Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-07, 14:20 Autor: Agnieszka Stefaniak

Kończy się pewna epoka. Z wieżowców na osiedlu Armii Krajowej w Opolu znikną zsypy

Zsypy na osiedlu Armii Krajowej [fot: Agnieszka Stefaniak]
Zsypy na osiedlu Armii Krajowej [fot: Agnieszka Stefaniak]
Zsypy na osiedlu Armii Krajowej [fot: Agnieszka Stefaniak]
Zsypy na osiedlu Armii Krajowej [fot: Agnieszka Stefaniak]
Zsypy odchodzą do lamusa. Taki plan ma Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu. Proces rozpocznie w nowym roku i jest on zakrojony nawet na 5-6 lat.
System zbiorczego pozbywania się odpadów w wysokich budynkach nie ułatwia segregacji.

- Mając na względzie właśnie aspekt związany z segregacją, aspekt technologiczny, te rury są stare, często się zapychają, ulegają degradacji - to wydaje nam się, że to jest przeżytek czasów - mówi z-ca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu Rafał Ostrowski dodając, że wypełnieniem zsypów są rury azbestowe.

Co na to mieszkańcy osiedla Armii Krajowej? Tu zdania są podzielone, choć przeważają głosy przeciw.

- Jest dużo osób starszych, windy się często psują i w związku z tym, te osoby będą musiały częściowo chodzić po schodach - mówi nam jeden z mieszkańców. - I osiemdziesięcioletnia babcia, biegająca dwa razy dziennie do zsypu, żeby w domu nie śmierdziało, nie wyobrażam sobie tego - dodaje kolejna kobieta. - A co to za problem. Wycieczka do śmietnika i wszystko będzie ok. Co to komu przeszkadza - mówi inny mieszkaniec, który jest "za" likwidacją zsypów.

Dodajmy, że w zestawieniach spółdzielni jest mowa o 84 zsypach.

Więcej o plusach i minusach przeżytku, który wciąż służy powiemy w magazynie Reporterskie Tu i Teraz, po 15:00.
Rafał Ostrowski
mieszkańcy osiedla Armii Krajowej

Wiadomości z regionu

2023-01-27, godz. 06:40 Każdy może przygotować "Paczkę dla Ukrainy". Akcję koordynuje Caritas Caritas Diecezji Opolskiej przekazała do Ukrainy już ponad 5400 paczek o łącznej wadze 82 ton przygotowanych przez parafie, instytucje i firmy. Opolska Caritas… » więcej 2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej 2023-01-26, godz. 18:49 1300 hektarów do podziału w powiecie nyskim. Spotkanie KOWR z rolnikami Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozmawiali z rolnikami w sprawie rozdysponowania 1300 hektarów gruntów przeznaczonych do dzierżawy w powiecie… » więcej 2023-01-26, godz. 17:30 Na razie nie ma ryzyka zamknięcia chirurgii w Namysłowie. To ocena prezes szpitala 'Do działu kadr nie wpłynęła ani jedna rezygnacja chirurga'. Tak Agnieszka Kruk, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia, odnosi się do sprawy rzekomego zamknięcia… » więcej 2023-01-26, godz. 17:00 4 miliony złotych na dokumentację trasy średnicowej zabezpieczone. Wpisano je w budżet i wieloletnią prognozę finansową… Pieniądze na dokumentację trasy średnicowej zostały wpisane do budżetu Opola. Taką decyzję podjęli dziś (26.01) radni podczas sesji. W tym do roku na… » więcej 2023-01-26, godz. 16:54 Świadomość donacji narządów w Polsce wzrasta, ale dawców wciąż jest za mało Dziś (26.01) przypada Ogólnopolski Dzień Transplantacji. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu rocznie wykonuje się kilkanaście pobrań narządów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »