Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-07, 19:30 Autor: Jakub Biel

Lista potrzeb jest długa. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Niwnicy

Pożar fabryki mebli w Niwnicy [fot. przesłana przez słuchaczkę]
Pożar fabryki mebli w Niwnicy [fot. przesłana przez słuchaczkę]
Pożar zakładu meblarskiego w Niwnicy [fot. Jakub Biel]
Pożar zakładu meblarskiego w Niwnicy [fot. Jakub Biel]
Pożar zakładu meblarskiego w Niwnicy [fot. Jakub Biel]
Pożar zakładu meblarskiego w Niwnicy [fot. Jakub Biel]
W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która niemal doszczętnie spłonęła. Właściciele przedsiębiorstwa marzą, aby jak najszybciej wznowić produkcję, a ludzie dobrego serca chcą w tym pomóc. Zorganizowali zbiórkę i apelują o wsparcie.
- Pożar w jednej chwili strawił blisko 20-letnią pracę. Chcemy jednak jak najszybciej stanąć na nogi, choć potrzeby są duże - zaznacza Jakub, syn właścicielki przedsiębiorstwa. - Na chwilę obecną szukamy wszelkiego rodzaju maszyn szwalniczych, pistoletów tapicerskich. Z drugiej ręki chcemy je kupić. Nie chcemy nic za darmo. Kompresora żadnego nie mamy, a mieliśmy dwa stacjonarne kompresory. Nie mamy nawet przenośnych, bo wszystko się spaliło. Jak ktoś może, jak ktoś chce pomóc, to bylibyśmy bardzo wdzięczni.

- Wiemy doskonale, że właściciele tej firmy to po prostu dobrzy ludzie, którzy nigdy nie odmawiali pomocy, dlatego chcemy też ich wesprzeć w trudnym czasie - mówi Paulina Zawodna, inicjatorka zbiórki na rzecz pogorzelców. - Postanowiłam założyć tę zrzutkę, ponieważ mój tato pracuje tam wiele lat i jest bardzo zżyty z tą firmą, więc nie mogłam w tej sytuacji postąpić inaczej. Zbiórkę założyłam od razu, dzień po i od razu zaczęły się wpłaty. Na ten moment mamy uzbierane około 21 tysięcy. Jest to niby nic, jednak myślę, że jeżeli każdy dołoży od siebie chociaż złotówkę to coś z tego może być.

Jedna ze zbiórek prowadzonych na rzecz właścicieli przedsiębiorstwa jest prowadzona na portalu zrzutka.pl.

link do zbiórki: https://zrzutka.pl/96b5p8
Jakub, syn właścicielki przedsiębiorstwa z Niwnicy
Paulina Zawodna

Wiadomości z regionu

2023-09-28, godz. 10:05 Pirat z lamborghini ma 28 lat. "Sprawa jest w toku" Policjanci z Lewina Brzeskiego ustalili personalia kierowcy lamborghini, który pod koniec czerwca wykonał piracki rajd po opolskiej autostradzie. Przekraczał… » więcej 2023-09-28, godz. 10:00 Opolski lekarz na czele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanie na czele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. » więcej 2023-09-28, godz. 10:00 Mała, a może uratować życie. W zdzieszowickiej koksowni pracownicy noszą specjalne opaski 130 pracowników zdzieszowickiej koksowni ArcelorMittal Poland na co dzień korzysta z opasek bezpieczeństwa. Te niewielkie urządzenia w razie potrzeby mogą… » więcej 2023-09-28, godz. 09:30 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-28, godz. 08:32 Wypadek w Strzelcach Opolskich. Samochód osobowy potrącił motocyklistę Utrudnienia w Strzelcach Opolskich na drodze krajowej 94 w rejonie urzędu skarbowego. Około 7.30 doszło do potrącenia motocyklisty. Zablokowany był jeden… » więcej 2023-09-28, godz. 08:00 Będą nowe chodniki i interaktywne przejścia w centrum Dobrodzienia Nowe chodniki oraz przejścia dla pieszych mają poprawić bezpieczeństwo w centrum Dobrodzienia. » więcej 2023-09-28, godz. 07:15 Uczniowie i mieszkańcy Praszki mają nowoczesne boisko przy szkole. Wcześniej był pękający asfalt Nowoczesne boisko wielofunkcyjne ma do dyspozycji po wielu latach Publiczna Szkoła Podstawowa numer 2 w Praszce. » więcej 2023-09-28, godz. 07:00 Wybory 2023. Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem publiczności Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem kandydatów startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Przez dwa tygodnie proponujemy słuchaczom… » więcej 2023-09-28, godz. 06:45 "Te rzeczy dzieją się z pasji". Ludzie kultury docenieni [ZDJĘCIA] Gala Ludzi Kultury w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu zebrała artystów i działaczy kultury z całego województwa. Marszałek województwa opolskiego… » więcej 2023-09-27, godz. 21:06 Tutaj każdy był zwycięzcą. Ponad setka dzieci uczestniczyła w turnieju integracyjnym Jedną z fundamentalnych zasad olimpizmu jest ta mówiąca, że każdy musi mieć możliwość uprawiania sportu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Tę zasadę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »