Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-08, 20:00 Autor: Daniel Klimczak

W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim. Aktor wielokrotnie gościł w tym mieście

W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim [fot. Daniel Klimczak]
W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim [fot. Daniel Klimczak]
Namysłów wspomina zmarłego wczoraj (07.12) Jana Nowickiego. Aktor wielokrotnie gościł w mieście przy okazji wydarzeń kulturalnych, a także wziął w nim ślub.
Artysta brał udział w spotkaniach filmowych "Bliżej Gwiazd", które organizował Namysłowski Ośrodek Kultury. Pracująca w nim Edyta Kalinowska wspomina, że przy tej okazji można było zobaczyć w nim nie tylko dobrego aktora, ale i ciepłego człowieka.

- Przyjeżdżał tutaj bardzo często z innymi aktorami. Był bardzo sympatyczny, tak miło nastawiony. Chwalił sobie namysłowską społeczność, rozmawiał ze wszystkimi, wychodził na hol, był chętny do robienia wspólnych zdjęć czy rozdawania autografów. Był to naprawdę bardzo przyjazny człowiek - powiedziała.

Na pamiątkę tych wydarzeń przed NOK-iem do dziś stoi ławeczka poświęcona Nowickiemu. Ponadto instytucja organizuje coroczny konkurs poetycki z nagrodą nazwaną jego nazwiskiem.

W 2016 roku aktor poślubił w mieście swoją druga żonę, Annę Kondratowicz. Arkadiusz Oleksak, który pracował wówczas w wydziale promocji namysłowskiego magistratu wspomina, że wydarzenie przez dłuższy czas było utrzymywane w tajemnicy.

- Ślub ten był tajny w cudzysłowie. Bardzo długo nikt o tym nie wiedział. Na jaw wyszło wszystko bodajże 2 lata później, kiedy najpierw naszej lokalnej gazecie zgodził się razem z żoną ten fakt ujawnić. Później ta informacja ukazała się także w innych, ogólnopolskich gazetach - dodaje.

Aktor gościł w Namysłowie także ze względów prywatnych. Przez wiele lat przyjaźnił on się z byłym burmistrzem miasta Julianem Kruszyńskim.
Edyta Kalinowska
Arkadiusz Oleksak

Wiadomości z regionu

2023-02-05, godz. 17:44 Dziecko poparzyło się gorącym napojem. Akcja LPR w Głuchołazach Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w niedzielne przedpołudnie w Głuchołazach. Maszynę skierowano na miejsce, bo potrzebny były szybki… » więcej 2023-02-05, godz. 14:07 "Herody" znowu w Lewinie Brzeskim. Na scenie 11 zespołów [ZDJĘCIA] Po pandemicznej przerwie na deski domu kultury w Lewinie Brzeskim wróciły 'Herody'. To najstarszy przegląd zespołów kolędniczych organizowany w naszym regionie… » więcej 2023-02-05, godz. 12:40 Rodziny zastępcze pilnie potrzebne! Opolskie pilnie potrzebuje rodzinnych domów dziecka. W regionie działają 23 takie placówki a potrzeba ich nawet dwa razy tyle. Tak wynika z wyliczeń Regionalnego… » więcej 2023-02-05, godz. 11:00 Studenci nyskiej uczelni pomogą w Niemodlinie przy rewitalizacji Niemodliński rynek będzie poligonem doświadczalnym dla studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. To owoc porozumienia gminy z szefostwem wydziału… » więcej 2023-02-05, godz. 10:00 Tygrysica w opolskim zoo chętniej na wybiegu Można już bez trudności oglądać tygrysicę amurską Umę w pawilonie dużych kotów opolskiego ogrodu zoologicznego. » więcej 2023-02-05, godz. 09:00 Kaczki, gęsi i łyski dłużej pod ochroną przed myśliwymi Radni wojewódzcy skrócili okres polowań na krzyżówki, cyraneczki, czernice, łyski i gęsi o dwa tygodnie na wybranych terenach obszaru Natura 2000. Na ostatniej… » więcej 2023-02-05, godz. 08:00 Nowe osiedle przy ulicy Wrocławskiej w Opolu? Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego czeka na wyniki naboru na granty z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Między innymi od tego zależy… » więcej 2023-02-05, godz. 07:30 Bez rejestracji i skierowania. 1500 dzieci przebadanych podczas "Krainy Zdrowia Dzieci" Blisko 1500 dzieci i młodzieży zostało przebadanych podczas drugiej edycji akcji 'Kraina Zdrowia Dzieci' w Toyota Park w Opolu. Młodzi pacjenci bez skierowania… » więcej 2023-02-04, godz. 20:00 Lodowisko "Toropol" będzie jak nowe. Rusza remont obiektu Opolskie lodowisko 'Toropol' już niedługo zmieni wygląd. Ma być nie tylko ładniej, ale przede wszystkim energooszczędnie. Na budynku zamontowane zostaną… » więcej 2023-02-04, godz. 19:45 Młode pokolenie dba o tradycje. Mieszkańcy Raszowej wodzili niedźwiedzia ze słomy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy wsi Raszowa w powiecie opolskim dbają o kontynuowanie tradycji związanej z wodzeniem niedźwiedzia. Strój popularnego bera, który odwiedzał dziś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »