Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-01, 21:27 Autor: Tomasz Perfikowski

Kolejna odsłona sporu o nyską obwodnicę. Jest apel radnych

Obwodnica Nysy - archiwum [fot. Daniel Klimczak]
Obwodnica Nysy - archiwum [fot. Daniel Klimczak]
Podczas dzisiejszej (1.03) sesji rady miejskiej Nysy przyjęto apel do władz województwa dotyczący budowy dalszej części obwodnicy miasta. Władze miasta i urząd marszałkowski mają odrębne wizje tego, jak dokładnie powinna przebiegać ta droga.
Apel w tej sprawie podpisało 16 z 23 radnych. Chodzi o przedłużenie istniejącej obwodnicy o kolejny odcinek, który miałby skomunikować południowo-wschodnią część Nysy oraz najbliższe sołectwa.

Podczas sesji głos zabrał poseł Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej, który stwierdził, że wariant, jakiego domaga się gmina jest znacznie droższy i nie rozwiąże problemów miasta. - Nie ma potrzeby budowania obwodnicy aż za Przełęk. Mieszkańcy w 2012 roku, kiedy były rozmowy o przebiegu obwodnicy, nie chcieli jej. Większość budynków znajduje się daleko od drogi. Mieszkańcy uznali, że potrzebny będzie remont drogi 411.

Radny miejski, a jednocześnie sołtys Hajduk Nyskich Jacek Czuchraj mówił, że od tygodni bezskutecznie zabiegają o spotkanie z władzami województwa w sprawie tej inwestycji.

- Mieszkańcy bardzo się oburzają na ten fakt. Są działki budowlane między Nysą a Hajdukami, gdzie jest plan budowy obwodnicy. Nie rozumiemy, dlaczego nie wracamy do pierwotnego przebiegu obwodnicy. Nie byłoby wówczas takiego problemu i takiego zgrzytu - dodaje Czuchraj.

- Jesteśmy "za" budową obwodnicy. Jeśli nie będzie stać samorządu województwa opolskiego na inny wariant, to akceptujemy rozwiązanie - podkreśla Paweł Nakonieczny przewodniczący rady miejskiej.
Rajmund Miller
Jacek Czuchraj

Wiadomości z regionu

2023-06-06, godz. 18:00 Kolejna ulica w Koźlu zyska historyczny charakter. Ruszyła przebudowa Złotniczej Swój historyczny charakter odzyska ulica Złotnicza w Koźlu. Pod nadzorem konserwatora zabytków trwają prace remontowe. » więcej 2023-06-06, godz. 17:15 Targi o przełamywaniu barier i dostępności w CWK w Opolu. To inicjatywa PFRON Aplikacje dla niewidomych, elektryczne wózki inwalidzkie i wyciągi rehabilitacyjne - to na stoiskach. Do tego strefa doświadczania niepełnosprawności, konferencje… » więcej 2023-06-06, godz. 17:00 Niespokojne popołudnie na drogach. Wypadki w Nowych Kotkowicach i Włodarach W miejscowości Włodary koło Korfantowa doszło do zderzenia dwóch jednośladów - motocykla i skutera. Jedna osoba z obrażeniami została zabrana do szpitala… » więcej 2023-06-06, godz. 16:21 Medyczne gry symulacyjne na Uniwersytecie Opolskim. "Poziom bardzo wysoki" Nietrzeźwi pacjenci na szpitalnym oddziale ratunkowym czy pacjentka niepoinformowana o planowym zabiegu. Z takimi scenariuszami musiały poradzić sobie trzy… » więcej 2023-06-06, godz. 15:40 Firma LUZ nadal może kursować z Kluczborka do Opola. Stanowisko marszałka 'Firma LUZ może nadal kursować między Opolem a Kluczborkiem, ale nagle pozostawiła pasażerów bez transportu'. Tak Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… » więcej 2023-06-06, godz. 15:25 Targi książki w Kędzierzynie-Koźlu. "Takie wydarzenia mogłyby być częściej" Na kozielski rynek zjechali się miłośnicy czytelnictwa. Trwa szósta edycja „Targów książki nad Odrą”. Przygotowano stoiska wydawnicze i edukacyjne… » więcej 2023-06-06, godz. 14:40 WBP w Opolu wydała kompendium o opolskim festiwalu. Autorem jest Jarosław Wasik Historię opolskiego festiwalu, kulturalne przemiany i trendy okiem dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu można poznać w najnowszej książce wydanej przez… » więcej 2023-06-06, godz. 13:48 Sprawa zatrucia ryb w Białej Głuchołaskiej już w prokuraturze. To zawiadomienie WIOŚ Jest wniosek do prokuratury ws. zatrucia ryb w Białej Głuchołaskiej. Jak przekazał wojewoda opolski, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu zdecydował… » więcej 2023-06-06, godz. 13:07 Droga przez Moszczankę - do remontu. To inwestycja w bezpieczeństwo Inwestycja w rozwój turystyki, a także w bezpieczeństwo. W Moszczance w powiecie prudnickim rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej prowadzącej w Góry… » więcej 2023-06-06, godz. 12:48 "Z humorem opowieści" motywem przewodnim konkursu recytatorskiego osób niepełnosprawnych Blisko 30 osób ze szkół specjalnych w regionie uczestnicy w 7. edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego 'Słowem malowane' w Opolu. To jedyny konkurs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »