marcina Lorenca.

- Gdybym nie wierzył w sukces, to bym nie startował i wierzę, że nasza społeczność Opola i powiatu zaufa mi, i uwierzy mi, że możemy coś zmienić. Jak się okazuje, jedna osoba może dużo zmienić w takiej społeczności jak Politechnika Opolska. W którym miejscu byliśmy w 2018, 2019, a dzisiaj gdzie jesteśmy. Wierzę, że można to również przenieść na szerszą społeczność.

Wizyta w Opolu zakończyła się spotkaniem z mieszkańcami i specjalnym występem artystycznym przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Sławomir Kłosowski
Violetta Porowska
Paweł Kukiz
Marcin Lorenc

Wiadomości z regionu

2023-12-11, godz. 19:00 "To tradycja naszej szkoły". W III LO w Opolu świętują dni patronki - Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć - pod takim hasłem w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu odbywają się dni patronki… » więcej 2023-12-11, godz. 18:00 ZDW wydał już połowę kwoty przeznaczonej na akcję "Zima" w regionie Ponad 2 miliony złotych - tyle wydał już Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu na akcję 'Zima' w naszym regionie. To połowa zabezpieczonej na ten cel kwoty… » więcej 2023-12-11, godz. 17:00 Samorząd kusi przyszłych lekarzy. To już 4. edycja stypendiów regionalnych 2 tysiące złotych brutto przez 9 miesięcy roku akademickiego, aż do zakończenia studiów. Takie wsparcie finansowe dla studentów kierunków medycznych przygotował… » więcej 2023-12-11, godz. 16:55 Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w Kluczborku wzrosną. Podwyżki będą jednak mniejsze niż w tym roku Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w gminie Kluczbork będą wzrastać. Mieszkańcy zapłacą więcej od kwietnia przyszłego roku. Jednak największą… » więcej 2023-12-11, godz. 16:42 Strażacy ochotnicy z Wyszkowa Śląskiego muszą jeszcze poczekać na obiecany wóz bojowy Po kilku dniach niepewności wyjaśniła się sprawa samochodu dla druhów z nyskiej gminy. I nie są to dobre dla nich wiadomości. » więcej 2023-12-11, godz. 16:14 Za używane ciuchy sfinansują pomoc doświadczającym przemocy. Akcja HumanDoc w Opolu Robiąc świąteczne porządki można pomóc ofiarom przemocy. Zbiórkę używanej odzieży oraz tekstyliów domowych organizuje w Opolu Fundacja HumanDoc. Na… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 II miejsce za film w języku hiszpańskim. Sukces uczniów opolskiej "Dwójki". Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie. Sukces uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu na zawodach Filmów… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 Obwodnica Namysłowa na ministerialnej liście podstawowej Trakt omijający Namysłów w ciągu DK39 został wpisany na ministerialną listę 'Programu budowy 100 obwodnic'. » więcej 2023-12-11, godz. 15:09 Polał ofiarę benzyną i upuścił na nią zapalonego papierosa. 25 lat więzienia za zabójstwo 25 lat pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po 20 latach. Sąd Okręgowy w Opolu skazał 31-letniego Pawła R. za zabójstwo znajomego… » więcej 2023-12-11, godz. 15:00 Mogą zabrać na pokład 120 pasażerów. Przegubowe "elektryki" na ulicach Opola Pierwsze przegubowe autobusy elektryczne opolskiego MZK wyruszyły dzisiaj (11.12) na ulice Opola. Pojawiły się na liniach 5, 9 i 13. Nowe pojazdy mogą przewieźć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »