Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-27, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

"Przy budynku policji wyglądamy bardzo niekorzystnie". Brzeski magistrat przestanie straszyć. Elewacja budynku przejdzie kompleksowy remont

Urząd Miejski w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Miejski w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Miejski w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Miejski w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Brzeski magistrat nocą [fot. UM Brzeg]
Brzeski magistrat nocą [fot. UM Brzeg]
Po montażu iluminacji, budynek brzeskiego magistratu czekają kolejne zmiany. Tym razem odnowienia doczeka się zniszczona elewacja.
Remont fasady budynku to część większej inwestycji, która zakłada także wymianę instalacji elektrycznej oraz montaż systemu przeciwpożarowego. Obecnie magistrat przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na jej realizację. Jak zapowiada kierownik biura budownictwa i inwestycji Urzędu Miejskiego w Brzegu Lucyna Mielczarek, jeśli gminie uda się znaleźć wykonawcę w kolejnym kwartale, wówczas będzie szansa, że prace zakończą się w przyszłym roku.

- Nasz budynek na ulicy Robotniczej to chyba jeden z niewielu, który jeszcze nie ma wykonanej elewacji. Dotychczas remontowaliśmy dach, robiliśmy remont schodów, no i został nam ostatni etap, czyli elewacja, która będzie takim dopieszczeniem tego budynku. Jest to piękny obiekt zabytkowy, a wygląda jak wygląda. Przy budynku policji wyglądamy bardzo niekorzystnie - dodaje.

O konieczności odnowienia zewnętrznych ścian magistratu mówi się w Brzegu od dawna. Już ponad 10 lat temu przygotowano projekt tych prac, jednak dotychczas nie znaleziono na nie pieniędzy. Teraz w realizacji inwestycji pomogą rządowe pieniądze. W ramach Polskiego Ładu samorząd otrzymał na ten cel prawie 3 miliony złotych, czyli 98 procent szacunkowej wartości robót.
Lucyna Mielczarek

Wiadomości z regionu

2022-12-02, godz. 17:51 Potrącenie na przejściu dla pieszych w Opolu. Na autostradzie kolizja 5 samochodów Do potrącenia 16-latka doszło w Opolu na ulicy Książąt Opolskich przed godziną 16. » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 Rozmawiali m.in. o uzależnieniach cyfrowych. "To nie wina dziecka, tylko potarganych rodziców" 'Uzależnienia - jeden problem, wiele perspektyw' - to tytuł konferencji naukowo-szkoleniowej, która miała miejsce dziś (2.12) na Uniwersytecie Opolskim. Specjaliści… » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 "My się tutaj nie zamykamy". Osoby niepełnosprawne pokazały swoje talenty muzyczne Za nami 12. edycja Festiwalu Polskiej Piosenki i Twórczości Niepełnosprawnych. Tym razem na scenie NCPP w Opolu wystąpiło 11 wykonawców, którzy są podopiecznymi… » więcej 2022-12-02, godz. 16:30 Unijne wojska szkolą ukraińskich żołnierzy. Jeden z takich obozów znajduje się pod Brzegiem Pod Brzegiem szkolą się żołnierze z Ukrainy. To element militarnej współpracy tego państwa z krajami Unii Europejskiej. » więcej 2022-12-02, godz. 16:15 Lekcja historii i tolerancji w Zespole Szkół w Kietrzu. Finał międzynarodowego projektu Erasmus 'Ucząc się na błędach przeszłości, budujemy tolerancyjną rzeczywistość' - to tytuł międzynarodowego projektu Erasmus+ realizowanego przez Zespół Szkół… » więcej 2022-12-02, godz. 14:30 Założenia są ambitne, a jak je wykonać? Rada bezpieczeństwa ruchu drogowego o programie działań do 2030 Do 2030 roku liczba ofiar śmiertelnych na polskich drogach ma spaść o 50%, do maksimum 1455. To zakłada Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030… » więcej 2022-12-02, godz. 14:15 Łubniany: bakterie z grupy coli w wodociągu. W pogotowiu beczkowozy Duże problemy z wodą w gminie Łubniany. Bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu zasilającym sołectwa: Jełowa, Łubniany, Brynica, Dąbrówka Łubniańska… » więcej 2022-12-02, godz. 13:15 Sukces USK w Opolu. Wysokie miejsce w rankingu szpitali klinicznych i instytutów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu w gronie liderów najlepiej zarządzanych szpitali klinicznych i instytutów w Polsce. Opolska placówka zajęła wysokie… » więcej 2022-12-02, godz. 12:10 Ofiara straciła wzrok w jednym oku. Pobicie w pociągu przed opolskim sądem Uderzył mężczyznę w pociągu, a ten stracił wzrok w jednym oku. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces Kacpra Ż. Do zdarzenia doszło w lipcu tego… » więcej 2022-12-02, godz. 11:13 Drogi i chodniki będą śliskie. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią IMGW ostrzega mieszkańców woj. opolskiego przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź. Niebezpieczne zjawiska pogodowe wystąpią dzisiaj (02.12)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »