Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-26, 15:03 Autor: Witold Wośtak

Coś dla siebie i dla innych, czyli mnóstwo ozdób oraz smakołyków w Betanii

Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny w Betanii [fot. Witold Wośtak]
Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny w Betanii [fot. Witold Wośtak]
Barbara Chyłka [fot. Witold Wośtak]
Barbara Chyłka [fot. Witold Wośtak]
Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny w Betanii [fot. Witold Wośtak]
Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny w Betanii [fot. Witold Wośtak]
Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny w Betanii [fot. Witold Wośtak]
Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny w Betanii [fot. Witold Wośtak]
Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny dla hospicjum Betania w Opolu za nami.
Od rana można było wesprzeć stowarzyszenie, kupując upieczoną babeczkę lub baranka oraz różnego rodzaju ozdoby. Przygotowali je seniorzy, uczniowie i niepełnosprawni. Barbara Chyłka, koordynatorka wolontariatu w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie, mówi, na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze.

- Przede wszystkim chodzi o cele statutowe, czyli utrzymanie hospicjum Betania. W ubiegłym roku zrobiliśmy również trochę porządku w środku pod kątem malowania, ale teraz trzeba będzie wziąć się za to, co mamy w pokojach. Mam na myśli między innymi łóżka oraz szafy przyłóżkowe.

Julia Jargon została wolontariuszką po prezentacji działalności Betanii w jej szkole.

- Stwierdziłam, że pomogę, bo moim zdaniem to jest potrzebne i podobne działanie może wywołać uśmiech na wielu twarzach. Zależy od ludzi, ale większość kupuje więcej niż jedną ozdobę. Największym powodzeniem cieszą się stroiki oraz baranki wykonane przez piekarnię.

Przypomnijmy, można również wesprzeć Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, przekazując półtora procent podatku.
Barbara Chyłka
Julia Jargon

Wiadomości z regionu

2023-05-29, godz. 21:00 Brzeskie muzeum zarzuca miastu, że niewłaściwie dba o powierzone dzieła sztuki Brzeski magistrat zapowiada, że będzie lepiej dbać o przechowywane w ratuszu zabytki. Nieprawidłowości z tym związane wytknęli miastu pracownicy miejscowego… » więcej 2023-05-29, godz. 20:00 465 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych na promocję edukacji i wolontariatu Będą promować wolność i demokrację, inicjatywy wolontariackie i pozytywną edukację. Samorząd województwa opolskiego rozstrzygnął trzy konkursy dla… » więcej 2023-05-29, godz. 20:00 "Sandacz" tętni życiem. Otmuchowska inwestycja okazała się turystycznym strzałem w "dziesiątkę" Mamy pełne obłożenie - tak o funkcjonowaniu kultowego ośrodka wypoczynkowego 'Sandacz' mówią władze Otmuchowa. Inwestycja oddana do użytku blisko rok temu… » więcej 2023-05-29, godz. 19:30 Muzeum w Łambinowicach ma nowy pawilon. To kolejny etap przebudowy placówki Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach wzbogaciło się o nowoczesny pawilon, który stanowi jednocześnie wejście do budynku muzeum. To kolejny… » więcej 2023-05-29, godz. 19:10 Rodzicielstwo zastępcze daje wiele satysfakcji opiekunom dzieci Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego prudnicki starosta uhonorował najbardziej zaangażowanych w tą czasową formę pomocy dzieciom. Podczas spotkania w… » więcej 2023-05-29, godz. 19:00 Integracyjny dzień mamy i dziecka w ośrodku dla uchodźców w Suchym Borze Zabawy, bańki mydlane i dmuchańce towarzyszyły spotkaniu integracyjnemu z uchodźcami wojennymi w Suchym Borze. Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów… » więcej 2023-05-29, godz. 17:40 Mieszkańcy gminy Rudniki chętnie wnioskują o dotacje z programu "Czyste Powietrze" Duże zainteresowanie programem 'Czyste Powietrze' w gminie Rudniki. Łącznie mieszkańcy złożyli do tej pory 334 wnioski o dotacje na wymianę źródeł ciepła… » więcej 2023-05-29, godz. 17:15 Brzeg: prace na Wrocławskiej wciąż trwają. "Najgorszy czas już za nami" Kierowcy w Brzegu mogą już korzystać z ulicy Wrocławskiej na całej jej długości. Starostwo zaznacza jednak, że inwestycja wciąż się nie zakończyła… » więcej 2023-05-29, godz. 16:30 Pomaganie przez bieganie. PSP nr 16 w Opolu szykuje rodzinny piknik dla "Niedużego Wojtka" Charytatywny marszobieg i test Coopera podczas szkolnego pikniku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16 w Opolu, to kolejna inicjatywa, która ma wesprzeć zbiórkę… » więcej 2023-05-29, godz. 16:03 Kontrole na A4. Pies Hunter wskazał funkcjonariuszom KAS bagaże z narkotykami Psi nos nie zawodzi. Hunter, pies służbowy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej, wyczuł narkotyki w bagażach czterech pasażerów podczas rutynowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »