Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-29, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Miał zaatakować nożem i atrapą miecza. Po dzisiejszej rozprawie zwolniony z aresztu

Zatrzymany Adam B. [fot. KPP Brzeg]
Zatrzymany Adam B. [fot. KPP Brzeg]
Zatrzymany Adam B. [fot. KPP Brzeg]
Zatrzymany Adam B. [fot. KPP Brzeg]
Oskarżony został zwolniony z aresztu po dzisiejszej (29.03) rozprawie, a przed Sądem Okręgowym w Opolu zeznawała pokrzywdzona. Chodzi o sprawę Adama B. z Brzegu, któremu zarzuca się zaatakowanie znajomego atrapą miecza i nożem. Oskarżony miał zadać szereg ciosów powodujących rany cięte i kłute, które doprowadziły do śmierci jego znajomego.
W lipcu ubiegłego roku podczas libacji B. zażądał wydania 10 tysięcy złotych, a kiedy Radosław Z. odmówił, został zaatakowany pięściami, a później nożem i atrapą miecza. Poszkodowany zmarł tego samego dnia.

Rozprawa trwała niemal trzy godziny. Zeznawała między innymi ówczesna partnerka Radosława Z., która potwierdziła, że Adam B. zaatakował jej partnera nożem i atrapą miecza. Kobieta też została wtedy poraniona nożem, a nawet pilnikiem kosmetycznym. Zeznawali również policjanci, którzy mówili o wezwaniu do interwencji, o udzieleniu poszkodowanym pierwszej pomocy i przekazaniu ich ratownikom medycznym. Następne rozprawy wyznaczono na 5 i 26 kwietnia.

Sędzia Magdalena Woźniak uznała, że postępowanie jest na tak zaawansowanym etapie, że oskarżony nie będzie miał możliwości jego utrudniania, stąd decyzja o zwolnieniu z aresztu.

Za zabójstwo w związku z usiłowaniem rozboju Adamowi B. grozi co najmniej 12 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »