Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-31, 21:15 Autor: Mariusz Chałupnik

"To osoby, które tworzą klimat naszego regionu". W Opolu rozdano Laury Umiejętności i Kompetencji

Gala przyznania Laurów Umiejętności i Kompetencji 2022 [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala przyznania Laurów Umiejętności i Kompetencji 2022 [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala przyznania Laurów Umiejętności i Kompetencji 2022 [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala przyznania Laurów Umiejętności i Kompetencji 2022 [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala przyznania Laurów Umiejętności i Kompetencji 2022 [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala przyznania Laurów Umiejętności i Kompetencji 2022 [fot. Mariusz Chałupnik]
Laury Umiejętności i Kompetencji 2022 rozdane. Opolska Izba Gospodarcza przyznała 46 wyróżnień za ubiegły rok. Trafiły one do przedsiębiorców, firm, ludzi kultury, społeczników, działaczy oraz samorządowców.
Kryształowy Laur trafił w ręce Mariana Siwona, dyrektora ds. rozwoju i badań Multiserwis.

- Najbardziej satysfakcjonują takie nagrody, które ktoś przyzna i są niespodzianką, a nie o które walczymy sami - mówi Siwon. - Natomiast ja nie odbieram tej nagrody jako tylko pracy firmy Multiserwis. Ja to odbieram jako dużo pracy społecznej, filantropijnej dla naszej małej ojczyzny. Dla gminy, powiatu, województwa.

Przyznano także cztery Platynowe Laury. Otrzymali je prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, P.V. Prefabet Kluczbork S.A., skarbnik Miasta Opola Renata Ćwirzeń-Szymańska oraz właściciel firmy "Sindbad" Ryszard Wójcik.

- Bardzo duża przyjemność, satysfakcja, zadowolenie, że to co w życiu człowiekowi udało się zrobić zostało gdzieś dostrzeżone - zaznacza Wójcik. - Także same pozytywne akcenty. Zawsze jest to pytanie, czy to zawdzięczamy 40-leciu firmy, czy 40 lat firma zawdzięcza temu, że była doceniania.

- To bardzo trudne czas dla wszystkich, dlatego też wszystkim wyróżnionym tym bardziej należą się słowa uznania - mówi Bartosz Ryszka, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej. - Nie mówimy tylko o przedsiębiorcach, ale i o osobach ze świata kultury, sportu oraz samorządu. Tym bardziej ci laureaci są warci zauważenia i docenienia.

- Tu mamy osoby, które tworzą klimat naszego regionu - zaznacza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. - Oprócz tego, że są osobami samymi w sobie bardzo ambitnymi i spełniającymi swoje marzenia, to zawsze postrzegam tych ludzi, że wokół nich jest taka otoczka oddziaływania na innych. Pozwalają się innym wokół siebie rozwijać, pozwalają innym rozwijać swoje ambicje i marzenia. To są cechy dobrych liderów.

Laury Umiejętności i Kompetencji zostały wręczone po raz 23. Uroczysta gala odbyła się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

Radio Opole było patronem medialnym tego wydarzenia.
Marian Siwon
Ryszard Wójcik
Bartosz Ryszka
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2023-05-27, godz. 20:30 Finał radiowej zabawy "Festiwal od kuchni". Nagrody wręczono w trakcie targów turystyki [ZDJĘCIA] Najpierw zaśpiewała, połączyła to z gotowaniem, nagrała film i… wygrała atrakcyjne nagrody od Radia Opole. Marlena Miernik, słuchaczka radia wzięła… » więcej 2023-05-27, godz. 19:35 Niemodlin: tragiczne zdarzenie na stawku zamkowym Dramatyczne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej po godzinie 18:00. Chodziło o osobę wyciągniętą ze stawu przy ulicy Wojska Polskiego w… » więcej 2023-05-27, godz. 19:15 100 ludzi na scenie opolskiego amfiteatru. To budowa "podstaw" 60. KFPP [ZDJĘCIA] Materiały do przygotowania pierwszej scenografii wypełniały pewnie pół 'paki' kamaza, teraz to 11 tirów. Właśnie takim taborem do Opola zjechali fachowcy… » więcej 2023-05-27, godz. 18:30 Na Kopernika króluje nauka. W Opolu zorganizowano piknik nie tylko dla ścisłowców Dziwaki w świecie zwierząt, ziołolecznictwo, pokazy chemiczne, próby fizyczne, obserwatorium astronomiczne - to zaledwie ułamek atrakcji, które do godziny… » więcej 2023-05-27, godz. 18:30 Młodzi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli przebadać swoją tarczycę Dzień Zdrowia Dziecka, to jedno z wydarzeń, które miało miejsce przy okazji rozgrywania Biegu Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci i ich rodzice mogli… » więcej 2023-05-27, godz. 15:16 Kuchenne zmagania w opolskim rynku. Wieprzowina, pstrąg, a na deser... niespodzianka od Radia Opole [ZDJĘCIA] Polędwiczki wieprzowe a'la śląskie niebo z buchtą w sosie z wędzonych owoców oraz pstrąg poliwodzki z salsą z ogórków i jabłek. Na scenie 21. Międzynarodowych… » więcej 2023-05-27, godz. 15:15 Rekonstrukcja bitwy o Monte Cassino na otwarcie muzeum militarnego we Włodzieninie Inscenizacja walk o Monte Cassino, zawody militarne czy pokaz sprzętu wojskowego, to tylko niektóre z atrakcji, jakie w ten weekend towarzyszą otwarciu muzeum… » więcej 2023-05-27, godz. 14:30 Wiceminister obrony narodowej wyróżniony przez gminę Branice ''Nie będzie ani silnej, ani bezpiecznej Polski, jeżeli nie będzie sinych regionów, powiatów i gmin' - powiedział w Branicach wiceminister obrony narodowej… » więcej 2023-05-27, godz. 12:15 Jesteśmy na targach w opolskim rynku. Radio Opole zmierza "w stronę słońca" [ZDJĘCIA] Radio Opole melduje się na 21. Międzynarodowych Targach Turystycznych w opolskim rynku. Nasze plenerowe studio już działa, a z uczestnikami targów rozmawiamy… » więcej 2023-05-27, godz. 12:15 Kędzierzyn-Koźle: wieczorem startuje Bieg Koziołków. Kierowców czekają utrudnienia Utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Wieczorem (27.05) startuje 13. edycja Biegu Koziołków, a to oznacza, że część dróg w mieście… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »