Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-16, 12:32 Autor: Mariusz Chałupnik

6 mln zł dotacji na remont Toropolu i LO nr 9 w Opolu od urzędu marszałkowskiego [ZDJĘCIA]

Toropol [fot. Maciej Marciński]
Toropol [fot. Maciej Marciński]
Od lewej: Janusz Trzepizur, Zbigniew Kubalańca, Tomasz Kaliszan [fot. Mariusz Chałupnik]
Od lewej: Janusz Trzepizur, Zbigniew Kubalańca, Tomasz Kaliszan [fot. Mariusz Chałupnik]
Blisko 6 milionów złotych przekaże samorząd województwa na termomodernizację dwóch obiektów w Opolu. Mowa o krytym lodowisku Toropol oraz Liceum Ogólnokształcącym nr 9. Te pieniądze zabezpieczą 2/3 planowanych kwot tych inwestycji.
O zakresie prac na Toropolu mówi wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca.

- Już parę miesięcy temu mówiliśmy o tym, że jest możliwość dofinansowania jednego z ważniejszych obiektów sportowych w regionie - informuje Kubalańca. - Dzisiaj ta umowa jest już podpisana. Będzie tutaj kompleksowa wymiana stolarki, ogrzewania, a także zainstalowana fotowoltaika.

- To jeden z najstarszych takich obiektów w kraju - podkreśla Janusz Trzepizur, radny sejmiku województwa opolskiego. - Sport miasta Opola, ale też całego województwa, zasługuje na to wsparcie. To jest obiekt odwiedzany zarówno przez mieszkańców Opola, jak i całej Opolszczyzny. Mam nadzieję, że pozwoli to na wprowadzenie oszczędności. Wydatki obecnie są bardzo duże i szukanie pomysłów na energooszczędność takich obiektów jak basen czy lodowisko jest bardzo ważnym elementem.

- Bardzo liczę na to, że prace związane z termomodernizacją Toropolu nie spowodują, że znikną rosnące przy nim drzewa - dodaje Tomasz Kaliszan, miejski radny PO. - Nie wyobrażam sobie tego, żeby prezydent miasta wyciął kolejne drzewa. Mam nadzieję, że dojdzie do kolejnych nasadzeń i zwiększenia zieleni. Wszystkie działania, które są podejmowane w Opolu muszą być ukierunkowane na czynniki ekologiczne i estetyczne.

Przedstawiciele samorządu województwa przekazali również, że w budżecie są zarezerwowane kolejne pieniądze na infrastrukturę sportową w Opolu. 350 tysięcy złotych ma trafić na modernizację krytej pływalni Wodna Nuta. Zabezpieczona jest również kwota na dokumentację hali lekkoatletycznej, która według planów ma powstać na terenie kampusu Politechniki Opolskiej.
Zbigniew Kubalańca
Janusz Trzepizur
Tomasz Kaliszan

Wiadomości z regionu

2023-03-24, godz. 15:35 Choć biegnie wśród pól, to ma wiele funkcji. Ul. Starowiejska w Bierdzanach po remoncie Choć to niewielki odcinek, to ma duże znaczenie. W Bierdzanach w gminie Turawa otwarto wyremontowany 750-metrowy odcinek ulicy Starowiejskiej. » więcej 2023-03-24, godz. 15:25 Wzrost o 20 procent. Będzie więcej pieniędzy na pomoc osobom niepełnosprawnym Około 120 milionów złotych rozdysponuje w tym roku opolski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To oznacza, że poziom wsparcia… » więcej 2023-03-24, godz. 14:51 W Gałązczycach budują kanalizację. Gmina zapłaci za nią tylko ułamek wartości Podgrodkowskie Gałązczyce będą miały kanalizację. Dziś (24.03) symbolicznie rozpoczęto jej budowę. » więcej 2023-03-24, godz. 14:30 Policjanci czujni także po służbie Policjant z komisariatu w Otmuchowie, będąc po służbie, zakończył podróż pijanego kierowcy. Z kolei funkcjonariusz z KPP w Nysie zatrzymał sklepowego… » więcej 2023-03-24, godz. 13:33 Nysa: policja zatrzymała dwie osoby w związku z napaścią na kierowcę MZK Nyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o napaść na kierowcę miejskiego autobusu. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę (22.03) wieczorem… » więcej 2023-03-24, godz. 12:42 Drift po Sienkiewicza w Opolu. Policja "zainteresowała się" kierowcą [FILM] W środku dnia driftem przez Sienkiewicza w Opolu. Filmik z nagraniem kierowcy sportowego BMW, które z piskiem opon 'bokiem' pokonuje zakręt w centrum miasta… » więcej 2023-03-24, godz. 11:23 "Mistrz kierownicy" ucieka... motorowerem. Jechał nawet chodnikiem Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do tego zdarzenia doszło w środę (22.03)… » więcej 2023-03-24, godz. 11:15 "To rewolucja, jeśli chodzi o kardiologię". Setny zabieg wszczepienia pompy Impella w USK Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu wykonali setny zabieg wszczepienia pompy Impella. To urządzenie wspomagające krążenie u najciężej… » więcej 2023-03-24, godz. 10:00 Pięć pomysłów na ul. Krakowską w Opolu, zwycięzców poznamy po weekendzie Pięć projektów wpłynęło do konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania ulicy Krakowskiej w Opolu. » więcej 2023-03-24, godz. 08:00 Uchodźcy z Ukrainy, mimo dodatkowej odpłatności, pozostają w Głuchołazach Uchodźcy z Ukrainy nie opuszczają Głuchołaz po wprowadzeniu odpłatności dla przebywających w ośrodkach zbiorowego zakwaterowania. Od marca muszą partycypować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »