Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-02, 18:30 Autor: Mariusz Majeran

Książki opanowały centrum Opola. "Sprawdzamy, jakie są nowości"

7. Targi Książki w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
7. Targi Książki w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
7. Targi Książki w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
7. Targi Książki w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
7. Targi Książki w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
7. Targi Książki w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Opolanie chętnie biorą udział w spotkaniach autorskich, ustawiają się po autografy i przeglądają książki na stoiskach wydawców. Pierwszy dzień 7. Festiwalu Książki w Opolu cieszy się dużym zainteresowaniem.
- Jeździmy na różne targi, więc nie mogło nas zabraknąć w Opolu - mówi Pejter Długosz z wydawnictwa Silesia Progress z Kotorza. - Książki o Śląsku, ale mogą być też pisane po polsku albo po śląsku, czyli klasyka literatury światowej po śląsku. Od Hobbita przez Mikołajka i Pippi Langstrumpf.

- Moje miano jest Pejter Bienia. Jestem autorem tej książki "Mój Górnośląski łobrozek z ramkoma, ale nieoszklony". Książka jest napisana w języku śląskim, bo to jest język moich ujców. Tekst śląski żech przełożył na niemiecki. Ona jest o mojej tożsamości. Zadałże sech pytanie, kim ech jest? I na to pytanie się nie znajduje szybko odpowiedzi.

Do profesora Jana Miodka ustawiła się bardzo długa kolejka - Myślę, że się uporam. Zresztą sama przyjemność - mówi profesor. - Bardzo lubię. Zawsze mówię, że po Tarnowskich Górach, Wrocławiu, Opole to jest moje trzecie miasto w Polsce.

- Sprawdzamy, jakie są nowości. Mam już sporą kolekcję książek Mroza, ale tej jeszcze nie mam, a jest całkiem niedrogo - mówi miłośniczka kryminałów.

Targi potrwają do niedzieli. Pod koniec każdego dnia przewidziano koncert muzyczny. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Różni rozmówcy

Kultura i rozrywka

2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »