Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-25, 14:10 Autor: Agnieszka Stefaniak

Za pracę i służbę. Zasłużeni mieszkańcy województwa docenieni

Zasłużeni mieszkańcy województwa docenieni [fot. Agnieszka Stefaniak
Zasłużeni mieszkańcy województwa docenieni [fot. Agnieszka Stefaniak
44 odznaczenia resortowe wręczył wojewoda mieszkańcom regionu. 2 mundurowych, działających na rzecz lokalnych społeczności, odebrało Brązowy Krzyż Zasługi. To Krzysztof Jankowiak oraz ppor. Łukasz Żuk, który zajmuje się szkoleniem najmłodszych, ale i zawodowych kierowców z bezpieczeństwa.
Pytany o swoje podejście do dorosłych kierowców mówi, że jest orędownikiem dokształcania.

- Co 10 lat powinien kierowca zawodowy przejść taki cykl przypominający, bo nie ukrywam i to jest moje doświadczenie, że niestety kierowcy jak zdali prawo jazdy nie sięgają do ustawy "Prawo o ruchu drogowym".

- Te odznaczenia - mówiąc najkrócej - to w każdym przypadku docenienie pracy - mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - Wybitne zasługi każdej z tych osób, która w tak trudnym okresie tych trzech lat, z pełnym poświęceniem na swoim odcinku robiła wszystko, dawała z siebie wszystko, byśmy mogli żyć bezpieczniej, byśmy mogli żyć lepiej.

Wręczono również 7 Medali Stulecia Odzyskania Niepodległości. To wyróżnienie przyznawane przez prezydenta kraju dla osób, które położyły szczególne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie wyróżnionych znalazła się m.in. prof. Maria Kalczyńska, zasiadająca w Radzie Programowej Radia Opole. 3 mieszkańcom regionu przyznano Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Wręczono również 1 srebrny i 1 brązowy medal.

Grupę 26 pracowników stacji sanepidu z Opola oraz miast powiatowych wyróżniono medalem ministra zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Tu podkreślano ich szczególną pracę w czasie pandemii COVID-19.

- Najtrudniejszym momentem był sam początek. Pracowaliśmy non stop, nawet do 24. Nie mieliśmy wolnych sobót, niedziel czy świąt. Były osoby na kwarantannach, które musiały w domu załatwiać obowiązki służbowe - mówi Anna Matejuk, dyr. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

Sołtysi Prądów, Lipna, Molestowic oraz Radoszowic odebrali odznakę honorową "Zasłużony dla Rolnictwa".
ppor. Łukasz Żuk
Sławomir Kłosowski
Anna Matejuk,

Wiadomości z regionu

2023-09-29, godz. 21:25 Wybory 2023. "Konfederacja to alternatywa dla złych rządów". Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen w Opolu Liderzy Konfederacji odwiedzili Opole. Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen spotkali się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu ze zwolennikami politycznej… » więcej 2023-09-29, godz. 20:00 Poznajmy naszych południowych sąsiadów. Ruszyły Dni Czeskie w Opolu Na opolskim rynku ruszyły I Dni Czeskie. Wśród atrakcji między innymi projekcie filmowe, quiz wiedzy o naszych sąsiadach, a także prezentacja miast i regionów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Komprachcice mają nową drogę. Zakończono przebudowę DW429 Ponad dwa miliony złotych kosztowała przebudową kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 429 w gminie Komprachcice. Wyremontowano ponad 1,7-kilometrowy odcinek… » więcej 2023-09-29, godz. 17:44 Opolska KAS świętuje. "Dzięki ich pracy państwo może realizować ambitne programy" Około 1700 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych opolskich struktur Krajowej Administracji Skarbowej obchodzi swoje święto. To także czas podsumowania dotychczasowych… » więcej 2023-09-29, godz. 17:10 Golfiści zjadą do Kamienia Śląskiego. Turniej o puchar OIG i memoriał im. Jarosława Kozubskiego Przed nami turniej golfowy o Puchar Opolskiej Izby Gospodarczej. W sobotę (30.09) w Kamieniu Śląskim zmierzyć się ze sobą będą mogli zarówno amatorzy… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Wybuchowe laboratorium zlikwidowane przez CBŚP. Na trop trafili policjanci z Opola [ZDJĘCIA, FILM] Laboratorium materiałów wybuchowych oraz magazyny broni palnej i amunicji zlikwidowali funkcjonariusze w Małopolsce. Znaleźli także milion zł w gotówce… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Shakespeare na pasach. Uliczny teatr o bezpieczeństwie na drogach 'Hamlet' William’a Shakespeare’a na przejściu dla pieszych w mniej niż 15 sekund? W Opolu takie rzeczy są możliwe. Teatr Ekostudio i opolska policja przygotowali… » więcej 2023-09-29, godz. 16:58 NIK o nieprawidłowościach podczas pandemii koronawirusa. MZ: Priorytetem były działania ratujące życie Utworzenie szpitala tymczasowego w Opolu zostało przepłacone, a izolatoria w naszym regionie wykorzystano w sposób nienależyty. To jedne z głównych ustaleń… » więcej 2023-09-29, godz. 15:34 Prudnicki dworzec nagrodzony w konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku" Nowy dworzec autobusowy w Prudniku nagrodzono w ogólnopolskim konkursie 'Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku'. W rywalizacji uczestniczyło 535 projektów. Do… » więcej 2023-09-29, godz. 15:15 EKOpracownia pomoże rozwinąć świadomość ekologiczną uczniom LO2 w Opolu Mikroskopy, menzurki czy interaktywne tablice - to tylko część wyposażenia nowej EKOpracowni Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu. Szkoła przy współpracy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »