Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-03, 20:30 Autor: Marzena Śmierciak

KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim

KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim [fot. opolska KAS]
KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim [fot. opolska KAS]
KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim [fot. opolska KAS]
KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim [fot. opolska KAS]
KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim [fot. opolska KAS]
KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim [fot. opolska KAS]
Kolejny nielegalny salon gier w województwie opolskim namierzony i zlikwidowany. Tym razem na terenie powiatu nyskiego. W lokalu zatrzymano też poszukiwanego przez policję mężczyznę.
Akcja funkcjonariuszy opolskiej KAS miała miejsce w nocy z 2 na 3 lutego. Jak przekazała Agnieszka Jóźwin - Dalecka, rzecznik opolskiej KAS, funkcjonariusze znaleźli pięć automatów do gier i gotówkę w wysokości 5 tys. zł. - W lokalu przebywał 40-letni mężczyzna, który odpowiadał za obsługę graczy i urządzeń. Funkcjonariusze ustalili, że pracownik salonu był poszukiwany do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności - dodała.

Automaty przewieziono do magazynu, a zatrzymanego mężczyznę przekazano policji.

W sprawie nielegalnego urządzania gier hazardowych Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu będzie prowadzić postępowanie karne skarbowe i administracyjne.

Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia.
Agnieszka Jóźwin-Dalecka

Wiadomości z regionu

2023-03-21, godz. 12:00 Napadli i okradli seniorkę. Teraz mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat [ZDJĘCIA, FILM] Do 10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy napadli na 67-letnią mieszkankę gminy Lasowice Wielkie. » więcej 2023-03-21, godz. 11:40 Blokada założona niesłusznie? Mieszkaniec Opola vs straż miejska [INTERWENCJA] 'Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów' - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-21, godz. 10:40 Rok na budowę i otwarcie w czerwcu. Centrum dla niepełnosprawnych w Krapkowicach 6 miejsc całodobowych i 7 miejsc opieki dziennej będzie mieć Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla niepełnosprawnych w Krapkowicach. » więcej 2023-03-21, godz. 09:30 "Każda partia chciałaby zachować swoją tożsamość i indywidualność". Piotr Sitnik o szerokiej koalicji - Na razie mamy tylko listę wspólnych spraw, nasi przedstawiciele dyskutują z PSL-em o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności zrobić w przypadku przejęcia… » więcej 2023-03-21, godz. 08:00 Głuchołazy: trwają konkursy na dyrektorów trzech podstawówek Konkursy zdecydują, kto będzie zarządzał trzema publicznymi szkołami podstawowymi w gminie Głuchołazy. Decyzje mają zapaść do końca marca. Dotychczasowym… » więcej 2023-03-21, godz. 07:15 Dużo zachorowań na grypę. Nieleczona powoduje groźne powikłania Grypa nie odpuszcza. Widać to między innymi w przychodniach POZ oraz na szpitalnych oddziałach zakaźnych, gdzie od kilku tygodni przybywa pacjentów. Chorują… » więcej 2023-03-20, godz. 21:00 ''Łączymy teorię z praktyką''. Dni otwarte w głubczyckim ''Rolniczaku'' Blisko 400 uczniów będzie w przyszłym roku szkolnym uczęszczać do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach. Jedna z najlepszych placówek… » więcej 2023-03-20, godz. 20:30 Hejt, używki i wygórowane ambicje rodziców. Profilaktyka przez spektakl w Łubnianach Tylko trzy dni potrwają przygotowania do wystawienia spektaklu profilaktycznego 'Sekret'. Dzisiaj (20.03) przeprowadzono casting, podczas którego wyłoniono… » więcej 2023-03-20, godz. 19:55 Opole: powstała nowa koncepcja przebudowy ul. Ozimskiej Nie na środku jezdni, a po obu stronach ulicy. Tak ma wyglądać zazielenienie ulicy Ozimskiej w Opolu. Najpierw ratusz chciał zasadzić drzewa pośrodku drogi… » więcej 2023-03-20, godz. 19:35 Rozebrana linia kolejowa utrudnia rozbudowę kanalizacji w gminie Namysłów Namysłów ma ambitne plany dotyczące rozbudowy kanalizacji. W ciągu najbliższych lat gminna spółka chce doprowadzić sieć do wszystkich miejscowości. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »