Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-22, 08:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Uniwersytet Opolski ma partnera naukowego w Tajwanie. Będzie wymiana studentów

Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Podpisanie umowy [fot. Agnieszka Stefaniak]
Uniwersytet Opolski podpisał umowę o współpracy z tajwańskim Uniwersytetem Naukowym i Technologicznym Tsu Chi. To uczelnia należąca do fundacji, którą opolanie mieli okazję poznać już przy okazji pomocy uchodźcom z Ukrainy w stolicy województwa. Podpisanie umowy odbyło się online, ale współpraca będzie rzeczywista.
- Co nam to da? Głównie studenci kierunków naukowych będą mogli odwiedzić Tajwan a także studenci, którzy przyjadą do nas, będą mogli zobaczyć jak to u nas działa - mówi dr hab. Stankomir Nicieja, prof. Uniwersytetu Opolskiego.

- Ten dwie uczelnie: opolska i tajwańska są podobne do siebie, mają zbliżone profile. Szczególnie w temacie medycznym. Tam jest wydział medyczny, wydział radiologii, wydział obrazowania medycznego, pielęgniarstwa - tłumaczy Radosław Atlas, przedstawiciel fundacji Tsu Chi.

- Studenci w Tajwanie są bardzo dobrze przygotowani od strony praktycznej, oni mają też wspaniałą mentalność - mówi Lola Atlas, przedstawicielka fundacji Tsu Chi.

Jak przekazał prof. Stankomir Nicieja pierwsza wymiana studentów jest możliwa już w nowym roku akademickim.

Uniwersytet Naukowy i Technologiczny Tsu Chi znajduje się w mieście Hualien, na wschodnim wybrzeżu Tajwanu. Uczy się tam około 10 tysięcy studentów.
Umowa podpisana [autor: Agnieszka Stefaniak]

Wiadomości z regionu

2023-05-28, godz. 15:16 Skradziono 2 dziecięce kajaki. Klub AZS apeluje o pomoc w ich odnalezieniu Zuchwała kradzież sprzętu sportowego w centrum Opola. Z przystani AZS Politechniki Opolskiej zniknęły 2 kajaki przeznaczone do użytku przez dzieci. » więcej 2023-05-28, godz. 14:41 Głuchołazy świętują 55-lecie Orderu Uśmiechu. Na początek festyn W Głuchołazach rozpoczęło się wielkie świętowanie przypadającego w tym roku 55-lecia ustanowienia Orderu Uśmiechu. Imprezą otwierającą obchody jubileuszu… » więcej 2023-05-28, godz. 12:46 Izba Pamięci Pszczelarskiej w Niezdrowicach ma uczyć młodych jak dawniej produkowano miód To miejsce, gdzie można poznać historię pszczelarstwa i narzędzia dawniej wykorzystywane przy produkcji miodów. Mowa o Izba Pamięci Pszczelarskiej, którą… » więcej 2023-05-28, godz. 09:39 Śmiertelny wypadek na DW 423 w Obrowcu, w pow. krapkowickim. Samochód stanął w płomieniach W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia straży pożarnej, pojazd całkowicie objęty był ogniem. » więcej 2023-05-27, godz. 20:30 Finał radiowej zabawy "Festiwal od kuchni". Nagrody wręczono w trakcie targów turystyki [ZDJĘCIA] Najpierw zaśpiewała, połączyła to z gotowaniem, nagrała film i… wygrała atrakcyjne nagrody od Radia Opole. Marlena Miernik, słuchaczka radia wzięła… » więcej 2023-05-27, godz. 19:35 Niemodlin: tragiczne zdarzenie na stawku zamkowym Dramatyczne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej po godzinie 18:00. Chodziło o osobę wyciągniętą ze stawu przy ulicy Wojska Polskiego w… » więcej 2023-05-27, godz. 19:15 100 ludzi na scenie opolskiego amfiteatru. To budowa "podstaw" 60. KFPP [ZDJĘCIA] Materiały do przygotowania pierwszej scenografii wypełniały pewnie pół 'paki' kamaza, teraz to 11 tirów. Właśnie takim taborem do Opola zjechali fachowcy… » więcej 2023-05-27, godz. 18:30 Na Kopernika króluje nauka. W Opolu zorganizowano piknik nie tylko dla ścisłowców Dziwaki w świecie zwierząt, ziołolecznictwo, pokazy chemiczne, próby fizyczne, obserwatorium astronomiczne - to zaledwie ułamek atrakcji, które do godziny… » więcej 2023-05-27, godz. 18:30 Młodzi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli przebadać swoją tarczycę Dzień Zdrowia Dziecka, to jedno z wydarzeń, które miało miejsce przy okazji rozgrywania Biegu Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci i ich rodzice mogli… » więcej 2023-05-27, godz. 15:16 Kuchenne zmagania w opolskim rynku. Wieprzowina, pstrąg, a na deser... niespodzianka od Radia Opole [ZDJĘCIA] Polędwiczki wieprzowe a'la śląskie niebo z buchtą w sosie z wędzonych owoców oraz pstrąg poliwodzki z salsą z ogórków i jabłek. Na scenie 21. Międzynarodowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »