Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-29, 11:00 Autor: Daniel Klimczak

Namysłowski OHP zapłaci więcej za użytkowanie swojej siedziby. "Nie chcemy zarabiać na hufcu, ale nam też rosną koszty"

OHP Namysłów [fot. OHP Namysłów]
OHP Namysłów [fot. OHP Namysłów]
Powiat namysłowski chce urealnienia stawki, którą miejscowy OHP płaci za korzystanie ze swojej siedziby. Dziś wpływy z tego tytułu wynoszą około 8 tysięcy złotych rocznie.
Ochotniczy Hufiec Pracy użytkuje budynek przy ulicy Pułaskiego na preferencyjnych warunkach dzięki ustaleniom z 2008 roku. Wówczas powiat oddał go w trwały zarząd, przez co opłaty za korzystanie są uzależnione od wartości nieruchomości. Teraz samorząd chciałby zwiększyć swoje wpływy za korzystanie z obiektu o łącznej powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych. Jak jednak zapowiada starosta Konrad Gęsiarz, instytucja nadal będzie funkcjonować w Namysłowie.

- Chcemy to zmienić na wynajem, dzięki czemu będziemy mogli zmienić tę kwotę, natomiast nie ma tu żadnych planów zmiany wynajmującego. Chcemy, aby ta kwota była bardziej zbliżona do kwot komercyjnych, acz też nie do końca, bo wiemy, że te zadania hufca to jest też pewien rodzaj takiej misji, więc tu nie chodzi, ze my mamy na hufcu zarabiać. No ale z drogiej strony nam też rosną koszty utrzymania wszystkiego - podkreśla.

Na razie nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące nowych stawek wynajmu. Jak jednak zapewnia samorząd, kwota ta zostanie ustalona przy uwzględnieniu możliwości hufca.
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2022-11-27, godz. 13:00 Zamek Górny w Opolu świętuje swoje urodziny. Na odwiedzających czekają atrakcje Zamek Górny w Opolu zaprasza do wspólnego świętowania swoich urodzin. 4 lata temu atrakcja po raz pierwszy po rewitalizacji została udostępniona zwiedza… » więcej 2022-11-27, godz. 12:40 Młodzieżowi liderzy uczyli się, jak realizować inicjatywy lokalne w swoich miejscowościach Ekologiczny mural, kino plenerowe czy festiwal kolorów - to tylko kilka z wielu inicjatyw zrealizowanych przez młodzieżowych liderów w opolskich gminach. Zakończył… » więcej 2022-11-27, godz. 11:10 Bieda dotyczy ponad 1,5 miliona Polaków. Do części z nich docierają wolontariusze Szlachetnej Paczki Blisko milion 600 tysięcy Polaków żyje w ubóstwie. Tak wynika z danych najnowszego 'Raportu o biedzie', przygotowywanego co roku przez Szlachetną Paczkę… » więcej 2022-11-27, godz. 10:30 Rosną koszty utrzymania połączeń kolejowych. Czy jest ryzyko cięć w 2023 roku? W związku ze znaczącym wzrostem kosztów utrzymania regionalnych połączeń kolejowych, pojawiają się obawy o zmniejszenie liczby połączeń w woj. opolskim… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Krapkowice: gmina rozpoczęła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach Do Krapkowic dotarł pierwszy transport węgla, który zostanie rozdysponowany po preferencyjnych cenach. 100 ton surowca trafiło do punktu składowania firmy… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Śmiertelny wypadek w Ściborzu. Samochód osobowy uderzył w drzewo Jedna osoba zginęła w wypadku drogowym na drodze krajowej nr 46 w Ściborzu w powiecie nyskim. Na czas działań służb droga była zablokowana. » więcej 2022-11-27, godz. 09:00 W powiecie namysłowskim zima nie zaskoczy. Starostwo ma chętnych do odśnieżania, ale tanio nie będzie Kierowcy korzystający z dróg zarządzanych przez powiat namysłowski nie muszą już obawiać się zimy. Po długich poszukiwaniach, tamtejsze starostwo znalazło… » więcej 2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Masowe zachorowanie w Głuchołazach Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »