Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-28, 10:30 Autor: Roman Juranek

Anna Zalewska w Radiu Opole. Unia Europejska próbuje stawić czoła kryzysowi energetycznemu

Anna Zalewska [fot. Marcin Skomudek]
Anna Zalewska [fot. Marcin Skomudek]
Europosłanka Anna Zalewska w Radiu Opole pytana o receptę na kryzys energetyczny, mówi stanowczo: zawiesić ETS.
Anna Zalewska, europoseł PiS powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole, jakie w najbliższym czasie będą podjęte działania na tym forum.

- W piątek jest Rada Unii Europejskiej, czyli spotkają się ministrowie energii, ministrowie klimatu i będą mieć dokument, gdzie generalnie mówi się o tym, w jaki sposób Unia Europejska widzi oszczędność energii i w jaki sposób chciałaby te nadmiarowe zyski, które bardzo często nie są nadmiarowe, przekazać do obywateli, ulżyć w cenie energii - powiedziała Anna Zalewska.

- Wszyscy szukają rozwiązania, ja mam jedno, trzeba zawiesić ETS - dodaje europosłanka. - Bo ETS, czyli ten system płacenia podatku od wszystkiego co węglowe, by dać wsparcie dla wszystkiego co niewęglowe, czy gazowe powoduje takie zaburzenia na rynku energii.

Jak przyznaje Anna Zalewska obecnie ten pomysł nie ma zbyt dużego poparcia w europarlamencie i Komisji Europejskiej, jednak są kraje, które podjęły decyzję o produkcji energii z węgla. I obywatele tych krajów będą domagać się zmian decyzji w związku z wysokimi cenami za prąd.
Anna Zalewska
Anna Zalewska

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »