Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-08, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Za kierownicą na trzeźwo, przed wyjazdem zabezpieczmy mieszkanie. Rady policji na długi weekend

Włamanie do mieszkania [fot. Envato]
Włamanie do mieszkania [fot. Envato]
Kontrola trzeźwości [fot. KPP Namysłów]
Kontrola trzeźwości [fot. KPP Namysłów]
Na zachowanie ostrożności przed i podczas wyjazdów na długi weekend zwracają uwagę opolscy policjanci. Do niedzieli (11.06) funkcjonariusze będą mieć więcej pracy, nie tylko na drogach.
Co do kierowców, kluczowa jest pewność trzeźwości przed rozpoczęciem podróży. - Należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, zabezpieczyć ewentualny ładunek, a w trakcie jazdy robić przerwy co dwie lub trzy godziny - mówi aspirant Adrian Stasina z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Co do zabezpieczenia ładunku, telefon ważący kilkaset gramów przy zderzeniu w prędkością 90 km/h może ważyć już 10 kilogramów. Z kolei pasażer siedzący z tyłu bez zapiętych pasów przy takim zderzeniu waży nawet 2,5 tony. Pamiętajmy więc, że niezapięty pasażer stanowi śmiertelne zagrożenie dla kierowcy. Nie zapominajmy również o prawidłowym przewożeniu dzieci, czyli zabezpieczeniu ich w fotelikach i innych urządzeniach przytrzymujących.

Przed wyjazdem nie można bagatelizować odpowiedniego zabezpieczenia domu lub mieszkania.

- Podstawą jest szczelne zamknięcie wszystkich okien i drzwi - zaznacza starszy sierżant Marta Białek z zespołu prasowego KWP w Opolu. - Poza tym warto pamiętać, aby na czas naszej nieobecności nie pozostawić w domach cennego sprzętu ani dużej ilości gotówki. Pod żadnym pozorem nie informujmy w mediach społecznościowych, że wyjeżdżamy za dwa dni i nie będzie nas przez tydzień. To jest idealny sygnał dla potencjalnego przestępcy, że dom będzie opuszczony.

Policyjna akcja "Boże Ciało 2023" rozpoczęła się wczoraj (07.06) i potrwa do niedzieli (11.06).
Adrian Stasina
Marta Białek

Wiadomości z regionu

2023-09-28, godz. 09:30 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-28, godz. 08:32 Wypadek w Strzelcach Opolskich. Samochód osobowy potrącił motocyklistę Utrudnienia w Strzelcach Opolskich na drodze krajowej 94 w rejonie urzędu skarbowego. Około 7.30 doszło do potrącenia motocyklisty. Zablokowany był jeden… » więcej 2023-09-28, godz. 08:00 Będą nowe chodniki i interaktywne przejścia w centrum Dobrodzienia Nowe chodniki oraz przejścia dla pieszych mają poprawić bezpieczeństwo w centrum Dobrodzienia. » więcej 2023-09-28, godz. 07:15 Uczniowie i mieszkańcy Praszki mają nowoczesne boisko przy szkole. Wcześniej był pękający asfalt Nowoczesne boisko wielofunkcyjne ma do dyspozycji po wielu latach Publiczna Szkoła Podstawowa numer 2 w Praszce. » więcej 2023-09-28, godz. 07:00 Wybory 2023. Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem publiczności Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem kandydatów startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Przez dwa tygodnie proponujemy słuchaczom… » więcej 2023-09-28, godz. 06:45 "Te rzeczy dzieją się z pasji". Ludzie kultury docenieni [ZDJĘCIA] Gala Ludzi Kultury w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu zebrała artystów i działaczy kultury z całego województwa. Marszałek województwa opolskiego… » więcej 2023-09-27, godz. 21:06 Tutaj każdy był zwycięzcą. Ponad setka dzieci uczestniczyła w turnieju integracyjnym Jedną z fundamentalnych zasad olimpizmu jest ta mówiąca, że każdy musi mieć możliwość uprawiania sportu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Tę zasadę… » więcej 2023-09-27, godz. 18:12 "Cześć i chwała bohaterom". 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego [ZDJĘCIA] Dziś (27.09) mijają 84 lata od powołania Polskiego Państwa Podziemnego, największej organizacji konspiracyjnej posiadającej swoje struktury na wzór pa… » więcej 2023-09-27, godz. 17:46 Wybory 2023. Losowanie kolejności bloków wyborczych, które będą nadawane w Radiu Opole Kolejność emisji spotów wyborczych i tych dotyczących referendum na antenie Radia Opole - rozlosowana. » więcej 2023-09-27, godz. 17:42 Dofinasowanie dla terenów popegeerowskich zrealizowało oczekiwania uczniów wiejskiej szkoły W Racławicach Śląskich oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Na ten cel gmina Głogówek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »