Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-30, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

23 opolskie placówki w tzw. sieci szpitali. NFZ opublikował wykaz

Opolski NFZ [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolski NFZ [fot. Mariusz Chałupnik]
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi
Namysłowskie Centrum Zdrowia [fot. Ewelina Laxy]
Namysłowskie Centrum Zdrowia [fot. Ewelina Laxy]
116. Szpital Wojskowy w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
116. Szpital Wojskowy w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił nową listę placówek wchodzących w skład sieci szpitali na mocy rozporządzenia, które weszło w życie 6 września. Jeśli chodzi o nasz region, to tylko jeden szpital zmienił klasyfikację z II stopnia na III.
Stworzona sieć szpitali ma usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez placówki oraz przychodnie przyszpitalne. Ma też poprawić dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego.

W województwie opolskim tzw. sieć szpitali tworzą 23 placówki.

Do I stopnia zakwalifikowane zostało: Brzeskie Centrum Medyczne, szpital w Głubczycach, Oleśnie, Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, Szpital Wojewódzki w Opolu, szpital w Strzelcach Opolskich, EMC Instytut Medyczny, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku, Prudnickie Centrum Medyczne, Krapkowickie Centrum Zdrowia, ZOZ w Białej oraz Namysłowskie Centrum Zdrowia.

Do II stopnia: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu, ZOZ w Nysie oraz Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. A do III stopnia Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi w Opolu.

Jeśli chodzi o szpitale ogólnopolskie to tutaj mamy: Szpital MSWiA w Głuchołazach, 116 Szpital Wojskowy w Opolu, Szpital MSWiA w Opolu oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu.

Do szpitali onkologicznych i pulmonologicznych należy: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach, Stobrawskie Centrum Medyczne oraz Opolskie Centrum Onkologii.

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Trwają przygotowania Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej 2022-11-29, godz. 12:40 Tragiczny listopad na opolskich drogach. W policyjnych statystykach odnotowano kolejny śmiertelny wypadek Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmiertelnego wypadku w Żywocicach. Wczoraj (28.11) późnym popołudniem na drodze krajowej 45, na wysokości… » więcej 2022-11-29, godz. 12:39 Autostrada A4: węzeł Opole Południe zamknięty do 16 grudnia Nie do 30 listopada, a do 16 grudnia będzie zamknięty węzeł autostradowy Opole Południe - informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i… » więcej 2022-11-29, godz. 12:01 Rynek w Baborowie odzyska dawny blask. Rozpoczyna się remont centralnego placu miasta Rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy rynku w Baborowie. Centralny plac miasta całkowicie zmieni swój dotychczasowy wygląd. Na początek zostanie wymieniona… » więcej 2022-11-29, godz. 10:40 Kranówka z sieci Michałówek już zdatna do spożycia - informują służby sanitarne Mieszkańcy miejscowości Michałówek, Sosnówka i Grodziec w gminie Niemodlin już mogą pić i korzystać z kranówki. Jak potwierdził Powiatowy Inspektor… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »