Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-24, 15:35 Autor: Mariusz Chałupnik

Choć biegnie wśród pól, to ma wiele funkcji. Ul. Starowiejska w Bierdzanach po remoncie

Otwarcie ulicy Starowiejskiej w Bierdzanach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie ulicy Starowiejskiej w Bierdzanach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie ulicy Starowiejskiej w Bierdzanach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie ulicy Starowiejskiej w Bierdzanach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie ulicy Starowiejskiej w Bierdzanach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie ulicy Starowiejskiej w Bierdzanach [fot. Mariusz Chałupnik]
Choć to niewielki odcinek, to ma duże znaczenie. W Bierdzanach w gminie Turawa otwarto wyremontowany 750-metrowy odcinek ulicy Starowiejskiej.
- To jest istotna ulica, ponieważ stanowi alternatywę do krajówki, która jest obok - mówi wójt Turawy Dominik Pikos. - Łączy mieszkańców w sołectwie Bierdzany, prowadzi też do sklepu spożywczego. W naszej ocenie przede wszystkim podniesie bezpieczeństwo, poprawi jakość życia. Jest tu też uwzględniona kanalizacja deszczowa, ponieważ mieliśmy tu dużo problemów, gdy były ulewy.

Z nowej nawierzchni drogi cieszy się sołtys Bierdzan Rita Gabryś.

- Strategiczna droga dla nas, ale i dla całego województwa - mówi Gabryś. - Kiedyś to była główna droga łącząca Opole z Kluczborkiem. Podczas wojny wybudowana została krajówka. To jest jedyna droga, która jest alternatywą, gdy na pobliskiej drodze krajowej dojdzie do wypadku. Tędy przebiega objazd.

Ulica Starowiejska została wyremontowana dzięki dotacji z Polskiego Ładu. Gmina z tego programu otrzymała 850 tysięcy złotych wsparcia.

- Wielka radość, że z Polskiego Ładu to zostało zrobione, czyli z programu kwestionowanego i często wyszydzanego - mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - A jednak realizowane są te inwestycje. Jest perfekcyjny dojazd do sklepu, a gdyby wydarzył się wypadek na krajówce, to jest tu bezpieczne połączenie.

Remont ulicy Starowiejskiej w Bierdzanach kosztował milion 200 tysięcy złotych.
Dominik Pikos
Rita Gabryś
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2023-06-09, godz. 19:15 Alwernia św. Jacka w Kamieniu Śląskim już gotowa. "Czekamy na pierwszych pielgrzymów" Pielgrzymi podążających szlakiem św. Jakuba prze Kamień Śląski mają już miejsce, gdzie będą mogli bezpiecznie i bezpłatnie przenocować. W byłym budynku… » więcej 2023-06-09, godz. 19:05 Kraulem przepłynęli z Korsyki na Sardynię. Wyzwanie pływaków z Opola 14,5 kilometra wpław w niespełna 5 godzin. Opolanie Grzegorz Radomski i Szymon Woszek przepłynęli kraulem z Korsyki na Sardynię. Zadania nie ułatwiały im… » więcej 2023-06-09, godz. 19:00 Karetki w powiecie brzeskim z coraz lepszym wyposażeniem Brzeskie pogotowie inwestuje w sprzęt do ratowania życia. W ostatnim czasie w karetkach pojawiły się między innymi urządzenia do kompresji klatki piersi… » więcej 2023-06-09, godz. 17:34 Wspólny krok samorządu województwa i PKP PLK ku przywróceniu powiatu głubczyckiego na kolejową mapę Polski Coraz bliżej rewitalizacji linii kolejowych 177 i 294 na trasie Racibórz-Głubczyce - Racławice Śląskie. Zarząd województwa podpisał umowę z PKP PLK S.A… » więcej 2023-06-09, godz. 16:12 Ulewne deszcze w powiecie głubczyckim. Tutaj straż pożarna ma najwięcej pracy Około 20 razy interweniowała do tej pory straż pożarna z powodu gwałtownych opadów deszczu w powiecie głubczyckim. Strażacy wzywali byli przede wszystkim… » więcej 2023-06-09, godz. 16:00 Za nami pierwsze miodobranie w głubczyckiej pasiece edukacyjnej W założonej w zeszłym roku przez głubczyckie wodociągi pasiece edukacyjnej po raz pierwszy zebrano miód. Wyprodukowany przez pszczoły produkt trafi później… » więcej 2023-06-09, godz. 14:01 Kolejne zdarzenia drogowe w regionie Służby ratunkowe są wzywane do kolejnych zdarzeń na drodze. Kierowcom daje się we znaki także pogoda. » więcej 2023-06-09, godz. 13:51 Pierwsze skutki burzy. Zablokowana droga w gminie Strzeleczki Mamy pierwsze utrudnienia spowodowane gwałtownie zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. W wyniku intensywnych opadów deszczu droga powiatowa w miejscowości… » więcej 2023-06-09, godz. 13:13 Beczka z II wojny światowej, a w niej niezidentyfikowana ciecz. Strażacy zabezpieczyli znalezisko w Bierawie Na nietypowe znalezisko podczas prac ziemnych natknęli się pracownicy wykonujący inwestycję w gminie Bierawa. Wykopali beczkę z okresu II wojny światowej… » więcej 2023-06-09, godz. 12:34 Wypadek na drodze krajowej nr 42 w Rudnikach Dwa samochody osobowe zderzyły się na DK42 w Rudnikach. To trasa z Kluczborka w stronę Pajęczna w woj. łódzkim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »