Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-04-01, 07:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Pomagają seniorom za darmo, bo sami uczą się fachu. Wizyta w "RE-start" w Opolu [ZDJĘCIA]

Wizyta w "RE-start" w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Wizyta w "RE-start" w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Można przynieść ubrania do przeróbki albo stare krzesło do odnowienia czy obicia. Darmowe usługi krawieckie, stolarskie i tapicerskie dla starszych opolan prowadzi Centrum RE-start.
To nie jest komercyjne przedsiębiorstwo, a miejsce, gdzie prowadzona jest tzw. reintegracja społeczno-zawodowa. Trafiają tu m.in. osoby długotrwale bezrobotne czy zagrożone wykluczeniem społecznym. - Kurs trwa trzy miesiące - mówi Marta Mały, koordynator projektu.

Przez RE-start przeszło już około 120 osób. Zdobywają fach, ale zdarza się, że wracają na kolejny kurs.

Dodajmy, że za pracę uczestnicy kursu otrzymują wynagrodzenie. Centrum RE-start mieści się w Opolu przy ul. Sienkiewicza.
Wizyta w "RE-start" w Opolu [autor: Agnieszka Stefaniak]

Wiadomości z regionu

2023-06-04, godz. 20:15 Mniejszość niemiecka podtrzymuje ludowe tradycje. Dziś ponownie prezentuje je na Górze św. Anny 25 zespołów ludowych wzięło udział w Festiwalu zespołów artystycznych Mniejszości Niemieckiej na Górze św. Anny. » więcej 2023-06-04, godz. 19:45 Finał 7. Festiwalu Książki w Opolu. "To szansa na odkrycie nowych książek" Dobiega końca święto czytelnictwa. Miasteczko literackie było tłumnie odwiedzane przez opolan. » więcej 2023-06-04, godz. 18:00 Pobiegli z żonkilem w słusznej sprawie Promocja zdrowego trybu życia i pomoc ciężko chorym dzieciom. Takie cele przyświecały uczestnikom Charytatywnego biegu z żonkilem, który odbył się na… » więcej 2023-06-04, godz. 16:39 Piknik rodzinny nad Jeziorem Nyskim z opolskim ARiMR-em Pokazy specjalistycznego ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, lekcje dotyczące bezpieczeństwa nad wodą przeprowadzone… » więcej 2023-06-04, godz. 15:53 Janusz Kowalski mówił o "marszu hejterów" Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski skrytykował polityków opozycji, którzy dziś biorą udział w warszawskim marszu, zorganizowanym przez Donalda Tu… » więcej 2023-06-04, godz. 14:51 Zakończono poszukiwania zaginionego wędkarza Policja i straż pożarna poszukują w Kędzierzynie-Koźlu zaginionego wędkarza. Mężczyzna pozostawił przy brzegu samochód, namiot i sprzęt wędkarski. » więcej 2023-06-04, godz. 13:43 W Opolu uczczono rocznicę wyborów kontraktowych. Nie zabrakło też antyrządowych haseł Obchody związane z 34. rocznicą wyborów kontraktowych odbywają się także w naszym regionie. Kilkaset osób zebrało się w południe na opolskim Placu Wolności… » więcej 2023-06-04, godz. 09:00 Szeroki przekrój muzyczny na zbliżających się Dniach Kluczborka. Obowiązują bilety Zespół Dżem i Krzysztof Kiljański to największe gwiazdy zbliżających się Dni Kluczborka. Święto miasta zaplanowano na 9-10 czerwca. » więcej 2023-06-04, godz. 08:15 Sygnały myśliwskie można było usłyszeć w Opolu. "Tak pokazujemy miłość do przyrody" Blisko 60 solistów i 10 zespołów zaprezentowało się w Opolu podczas XVII Konkursu Sygnalistów Myśliwskich o statuetkę opolskiej Karolinki. » więcej 2023-06-04, godz. 07:15 Prószków: 8 miesięcy remontu z przedszkolakami za ścianą, ale wszystko udało się Zakończył się długo oczekiwany remont Publicznego Przedszkola w Prószkowie. Co ważne, inwestycję realizowano bez zamknięcia, więc rodzice nie musieli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »