Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-01, 07:15 Autor: Maja Laksy

Z ośmiu wariantów obwodnicy Zawady zostały trzy. "Z tymi, które otrzymały najwięcej punktów idziemy dalej"

Protesty, budowa obwodnicy Zawady foto:B.Kalisz
Protesty, budowa obwodnicy Zawady foto:B.Kalisz
Orientacja obwodnicy Zawady [fot.GDDKiA w Opolu]
Orientacja obwodnicy Zawady [fot.GDDKiA w Opolu]
Protesty, budowa obwodnicy Zawady foto:B.Kalisz
Protesty, budowa obwodnicy Zawady foto:B.Kalisz
Protesty, budowa obwodnicy Zawady foto:B.Kalisz
Protesty, budowa obwodnicy Zawady foto:B.Kalisz
Protesty, budowa obwodnicy Zawady foto:B.Kalisz
Protesty, budowa obwodnicy Zawady foto:B.Kalisz
Trzy spośród ośmiu wariantów obwodnicy Zawady będzie brała pod uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Decyzja ma związek z zakończeniem prac nad tzw. studium korytarzowym.
- Wybierając warianty braliśmy pod uwagę kryterium techniczne, ekonomiczne, środowiskowe i społeczne - mówi Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Największą liczbę punktów ostatecznie dostał wariant 3, czyli ten zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Wariant 4, najbardziej wysunięty na wschód i wariant 8 najbardziej wysunięty na zachód. Z tymi trzema wariantami, które otrzymały największą ilość punktów, idziemy dalej. Będą one poddane bardziej szczegółowej analizie, na etapie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej.

Jak dodaje Agata Andruszewska, kolejnym etapem przygotowania inwestycji do realizacji będzie STEŚ, czyli analiza porównawcza, która zostanie przeprowadzona w latach 2023 - 2025. To również w tym czasie mieszkańcy Zawady będą mieli okazję do zapoznania się zaproponowanymi rozwiązaniami i zgłoszenia ewentualnych uwag.

W przypadku, gdy GDDKiA w Opolu uzyska zgodę na budowę obwodnicy Zawady, prace ruszą w 2028 roku i zakończą się dwa lata później.
Agata Andruszewska

Wiadomości z regionu

2022-12-04, godz. 19:38 O białych górnikach w Muzeum Śląska Opolskiego Górnicy mają dziś swoje święto. 4 grudnia obchodzona jest tradycyjna Barbórka. Na Opolszczyźnie świętują biali górnicy, którzy na co dzień pracują… » więcej 2022-12-04, godz. 19:07 "Przegrać z mistrzami świata to nie wstyd". Opolscy kibice o meczu Polska-Francja 'Przegrać po takiej walce i z mistrzami świata to nie wstyd' - to komentarz kibiców, którzy dzisiejsze zmaganie Polaków w Katarze obserwowali w strefie kibica… » więcej 2022-12-04, godz. 18:00 Mikołaje na motocyklach zjechali do Opola na jarmark bożonarodzeniowy Sanie z reniferami zamienili na dwa kółka i ryczące silniki. Mikołaje na motocyklach pojawili się na pl. Wolności w Opolu. Motocykliści w charakterystycznych… » więcej 2022-12-04, godz. 17:44 Charytatywna zbiórka podczas świątecznego jarmarku w Opolu Na jarmarku bożonarodzeniowym można nie tylko zasmakować przysmaków, ale m.in. zobaczyć występy romskim zespołów. Stowarzyszenie 'Górska Roma' prowadzi… » więcej 2022-12-04, godz. 16:31 Uwaga, kierowcy. Są utrudnienia na A4 po dachowaniu lawety przewożącej auto Kolizja na A4. Między węzłami Strzelce Opolskie i Łany na km 281 doszło do dachowania lawety z samochodem osobowym. Zablokowany jest prawy pas w kierunku… » więcej 2022-12-04, godz. 15:34 "Szanse na wygraną małe, ale nadzieja jest" - opolanie o meczu Polski z Francją w 1/8 finału mundialu To jeden z najważniejszych meczów ostatnich lat, jaki przyszło grać polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Tak o mundialowym starciu biało-czerwonych, którzy… » więcej 2022-12-04, godz. 14:45 Pierwszy charytatywny kiermasz adwentowy przed hospicjum Betania Zbierają na opłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Przed siedzibą hospicjum Betania w Opolu trwa pierwszy charytatywny kiermasz adwentowy. Każdy… » więcej 2022-12-04, godz. 14:37 Młodzi pływacy rywalizują na basenie o puchar prezydenta Opola Niedzielę spędzają na basenie rywalizując o puchar prezydenta Opola. Młodzi pływacy na basenie Wodna Nuta biorą udział w Mistrzostwach Szkółek Pływ… » więcej 2022-12-04, godz. 14:05 Mikołaje, skrzaty i elfy pojawiły się ósmej edycji biegów w Żytniowie Ponad 200 zawodników pojawiło się na starcie Biegu Mikołajkowego w Żytniowie w gminie Rudniki. Uczestnicy zawodów w czerwonych czapkach mierzyli się z dystansem… » więcej 2022-12-04, godz. 12:03 Zamiast dzwonków sań, w Prudniku warto dziś nasłuchiwać... ryku silników Na prudnickim rynku ponownie pojawią się dziś (04.12) 'motomikołaje'. To impreza z długą, bo już 16-letnią tradycją. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »