Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-25, 14:10 Autor: Agnieszka Stefaniak

Za pracę i służbę. Zasłużeni mieszkańcy województwa docenieni

Zasłużeni mieszkańcy województwa docenieni [fot. Agnieszka Stefaniak
Zasłużeni mieszkańcy województwa docenieni [fot. Agnieszka Stefaniak
44 odznaczenia resortowe wręczył wojewoda mieszkańcom regionu. 2 mundurowych, działających na rzecz lokalnych społeczności, odebrało Brązowy Krzyż Zasługi. To Krzysztof Jankowiak oraz ppor. Łukasz Żuk, który zajmuje się szkoleniem najmłodszych, ale i zawodowych kierowców z bezpieczeństwa.
Pytany o swoje podejście do dorosłych kierowców mówi, że jest orędownikiem dokształcania.

- Co 10 lat powinien kierowca zawodowy przejść taki cykl przypominający, bo nie ukrywam i to jest moje doświadczenie, że niestety kierowcy jak zdali prawo jazdy nie sięgają do ustawy "Prawo o ruchu drogowym".

- Te odznaczenia - mówiąc najkrócej - to w każdym przypadku docenienie pracy - mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - Wybitne zasługi każdej z tych osób, która w tak trudnym okresie tych trzech lat, z pełnym poświęceniem na swoim odcinku robiła wszystko, dawała z siebie wszystko, byśmy mogli żyć bezpieczniej, byśmy mogli żyć lepiej.

Wręczono również 7 Medali Stulecia Odzyskania Niepodległości. To wyróżnienie przyznawane przez prezydenta kraju dla osób, które położyły szczególne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie wyróżnionych znalazła się m.in. prof. Maria Kalczyńska, zasiadająca w Radzie Programowej Radia Opole. 3 mieszkańcom regionu przyznano Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Wręczono również 1 srebrny i 1 brązowy medal.

Grupę 26 pracowników stacji sanepidu z Opola oraz miast powiatowych wyróżniono medalem ministra zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Tu podkreślano ich szczególną pracę w czasie pandemii COVID-19.

- Najtrudniejszym momentem był sam początek. Pracowaliśmy non stop, nawet do 24. Nie mieliśmy wolnych sobót, niedziel czy świąt. Były osoby na kwarantannach, które musiały w domu załatwiać obowiązki służbowe - mówi Anna Matejuk, dyr. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

Sołtysi Prądów, Lipna, Molestowic oraz Radoszowic odebrali odznakę honorową "Zasłużony dla Rolnictwa".
ppor. Łukasz Żuk
Sławomir Kłosowski
Anna Matejuk,

Wiadomości z regionu

2023-06-08, godz. 18:13 Tajemnicza beczka w Bierawie. Służby zabezpieczyły znalezisko sprzed kilkudziesięciu lat Niecodzienne znalezisko w gminie Bierawa. Jak poinformował wojewoda opolski Sławomir Kłosowski w mediach społecznościowych, odkryto tam beczkę z okresu II… » więcej 2023-06-08, godz. 17:30 Naukowcy ponownie badają tradycję układania dywanów kwietnych [ZDJĘCIA] Grupa badaczy ponownie prowadziła obserwacje w miejscowościach, w których układane są dywany kwietne. Już w środę towarzyszyli mieszkańcom Olszowej, Klucza… » więcej 2023-06-08, godz. 14:23 Przez wsie, miasta i miasteczka przeszły procesje. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało Procesja do czterech ołtarzy, sypanie kwiatów i wspólna modlitwa. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało, czyli uroczystość liturgiczna ku czci… » więcej 2023-06-08, godz. 14:13 Rośnie bilans ofiar wczorajszego wypadku. 49-latka zmarła w szpitalu Lekarzom nie udało się uratować życia 49-latki, która odniosła obrażenia we wczorajszym wypadku na DK 40 między Pokrzywinicą a Twardawą. » więcej 2023-06-08, godz. 13:15 Duże koła i odpowiedni silnik. Druhowie z Gorzowa Śląskiego mają prawie nowy samochód Prawie nowy samochód typu pickup otrzymali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim od magistratu. » więcej 2023-06-08, godz. 10:27 Działasz w Korpusie Solidarności? Zgłoś się na bezpłatny campus wolontariat Opolscy wolontariusze działający w ramach Korpusu Solidarności mogą wciąć udział w bezpłatnym obozie wakacyjnym. Przypomnijmy, to rządowy program wspierania… » więcej 2023-06-08, godz. 10:25 Mieszkańcy od rana układają kwietne dywany. "Boże Ciało to dla nas sama radość" [ZDJĘCIA] Uroczystość Bożego Ciała wyjątkowo jest obchodzona w Zalesiu Śląskim, Olszowej, Kluczu i Zimnej Wódce (powiat strzelecki). Mieszkańcy od lat pielęgnują… » więcej 2023-06-08, godz. 08:30 Śmieci w lasach to nadal problem. Leśnicy apelują i karzą Wywózka śmieci do lasów to nadal problem, alarmują leśnicy. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni strażnicy namierzyli i ukarali 500-złotowymi mandatami… » więcej 2023-06-08, godz. 08:00 Za kierownicą na trzeźwo, przed wyjazdem zabezpieczmy mieszkanie. Rady policji na długi weekend Na zachowanie ostrożności przed i podczas wyjazdów na długi weekend zwracają uwagę opolscy policjanci. Do niedzieli (11.06) funkcjonariusze będą mieć… » więcej 2023-06-07, godz. 21:00 Trwają przygotowania do Bożego Ciała. O świcie mieszkańcy ułożą tradycyjne kwietne dywany Mieszkańcy Zalesia Śląskiego, Olszowej, Zimnej Wódki i Klucza szykują się do Bożego Ciała. To właśnie te cztery wioski w powiecie strzeleckim słyną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »