Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-26, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Opola-Chmielowic mają własną placówkę pocztową. "Wreszcie nie będziemy musieli jeździć po list do Komprachcic"

Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie placówki pocztowej w Opolu - Chmielowicach [fot. Witold Wośtak]
Nową placówkę pocztową otwarto dzisiaj (26.09) w Opolu-Chmielowicach przy ulicy Dworcowej.
Chmielowice zostały przyłączone do stolicy regionu z początkiem 2017 roku, ale do tej pory podlegały poczcie w Komprachcicach, oddalonej o ponad 4 kilometry. Mieszkańcy Chmielowic cieszą się, że teraz mogą odebrać i wysłać list czy paczkę w pobliżu domu.

- To jest bardzo potrzebne. Teraz będziemy spokojnie odbierać listy polecone i przesyłki.

- Miejsce typu poczta jest akurat potrzebne, bo tam zawsze jest coś do załatwienia.

- Zawsze byłam zwolenniczką poczty w pobliżu, bo można wysyłać listy, kartki oraz paczki. Nie wszystkie osoby starsze potrafią przecież obsługiwać te paczkomaty, więc wydaje mi się ona bardzo potrzebna.

Jak mówi Elżbieta Lipińska, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Opolu, celem jest dbanie o jakość obsługi klienta w każdym zakątku kraju.

- Pięć lat temu po powiększeniu Opola patrzyliśmy, gdzie faktycznie przydałaby się placówka pocztowa. Padło na Chmielowice, dlatego że tutaj jest bardzo duży wzrost liczby mieszkańców. Widać, że ludzi przybywa, bo chętnie przeprowadzają się tutaj.

Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej, dodaje, że warto spojrzeć na liczbę placówek pocztowych.

- Mamy 7600 własnych placówek pocztowych, a wszystkich punktów odbioru dla naszych klientów jest ponad 17 tysięcy. Skala jest ogromna, skoro mówimy nie tylko o naszych placówkach, ale również punktach w ramach naszych umów biznesowych.

Edward Odelga, miejski radny, który ponad rok temu złożył interpelację w tej sprawie, jest zadowolony z tempa realizacji przedsięwzięcia.

- Myślę, że skorzysta nie tylko starsze pokolenie, bo ludzie młodsi także dostają pisma urzędowe i nie ma innej drogi. Poczta jest więc potrzebna wszystkim. Wiek nie ma znaczenia, bo wiele rzeczy można załatwić formalnie jedynie przez Pocztę Polską.

Obecna na otwarciu Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, przekonuje, że otwarcie nowej poczty to konsekwentna budowa wielkiego i silnego Opola.

- Stolica województwa musi mieć dużą liczbę placówek pocztowych. W Chmielowicach jest akurat 22. punkt. Sama ta liczba mówi, że potrzeby są wielkie, ale Poczta Polska jest na wyciągnięcie ręki w zakresie bycia blisko z ową skrzynką pocztową, usługami kurierskimi i pocztowymi.
Mieszkańcy
Elżbieta Lipińska
Andrzej Bodziony
Edward Odelga
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Trwają przygotowania Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej 2022-11-29, godz. 12:40 Tragiczny listopad na opolskich drogach. W policyjnych statystykach odnotowano kolejny śmiertelny wypadek Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmiertelnego wypadku w Żywocicach. Wczoraj (28.11) późnym popołudniem na drodze krajowej 45, na wysokości… » więcej 2022-11-29, godz. 12:39 Autostrada A4: węzeł Opole Południe zamknięty do 16 grudnia Nie do 30 listopada, a do 16 grudnia będzie zamknięty węzeł autostradowy Opole Południe - informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i… » więcej 2022-11-29, godz. 12:01 Rynek w Baborowie odzyska dawny blask. Rozpoczyna się remont centralnego placu miasta Rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy rynku w Baborowie. Centralny plac miasta całkowicie zmieni swój dotychczasowy wygląd. Na początek zostanie wymieniona… » więcej 2022-11-29, godz. 10:40 Kranówka z sieci Michałówek już zdatna do spożycia - informują służby sanitarne Mieszkańcy miejscowości Michałówek, Sosnówka i Grodziec w gminie Niemodlin już mogą pić i korzystać z kranówki. Jak potwierdził Powiatowy Inspektor… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »