Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-05, 13:53 Autor: Witold Wośtak

Niepełnosprawni integrowali się i rywalizowali w mundialowych konkurencjach

XVI Mikołajkowe Igrzyska "Bez Barier" [fot. Witold Wośtak]
XVI Mikołajkowe Igrzyska "Bez Barier" [fot. Witold Wośtak]
XVI Mikołajkowe Igrzyska "Bez Barier" [fot. Witold Wośtak]
XVI Mikołajkowe Igrzyska "Bez Barier" [fot. Witold Wośtak]
XVI Mikołajkowe Igrzyska "Bez Barier" [fot. Witold Wośtak]
XVI Mikołajkowe Igrzyska "Bez Barier" [fot. Witold Wośtak]
Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami rywalizowało dziś (05.12) w Dobrzeniu Wielkim na Mikołajkowych Igrzyskach "Bez Barier". Do hali przy miejscowym Zespole Szkół przyjechało 26 drużyn z całej Opolszczyzny.
Wszyscy uczestnicy są zwycięzcami tych zawodów, bo każdy otrzymał pamiątkowy medal. - To już szesnasta edycja naszych igrzysk - mówi Gerard Halama, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowego Zespołów Sportowych w Opolu.

- Ze względu na trwający mundial wymyśliliśmy konkurencje bardziej piłkarskie. Są rzuty i strzały piłką, aby w Dobrzeniu poczuć atmosferę wielkich zawodów. Te igrzyska od początku mają tytuł "Bez Barier", czyli dla sprawnych inaczej, jak to wymyślił ksiądz Zbigniew Lubieniecki.

Jolanta Kotaś, opiekunka w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie i Damian, jeden z uczestników igrzysk, chwalą inicjatywę.

- To jest integracja wszystkich uczestników bez względu na wygląd i dolegliwości. Powinno być coraz więcej takich imprez, bo choć dzielą nas miasta, znamy się dobrze, wspólnie śmiejemy się i bawimy.

- Dla nas to zaszczyt, że możemy pobawić się z niepełnosprawnymi z innych miast. Poznajemy wiele osób z niepełnosprawnością podobną do naszej i możemy porozmawiać na wiele tematów.

Więcej o igrzyskach powiemy w magazynie Reporterskie tu i teraz po 15:00.
Gerard Halama
Jolanta Kotaś, Damian

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 20:30 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim Kolejny nielegalny salon gier w województwie opolskim namierzony i zlikwidowany. Tym razem na terenie powiatu nyskiego. W lokalu zatrzymano też poszukiwanego… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Koniec TOWU w centrum handlowym Turawa Park. Punkt pomocowy zmienia adres [ZDJĘCIA] Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy po 11 miesiącach funkcjonowania zakończył działalność w lokalu po byłym sklepie budowlanym przy centrum handlowym Turawa… » więcej 2023-02-03, godz. 18:34 Utrudnienia w ruchu w Nysie po wypadku na ul. Bema. Zderzyły się 3 pojazdy, jedna osoba trafiła do szpitala Tuż przed godziną 18:00 w Nysie doszło zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły 3 auta. Wypadek miał miejsce na ulicy Bema - między Rondem Sikorskiego… » więcej 2023-02-03, godz. 18:22 Zaczyna brakować węgla. Osiem gmin składa zapotrzebowanie Osiem opolskich gmin zgłasza, że powoli zaczyna im brakować węgla na składach. Taką informację przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski po spotkaniu… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Mija 29 lat od zakończenia produkcji nysek Dawniej można było je spotkać niemal na każdej ulicy. Dziś sprawne auta marki nysa to często prawdziwe perełki. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu zdarze… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »