Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-26, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Opola-Chmielowic mają własną placówkę pocztową. "Wreszcie nie będziemy musieli jeździć po list do Komprachcic"

Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Nową placówkę pocztową otwarto dzisiaj (26.09) w Opolu-Chmielowicach przy ulicy Dworcowej.
Chmielowice zostały przyłączone do stolicy regionu z początkiem 2017 roku, ale do tej pory podlegały poczcie w Komprachcicach, oddalonej o ponad 4 kilometry. Mieszkańcy Chmielowic cieszą się, że teraz mogą odebrać i wysłać list czy paczkę w pobliżu domu.

- To jest bardzo potrzebne. Teraz będziemy spokojnie odbierać listy polecone i przesyłki.

- Miejsce typu poczta jest akurat potrzebne, bo tam zawsze jest coś do załatwienia.

- Zawsze byłam zwolenniczką poczty w pobliżu, bo można wysyłać listy, kartki oraz paczki. Nie wszystkie osoby starsze potrafią przecież obsługiwać te paczkomaty, więc wydaje mi się ona bardzo potrzebna.

Jak mówi Elżbieta Lipińska, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Opolu, celem jest dbanie o jakość obsługi klienta w każdym zakątku kraju.

- Pięć lat temu po powiększeniu Opola patrzyliśmy, gdzie faktycznie przydałaby się placówka pocztowa. Padło na Chmielowice, dlatego że tutaj jest bardzo duży wzrost liczby mieszkańców. Widać, że ludzi przybywa, bo chętnie przeprowadzają się tutaj.

Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej, dodaje, że warto spojrzeć na liczbę placówek pocztowych.

- Mamy 7600 własnych placówek pocztowych, a wszystkich punktów odbioru dla naszych klientów jest ponad 17 tysięcy. Skala jest ogromna, skoro mówimy nie tylko o naszych placówkach, ale również punktach w ramach naszych umów biznesowych.

Edward Odelga, miejski radny, który ponad rok temu złożył interpelację w tej sprawie, jest zadowolony z tempa realizacji przedsięwzięcia.

- Myślę, że skorzysta nie tylko starsze pokolenie, bo ludzie młodsi także dostają pisma urzędowe i nie ma innej drogi. Poczta jest więc potrzebna wszystkim. Wiek nie ma znaczenia, bo wiele rzeczy można załatwić formalnie jedynie przez Pocztę Polską.

Obecna na otwarciu Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, przekonuje, że otwarcie nowej poczty to konsekwentna budowa wielkiego i silnego Opola.

- Stolica województwa musi mieć dużą liczbę placówek pocztowych. W Chmielowicach jest akurat 22. punkt. Sama ta liczba mówi, że potrzeby są wielkie, ale Poczta Polska jest na wyciągnięcie ręki w zakresie bycia blisko z ową skrzynką pocztową, usługami kurierskimi i pocztowymi.
Mieszkańcy
Elżbieta Lipińska
Andrzej Bodziony
Edward Odelga
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2023-09-25, godz. 19:15 Wybory 2023. W Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano debatę senacką O kulturze debaty publicznej rozmawiano dziś (25.09) w Kędzierzynie-Koźlu. W Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano debatę senacką, której celem było szerzenie… » więcej 2023-09-25, godz. 19:15 "Opolska średnicówka" trafi na wokandę NSA. MZD w roli skarżącego Miejski Zarząd Dróg w Opolu złożył zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego na decyzję sądu niższej instancji, który zajmował się planami opolskiej… » więcej 2023-09-25, godz. 19:11 Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy nabiera kształtów. Podpisano pierwsze porozumienie Ma być szansą na dalszy rozwój miasta i wykorzystanie Odry. W Kędzierzynie-Koźlu podpisano list intencyjny pomiędzy Grupą Azoty ZAK S.A a KGHM Polska Miedź… » więcej 2023-09-25, godz. 19:02 Wybory 2023. PSL chce reaktywacji opolskich "Skorpionów" 'Skorpiony' wrócą do Opola - zapowiadają politycy PSL, którzy zorganizowali dziś (25.09) konferencję prasową w stolicy regionu. » więcej 2023-09-25, godz. 19:01 Młodzi Ukraińcy w prudnickich szkołach. Ich liczba podobna do frekwencji z zeszłego roku Blisko 80 młodych obywateli Ukrainy uczy się w prudnickich placówkach oświatowych. Ich frekwencja w szkołach podstawowych i średnich jest podobna do zes… » więcej 2023-09-25, godz. 17:45 Pędzą jak szaleni, ale przy miernikach prędkości hamują. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu 129 km/h zamiast „pięćdziesiątki” w terenie zabudowanym. Tyle na liczniku miał jeden z kierowców, który jechał przez osiedle Cisowa. Dziś (25.09) w… » więcej 2023-09-25, godz. 17:00 Wybory 2023. Wojciech Komarzyński chce deklaracji opozycji w sprawie elektrowni - Oczekuję jasnej deklaracji od posła Tomasz Kostusia, że będzie bronił Elektrowni Opole - mówił dziś (25.09) Wojciech Komarzyński. » więcej 2023-09-25, godz. 16:00 Ruszyła opolska wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych. W zasobach kilkaset urządzeń Wnioski można składać przez internet, a sprzęt można dostać 'pod drzwi'. W Opolu uruchomiono wypożyczalnię technologii wspomagających dla osób z nie… » więcej 2023-09-25, godz. 15:43 WYBORY 2023. Konflikt Zembaczyński - Kukiz trwa. Tym razem w tle referendum i broszura "Demokracja bezpośrednia" - 4 września poseł Kukiz mówił, że jego fundacja nie będzie brała udziału w promocji referendum. Mija 20 dni i Paweł Kukiz zmienia zdanie o 180 stopni… » więcej 2023-09-25, godz. 15:20 Wybory 2023. "Piątka Lorenca". Rektor PO zaprezentował najważniejsze postulaty Edukacja, wspólnota, technologie, inwestycje i sport - prof. Marcin Lorenc, kandydat do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił swój program. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »