Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-09, 13:51 Autor: Jakub Biel/Marzena Śmierciak/Agnieszka Wawer-Krajewska

Pierwsze skutki burzy. Zablokowana droga w gminie Strzeleczki

Nawałnice w gminie Strzeleczki [fot. Marek Pietruszka]
Nawałnice w gminie Strzeleczki [fot. Marek Pietruszka]
Nawałnice w gminie Strzeleczki [fot. Marek Pietruszka]
Nawałnice w gminie Strzeleczki [fot. Marek Pietruszka]
Mamy pierwsze utrudnienia spowodowane gwałtownie zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. W wyniku intensywnych opadów deszczu droga powiatowa w miejscowości Wawrzyńcowice w gminie Strzeleczki (powiat krapkowicki) jest całkowicie zablokowana.
- To było kilka minut naprawdę intensywnego deszczu i już musimy interweniować – powiedział Marek Pietruszka, wójt gminy Strzeleczki. - W miejscowości Wawrzyńcowice w wyniku bardzo mocnych ulew, które nawiedziły tę miejscowość, doszło do kompletnego zalania drogi powiatowej. Na miejscu pracują m.in. jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednostki OSP Strzeleczki oraz zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Sytuacja wygląda dosyć poważnie, ale przy tym zespole jestem pewien, że ją szybko opanujemy.

Pracujący na miejscu strażacy próbują odpompować nagromadzoną na jezdni wodę i jednocześnie apelują o omijanie drogi między Zawadą a Kujawami i poszukanie alternatywnej trasy.

W związku z burzą i opadami deszczu, straż pożarna interweniuje także w powiecie głubczyckim. W miejscowości Dzierżysław z pól na drogi spływa deszczówka i błoto.

AKTUALIZACJA 15:00

W związku z burzą i opadami deszczu, straż pożarna interweniowała do tej pory 27 razy. Głównie w powiecie głubczyckim. Strażacy działają między innymi w miejscowościach Dzierżysław, Kietrz, Nowa Cerekiew, Chróścielów. Wypompowują wodę z piwnic i zalanych posesji. Błoto z pół zalewa też drogi, na jezdni leżą też połamane konary drzew.

Strażacy i inne służby interweniują także w kilku miejscach w powiecie krapkowickim, opolskim, nyskim i rudnickim. Zgłoszenia są związane z zalanymi drogami, piwnicami i posesjami, połamanymi drzewami, czy niedrożnymi rowami melioracyjnymi.
Marek Pietruszka

Wiadomości z regionu

2023-09-22, godz. 12:28 Wrócić na pozycję lidera. Piłkarze Odry Odry grają z Miedzią Legnica Miedź Legnica to kolejna drużyna z czołówki rozgrywek piłkarskiej Fortuna 1. Ligi, która będzie rywalem Odry Opole w walce o ligowe punkty. W tabeli niebiesko-czerwoni… » więcej 2023-09-22, godz. 11:51 Zamiast zarobić na sprzedaży stracili prawie 130 tys. złotych Trzech mieszkańców powiatu kluczborskiego chciało za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego sprzedać swoje rzeczy. Jak poinformowała KWP w Opolu… » więcej 2023-09-22, godz. 11:42 Duże pieniądze płyną z UE na opolską edukację ponadpodstawową i podnoszenie kwalifikacji Blisko pół miliarda złotych - tyle pieniędzy w ramach Funduszy Europejskich trafi na edukację zarówno dzieci, jak i dorosłych. Część pieniędzy zostanie… » więcej 2023-09-22, godz. 09:58 Wybory 2023. Marcelina Zawisza o relacjach z Ukrainą i prawach kobiet - Rewizja naszych relacji z Ukrainą nie jest potrzebna, a wsparcie naszego sąsiada walczącego z agresorem jest kluczowe także ze względu na bezpieczeństwo… » więcej 2023-09-22, godz. 07:14 Mieszkańcy już mogą głosować na projekty z 10. Budżetu Obywatelskiego Opola Tuż po północy ruszyło głosowanie na 10. Budżet Obywatelski Opola. Mieszkańcy mają 73 projekty do wyboru i 6 mln 800 tys zł do rozdysponowania. 24 to… » więcej 2023-09-22, godz. 07:00 Europejski Dzień bez Samochodu - dziś opolski MZK nie sprawdza biletów Jedni się zdziwią, kolejni ucieszą, jeszcze inni zapewne zgłoszą kierowcy autobusu, że kasownik nie działa. Uprzedzamy: wszystko zgodnie z planem! Trwa… » więcej 2023-09-22, godz. 06:45 Wypadek śmiertelny na drodze powiatowej Bytków - Urbanowice. Zginął kierowca Tragiczne zdarzenie na odcinku drogi powiatowej Bytków - Urbanowice w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Około 5:20 na skrzyżowaniu z drogą na Pokrzywnice… » więcej 2023-09-22, godz. 06:00 Krwiodawcy na start! Podsumowanie turnieju szkół i uczelni Jedna uczelnia wyższa i jedenaście szkół ponadpodstawowych z regionu wzięło udział w XX edycji turnieju 'Młoda krew ratuje życie'. To ogólnopolska akcja… » więcej 2023-09-21, godz. 21:15 Samorządowcy ze Strzelec Opolskich i Kędzierzyna-Koźla rozczarowani Polskim Ładem. Wojewoda zachęca do dialogu 'Jesteśmy rozgoryczeni, bo nie dostaliśmy ani złotówki' - mówią samorządowcy z powiatu strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Chodzi o VI edycję… » więcej 2023-09-21, godz. 20:37 Ewakuacja w Głubczycach. Awaria gazociągu postawiła służby na nogi 37 osób mieszkających w 10 domach przy ulicy Kopernika w Głubczycach zostało ewakuowanych ze swoich domów. To efekt rozszczelnienia gazociągu, do którego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »