Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-19, 19:20 Autor: Iwona Tokarska

Wysłużonym autem przez całą Europę. Opolanin chce wystartować w Złombolu

Samochód Dawida Pietruski [źródło:Dawid Pietruska]
Samochód Dawida Pietruski [źródło:Dawid Pietruska]
Dawid Pietruska, taksówkarz i pasjonat motoryzacji z Opola, szykuje się do jednego z najciekawszych wakacyjnych rajdów. Zamierza 32-letnią Skodą Favorit dojechać w kilka dni do portugalskiego Nazaré.
W popularnym „Złombolu” mogą startować tylko pojazdy, które były wyprodukowane w byłym bloku wschodnim. Dawid Pietruska swoją wysłużoną Skodę uratował przed złomowaniem i dał jej drugie życie. Naprawił chłodnicę, hamulce i wymienił uszczelki. W rajd wyruszy z żoną już 1 lipca.

- Jest kawałeczek do zrobienia, 3300 km w jedną stronę. Wyjeżdżamy z Chorzowa. Jak się tylko dowiedziałem, to postanowiłem się zapisać. W tym roku mamy do uzbierania 3 tysiące złotych. 200 złotych jest tzw. wpisowym, a resztę musimy już uzbierać z pomocą darczyńców i ewentualnie reklamodawców - przekazał Dawid Pietruska.

Ta wyprawa ma swój szczytny cel – zebrać jak najwięcej pieniędzy dla dzieci z domów dziecka. Kierowcy chcą im ufundować kursy prawa jazdy, szkolenia zawodowe czy wycieczki. Żeby wesprzeć ekipę z Opola wystarczy skontaktować się poprzez media społecznościowe z Dawidem Pietruską.
Dawid Pietruska

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »