Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-07, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Nad wodą trzeźwość, ostrożność i pilnowanie dzieci - apeluje policja

Konferencja prasowa o bezpiecznym wypoczynku nad wodą [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa o bezpiecznym wypoczynku nad wodą [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa o bezpiecznym wypoczynku nad wodą [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa o bezpiecznym wypoczynku nad wodą [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa o bezpiecznym wypoczynku nad wodą [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa o bezpiecznym wypoczynku nad wodą [fot. Witold Wośtak]
O zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą przypomina opolska policja u progu długiego weekendu.
Wiele osób przy temperaturach przekraczających 20 stopni Celsjusza preferuje plażowanie. Od lat największym problemem jest wchodzenie do wody i korzystanie z jednostek pływających po spożyciu alkoholu.

Aspirant sztabowy Marek Kaczor, kierownik ogniwa wodnego w Turawie, zaznacza, że policjanci sprawdzają też sprzęt pływający.

- Sprawdzamy, czy jednostka jest zarejestrowana, czy sternik oraz cała załoga jest trzeźwa. Przypominam, że jest inaczej niż w pojeździe na drodze, gdzie pasażer może być po piwie. Na statku wodnym cała załoga musi być trzeźwa. Poza tym robimy kontrole kajaków, które mają spływy Małą Panwią. Policjanci podpływają motorówką z alkosensorem i sprawdzają trzeźwość takich kajakarzy.

Z kolei podkomisarz Dariusz Świątczak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, zwraca uwagę, jak ważne nad wodą jest ciągłe pilnowanie dzieci.

- Przez cały czas musimy mieć oko na nasze dzieci. My rekomendujemy na sto procent wyłącznie kąpieliska strzeżone. Wówczas mamy pewność, że jest czuwający ratownik, a dno kąpieliska jest przygotowane. To oznacza, że po wejściu do wody nie natrafimy na konary czy niebezpieczne miejsca.

Dodajmy, ogniwo wodne na jeziorach w Turawie i Nysie działa od końca maja.
Marek Kaczor
Dariusz Świątczak

Wiadomości z regionu

2023-09-23, godz. 13:00 Był zdecydowanie za ciężki i miał niesprawne hamulce. Interwencja WITD Zestaw załadowany drewnem ważył ponad 60 ton, a mógł maksymalnie 40. Jego podróż zakończyli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego… » więcej 2023-09-23, godz. 12:45 WYBORY 2023. Marcin Oszańca z Trzeciej Drogi chce zmiany granic województwa opolskiego - Jeśli chcemy, aby nasz region się rozwijał, to konieczna jest zmiana jego granic - mówił podczas konferencji prasowej w Opolu Marcin Oszańca, kandydat… » więcej 2023-09-23, godz. 12:15 Sztafety na start. Sportowa rywalizacja w charytatywnym celu na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków Stadion im. Opolskich Olimpijczyków kolejny raz zapełnił się biegaczami. Tym razem były to drużyny sztafetowe, które wzięły udział w 7. PKO Biegu Charytatywnym… » więcej 2023-09-23, godz. 10:00 Opole: zmiana organizacji ruchu na Prószkowskiej Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje, że zmiany zostaną wprowadzone we wtorek (26.09). » więcej 2023-09-23, godz. 10:00 Piknik dla zdrowia w Niemodlinie. Atrakcje i profilaktyka Profilaktyka zdrowia i promocja aktywnego trybu życia - to główne cele 'Pikniku dla zdrowia', który po godzinie 12:00 rozpocznie się w Niemodlinie. » więcej 2023-09-23, godz. 09:00 Komfortowe warunki, więcej miejsca. W Namysłowie oddano nowe skrzydło przedszkola Ponad 5 mln złotych kosztowała modernizacja Przedszkola nr 5 w Namysłowie. Nowe skrzydło dydaktyczne dla czterech oddziałów przedszkolnych, łącznik z istniejącym… » więcej 2023-09-23, godz. 08:00 5 milionów dla 5 opolskich gmin na tworzenie nowych miejsc w żłobkach Pięć milionów złotych dla pięciu opolskich samorządów w ramach rządowego programu Maluch+. » więcej 2023-09-23, godz. 06:29 Tragiczny nocny pożar w Kędzierzynie-Koźlu. Nie żyje starszy mężczyzna Dziś (23.09) w nocy w Kędzierzynie-Koźlu wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Poszkodowany został starszy mężczyzna, któremu strażacy udzielali pierwszej… » więcej 2023-09-22, godz. 20:15 Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole w Legnicy. ''Niebiesko-czerwoni'' wrócili na fotel lidera W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole pokonała na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 2:1. Po tym spotkaniu… » więcej 2023-09-22, godz. 20:10 "Nagroda, która ma swoją tradycję". Opolska Izba Gospodarcza nagrodziła ludzi biznesu Już po raz 20. Opolska Izba Gospodarcza przyznała Opolskie Nagrody Jakości. Nagrodzonych zostało 10 podmiotów, wśród nich są zarówno przedsiębiorcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »