Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-25, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeski szpital pożycza pieniądze od starostwa. "Początek roku zawsze jest trudniejszy"

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Brzeski szpital pożyczy od starostwa ćwierć miliona złotych. Pieniądze pozwolą spłacić najpilniejsze zobowiązania i uniknąć wzrostu zadłużenia.
Pożyczka okazała się potrzebna, mimo że lecznica wypracowała w ubiegłym roku milionowy zysk. Starosta Jacek Monkiewicz wyjaśnia jednak, że taki krok jest konieczny między innymi ze względu na harmonogram rozliczeń w tego typu jednostkach.

- Problem jest taki, że początek roku zawsze jest trudniejszy. Dopiero w drugim półroczu z reguły ta większa płynność (finansowa - red.) w szpitalu się pojawia, chociażby ze względu na specyfikę wypłacania kontraktu, specyfikę wypłacania nadwykonań. Przez to faktycznie zawsze te pierwsze miesiące szpital ma po prostu trudne - tłumaczy.

Samorządowiec podkreśla, że w tegorocznym budżecie zapisano 250 tysięcy złotych jako bezzwrotne wsparcie dla szpitala. Na razie jednak, z uwagi na udzieloną pożyczkę, dotacja ta została wstrzymana.

Dodajmy, że lecznica powinna zwrócić pieniądze najpóźniej do końca listopada.
Jacek Monkiewicz

Wiadomości z regionu

2023-06-08, godz. 14:23 Przez wsie, miasta i miasteczka przeszły procesje. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało Procesja do czterech ołtarzy, sypanie kwiatów i wspólna modlitwa. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało, czyli uroczystość liturgiczna ku czci… » więcej 2023-06-08, godz. 14:13 Rośnie bilans ofiar wczorajszego wypadku. 49-latka zmarła w szpitalu Lekarzom nie udało się uratować życia 49-latki, która odniosła obrażenia we wczorajszym wypadku na DK 40 między Pokrzywinicą a Twardawą. » więcej 2023-06-08, godz. 13:15 Duże koła i odpowiedni silnik. Druhowie z Gorzowa Śląskiego mają prawie nowy samochód Prawie nowy samochód typu pickup otrzymali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim od magistratu. » więcej 2023-06-08, godz. 10:27 Działasz w Korpusie Solidarności? Zgłoś się na bezpłatny campus wolontariat Opolscy wolontariusze działający w ramach Korpusu Solidarności mogą wciąć udział w bezpłatnym obozie wakacyjnym. Przypomnijmy, to rządowy program wspierania… » więcej 2023-06-08, godz. 10:25 Mieszkańcy od rana układają kwietne dywany. "Boże Ciało to dla nas sama radość" [ZDJĘCIA] Uroczystość Bożego Ciała wyjątkowo jest obchodzona w Zalesiu Śląskim, Olszowej, Kluczu i Zimnej Wódce (powiat strzelecki). Mieszkańcy od lat pielęgnują… » więcej 2023-06-08, godz. 08:30 Śmieci w lasach to nadal problem. Leśnicy apelują i karzą Wywózka śmieci do lasów to nadal problem, alarmują leśnicy. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni strażnicy namierzyli i ukarali 500-złotowymi mandatami… » więcej 2023-06-08, godz. 08:00 Za kierownicą na trzeźwo, przed wyjazdem zabezpieczmy mieszkanie. Rady policji na długi weekend Na zachowanie ostrożności przed i podczas wyjazdów na długi weekend zwracają uwagę opolscy policjanci. Do niedzieli (11.06) funkcjonariusze będą mieć… » więcej 2023-06-07, godz. 21:00 Trwają przygotowania do Bożego Ciała. O świcie mieszkańcy ułożą tradycyjne kwietne dywany Mieszkańcy Zalesia Śląskiego, Olszowej, Zimnej Wódki i Klucza szykują się do Bożego Ciała. To właśnie te cztery wioski w powiecie strzeleckim słyną… » więcej 2023-06-07, godz. 19:30 Lista potrzeb jest długa. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Niwnicy W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która… » więcej 2023-06-07, godz. 19:06 Bezpłatne leczenie bezpłodności na Opolszczyźnie. Ruszył program UMWO Rusza bezpłatny program leczenia bezpłodności w regionie 'Szansa na rodzicielstwo'. Przez dwa lata skorzystać z niego będzie mogło 260 par z Opolszczyzny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »