Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-23, 21:30 Autor: Jakub Biel

Oficjalne otwarcie Centrum Informatycznego ZUS w Opolu. "To docenienie potencjału, jaki jest w tym regionie" [FILM, ZDJĘCIA]

Gala otwarcia Centrum Informatyki ZUS w Opolu, Kamień Śląski
50 tys. komputerów, 12 tys. laptopów i 17 tys. urządzeń drukujących – tak w statystycznym skrócie wygląda Centrum Informatyczne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które w Opolu funkcjonuje od 1 lipca. Dziś (23.09) w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Kamieniu Śląskim odbyła się gala oficjalnego otwarcia tej właśnie jednostki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo w trakcie uroczystości władze ZUS-u podpisały umowę z Uniwersytetem Opolskim o nawiązaniu współpracy.
- To ogromny skok w rozwoju Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Umiejscowienie tutaj takiego nowoczesnego centrum informatycznego jest docenieniem potencjału, jaki jest w tym regionie. To, że wyodrębniamy takie nowoczesne centrum informatyczne, to oznacza, że posiadamy odpowiedni potencjał organizacyjny. To naprawdę oznacza, że mamy determinację, decyzyjność i jesteśmy po prostu na bieżąco, w tych wymaganiach współczesności.

- To ważna decyzja centrali ZUS-u oraz ważna decyzja rządu, żeby tego typu placówka miała siedzibę właśnie w Opolu – mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- To też atrybut nabierania mocy przez województwo opolskie, bo wszyscy troszczymy się o to, żeby nasze województwo na tej mapie administracyjnej coraz więcej ważyło. I to mnie bardzo cieszy. To jest też szansa dla młodych na rynku pracy, bo to są miejsca pracy i to miejsca pracy w najwyższej technologii.

Dzisiaj podpisano także umowę między opolską uczelnią a ZUS-em.

- Umowa o współpracy Uniwersytetu Opolskiego z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych znacząco wzmocni naszą pozycję - mówi prof. Rafał Matwiejczuk, prorektor ds. rozwoju i finansów Uniwersytetu Opolskiego.

- Obowiązujący system oceny uczelni zakłada poza wynikami stricte naukowymi także kryterium wpływu otoczenia i wpływu na otoczenie. W ramach tego kryterium, nie ukrywamy, ze bardzo liczymy na owoce tej współpracy w wymiarze strategicznym, czyli wieloletnim.

Centrum Informatyki ZUS zatrudnia w sumie 800 pracowników i jest pierwszą tak wyspecjalizowaną jednostką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
prof. Gertruda Uścińska
Sławomir Kłosowski
prof. Rafał Matwiejczuk
Gala otwarcia Centrum Informatyki ZUS w Opolu, Kamień Śląski [fot. Maciej Marciński]
Gala otwarcia Centrum Informatyki ZUS w Opolu, Kamień Śląski [fot. Maciej Marciński]
Gala otwarcia Centrum Informatyki ZUS w Opolu, Kamień Śląski [fot. Maciej Marciński]
Gala otwarcia Centrum Informatyki ZUS w Opolu, Kamień Śląski [fot. Maciej Marciński]
Gala otwarcia Centrum Informatyki ZUS w Opolu, Kamień Śląski [fot. Maciej Marciński]
Gala otwarcia Centrum Informatyki ZUS w Opolu, Kamień Śląski [fot. Maciej Marciński]
Gala otwarcia Centrum Informatyki ZUS w Opolu, Kamień Śląski [fot. Maciej Marciński]
Gala otwarcia Centrum Informatyki ZUS w Opolu, Kamień Śląski [fot. Maciej Marciński]

Wiadomości z regionu

2022-12-02, godz. 19:03 Unijne wojska szkolą ukraińskich żołnierzy. Jeden z takich obozów znajduje się pod Brzegiem Pod Brzegiem szkolą się żołnierze z Ukrainy. To element militarnej współpracy tego państwa z krajami Unii Europejskiej. » więcej 2022-12-02, godz. 19:00 Choinka życzeń "zbiera" życzenia od osób potrzebujących. Można pomóc Rozpoczęła się akcja pt. Choinka Życzeń. Na drzewku, które stanęło przy ul. Krakowskiej 19 w Opolu, znajdują się kartki i długopisy, aby osoby potrzebujące… » więcej 2022-12-02, godz. 19:00 Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny. To ponownie będzie nocna przeprawa [FILM] Kolejny wielki transport na opolskich drogach. Śladem maszyny TBM, która wzbudziła wielkie zainteresowanie nie tylko na Opolszczyźnie, ale i w całym kraju… » więcej 2022-12-02, godz. 18:15 Namysłowska Nike ponownie wróci na plac Wolności. Czy tym razem zostanie w mieście dłużej, niż jeden dzień? Niebawem na namysłowski plac Wolności powróci figura Nike. Monument zniknął z centrum miasta ponad 2 lata temu. » więcej 2022-12-02, godz. 17:51 Potrącenie na przejściu dla pieszych w Opolu. Na autostradzie kolizja 5 samochodów Do potrącenia 16-latka doszło w Opolu na ulicy Książąt Opolskich przed godziną 16. Ale to niejedyne niebezpieczne zdarzenie na opolskich drogach. » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 Rozmawiali m.in. o uzależnieniach cyfrowych. "To nie wina dziecka, tylko potarganych rodziców" 'Uzależnienia - jeden problem, wiele perspektyw' - to tytuł konferencji naukowo-szkoleniowej, która miała miejsce dziś (2.12) na Uniwersytecie Opolskim. Specjaliści… » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 "My się tutaj nie zamykamy". Osoby niepełnosprawne pokazały swoje talenty muzyczne Za nami 12. edycja Festiwalu Polskiej Piosenki i Twórczości Niepełnosprawnych. Tym razem na scenie NCPP w Opolu wystąpiło 11 wykonawców, którzy są podopiecznymi… » więcej 2022-12-02, godz. 16:15 Lekcja historii i tolerancji w Zespole Szkół w Kietrzu. Finał międzynarodowego projektu Erasmus 'Ucząc się na błędach przeszłości, budujemy tolerancyjną rzeczywistość' - to tytuł międzynarodowego projektu Erasmus+ realizowanego przez Zespół Szkół… » więcej 2022-12-02, godz. 14:30 Założenia są ambitne, a jak je wykonać? Rada bezpieczeństwa ruchu drogowego o programie działań do 2030 Do 2030 roku liczba ofiar śmiertelnych na polskich drogach ma spaść o 50%, do maksimum 1455. To zakłada Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030… » więcej 2022-12-02, godz. 14:15 Łubniany: bakterie z grupy coli w wodociągu. W pogotowiu beczkowozy Duże problemy z wodą w gminie Łubniany. Bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu zasilającym sołectwa: Jełowa, Łubniany, Brynica, Dąbrówka Łubniańska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »