Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-04, 19:45 Autor: Wiktoria Kramczyńska

Finał 7. Festiwalu Książki w Opolu. "To szansa na odkrycie nowych książek"

Festiwal Książki w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska
Festiwal Książki w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska
Warsztaty ,,Dlaczego szkoła nas wkurza i jak ją przetrwać?" z Mikołajem Marcelą [fot. Wiktoria Kramczyńska
Warsztaty ,,Dlaczego szkoła nas wkurza i jak ją przetrwać?" z Mikołajem Marcelą [fot. Wiktoria Kramczyńska
Festiwal Książki w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska
Festiwal Książki w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska
Festiwal Książki w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska
Festiwal Książki w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska
Festiwal Książki w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska
Festiwal Książki w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska
Dobiega końca święto czytelnictwa. Miasteczko literackie było tłumnie odwiedzane przez opolan.
Na miejscu była nasza reporterka Wiktoria Kramczyńska, która zapytała mieszkańców Opola, czym jest dla nich Festiwal Książki.

- Jest wspaniałą imprezą, która dobrze się przyjęła w Opolu. - Możliwością spotkania się z autorami, jak również towarzyszenia mojej córce i jej koleżance w odkrywaniu świata książek. - Dla mnie Festiwal Książki jest czasem, w którym mogę popatrzeć na różne pozycje, których na co dzień nie czytam. - Jest to miejsce, gdzie możemy spotkać fajnych ludzi i autorów, których książki widzimy tylko w księgarniach. - To zawsze jest szansa na odkrycie nowych książek, spotkaniem wielu autorów.

W ramach festiwalu odbyło się wiele wydarzeń, między innymi warsztaty "Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać?", które poprowadził Mikołaj Marcela, nauczyciel akademicki i autor książek.

- Te warsztaty są kontynuacją działań, które podjąłem wraz z wydaniem książki ,,Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać?". Chciałbym tymi warsztatami zwrócić uwagę na to, co możemy zrobić w szkole żeby zmienić nasz system edukacji.

7. Festiwal Książki trwał przez 3 dni. Uczestnicy mieli możliwość spotkania się z wieloma autorami, między innymi z Remigiuszem Mrozem, Aleksandrem Kwaśniewskim, Marią Peszek czy Beatą Pawlikowską.
Mieszkańcy Opola
Mikołaj Marcela

Wiadomości z regionu

2023-09-24, godz. 21:15 Kościół w Ścinawie Małej ma zostać wyremontowany. Obietnica wojewody Kościół Nawiedzenia NMP w Ścinawie Małej zostanie wyremontowany - to deklaracja Sławomira Kłosowskiego, wojewody opolskiego, a jednocześnie kandydata do… » więcej 2023-09-24, godz. 19:58 Pożar i ewakuacja w budynku wielorodzinnym w Strzelcach Opolskich Zagrożenie spowodowała bliskość przyłącza gazu. » więcej 2023-09-24, godz. 16:58 Karambol na autostradzie A4 z udziałem siedmiu samochodów. Powstał wielokilometrowy korek W zderzeniu ucierpiało pięć osób. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2023-09-24, godz. 15:54 Weterani szermierki w Opolu. W niedzielę królowała szabla Blisko 100 zawodników stawiło się na IV Grand Prix Polski Weteranów w szermierce, które odbywa się w Opolu. Sobota upłynęła pod znakiem floretu i szabli… » więcej 2023-09-24, godz. 15:00 Dwa piętra dla ekspozycji, poddasze dla gości. Jest już plan muzeum Kresów w Brzegu Będzie dużo przestrzeni wystawowej, ale także biblioteka, pracownie konserwatorskie oraz kawiarnia. Gotowy jest program funkcjonalno-użytkowy dla przyszłego… » więcej 2023-09-24, godz. 13:43 Wybory 2023. "Trzecia droga" proponuje koordynatora ds. transportu Cała ustawa o transporcie zbiorowym jest do zmiany - wskazuje Marcin Oszańca, kandydat do sejmu z listy Trzeciej Drogi. Jak mówi, rozproszenie usług transportu… » więcej 2023-09-24, godz. 13:29 "Przyjażń to relacja dwustronna". Niedzielna Loża Radiowa o stosunkach z Ukrainą Sprawa relacji polsko-ukraińskich stała się w ostatnim czasie tematem gorących sporów, ale też i deklaracji składanych w czasie kampanii wyborczej. » więcej 2023-09-24, godz. 13:00 Nietoperze problemem przy remoncie ośrodka "Aleksandrówka" w Jarnołtówku - To jest pierwszy, bardzo ważny krok w kierunku odbudowy - tak starosta nyski, Andrzej Kruczkiewicz mówi o ogłoszonym przetargu na remont 'Aleksandrówki'… » więcej 2023-09-24, godz. 12:43 Do św. Anny podziękować za plony. Dożynki diecezjalne zgromadziły tłumy Delegacje wszystkich 36 dekanatów zjechały na Górę Świętej Anny na doroczne dożynki diecezjalne. Suma dożynkowa w odświętnej oprawie, z udziałem przedstawicieli… » więcej 2023-09-24, godz. 11:00 Szkoła w Ścinawie Małej w końcu cieszy oko Milion 700 tysięcy złotych kosztowała modernizacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ścinawie Małej. W placówce między innymi wykonano elewację z ociepleniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »