Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-22, 15:22 Autor: Jakub Biel

Zachęcali młodzież do udziału w realizacji projektów społecznych

Zwolnieni z teorii [fot. Jakub Biel]
Zwolnieni z teorii [fot. Jakub Biel]
Zwolnieni z teorii [fot. Jakub Biel]
Zwolnieni z teorii [fot. Jakub Biel]
Organizatorzy ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii" odwiedzili szkoły w województwie opolskim i zachęcali do udziału w tej olimpiadzie i tworzeniu projektów społecznych, które pozwolą rozwiązywać problemy w ich najbliższym otoczeniu. Najciekawsze ze zrealizowanych pomysłów będą miały okazję wziąć udział w finale olimpiady, gdzie czekają atrakcyjne nagrody. Ambasadorzy zawitali m.in. do Liceum Ogólnokształcące nr 6 w Opolu.
- "Zwolnieni z Teorii" to jest olimpiada dla uczniów liceum i studentów, w ramach której realizują ważne projekty społeczne - mówi Michał Lyżkowski, ambasador olimpiady projektów społecznych "Zwolnieni z Teorii".

- To mogą być dowolne formy działalności na rzecz ich środowiska lokalnego. Może to być kampania społeczna na rzecz oszczędzania albo projekt promujący używanie ubrań z second handów, cokolwiek przyjdzie im do głowy.

- Cieszę się, że nasza młodzież być może została zainspirowana do wzięcia udziału w tym projekcie i aktywizacji – mówi Dariusz Domański, dyrektor LO 6 w Opolu.

- Młodzi ludzie powinni wziąć sprawy w swoje ręce. To jest czas taki, który należy do nich. To czy oni będą się w coś angażować czy nie, to wiele zależy od nich. Czym więcej zrobią, czym więcej dadzą od siebie, tym lepiej ten czas bycia w liceum, w szkole średniej wykorzystają.

Każdy uczestnik, który ukończy projekt "Zwolnieni z Teorii" otrzymuje międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami, który może być przydatny przy znalezieniu przyszłej pracy. Laureaci konkursów są często dostrzegani przez wielkie, światowe firmy i stają się atrakcyjnym zasobem ludzkim dla dużych korporacji.
Michał Lyżkowski
Dariusz Domański

Wiadomości z regionu

2022-12-04, godz. 19:38 O białych górnikach w Muzeum Śląska Opolskiego Górnicy mają dziś swoje święto. 4 grudnia obchodzona jest tradycyjna Barbórka. Na Opolszczyźnie świętują biali górnicy, którzy na co dzień pracują… » więcej 2022-12-04, godz. 19:07 "Przegrać z mistrzami świata to nie wstyd". Opolscy kibice o meczu Polska-Francja 'Przegrać po takiej walce i z mistrzami świata to nie wstyd' - to komentarz kibiców, którzy dzisiejsze zmaganie Polaków w Katarze obserwowali w strefie kibica… » więcej 2022-12-04, godz. 18:00 Mikołaje na motocyklach zjechali do Opola na jarmark bożonarodzeniowy Sanie z reniferami zamienili na dwa kółka i ryczące silniki. Mikołaje na motocyklach pojawili się na pl. Wolności w Opolu. Motocykliści w charakterystycznych… » więcej 2022-12-04, godz. 17:44 Charytatywna zbiórka podczas świątecznego jarmarku w Opolu Na jarmarku bożonarodzeniowym można nie tylko zasmakować przysmaków, ale m.in. zobaczyć występy romskim zespołów. Stowarzyszenie 'Górska Roma' prowadzi… » więcej 2022-12-04, godz. 16:31 Uwaga, kierowcy. Są utrudnienia na A4 po dachowaniu lawety przewożącej auto Kolizja na A4. Między węzłami Strzelce Opolskie i Łany na km 281 doszło do dachowania lawety z samochodem osobowym. Zablokowany jest prawy pas w kierunku… » więcej 2022-12-04, godz. 15:34 "Szanse na wygraną małe, ale nadzieja jest" - opolanie o meczu Polski z Francją w 1/8 finału mundialu To jeden z najważniejszych meczów ostatnich lat, jaki przyszło grać polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Tak o mundialowym starciu biało-czerwonych, którzy… » więcej 2022-12-04, godz. 14:45 Pierwszy charytatywny kiermasz adwentowy przed hospicjum Betania Zbierają na opłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Przed siedzibą hospicjum Betania w Opolu trwa pierwszy charytatywny kiermasz adwentowy. Każdy… » więcej 2022-12-04, godz. 14:37 Młodzi pływacy rywalizują na basenie o puchar prezydenta Opola Niedzielę spędzają na basenie rywalizując o puchar prezydenta Opola. Młodzi pływacy na basenie Wodna Nuta biorą udział w Mistrzostwach Szkółek Pływ… » więcej 2022-12-04, godz. 14:05 Mikołaje, skrzaty i elfy pojawiły się ósmej edycji biegów w Żytniowie Ponad 200 zawodników pojawiło się na starcie Biegu Mikołajkowego w Żytniowie w gminie Rudniki. Uczestnicy zawodów w czerwonych czapkach mierzyli się z dystansem… » więcej 2022-12-04, godz. 12:03 Zamiast dzwonków sań, w Prudniku warto dziś nasłuchiwać... ryku silników Na prudnickim rynku ponownie pojawią się dziś (04.12) 'motomikołaje'. To impreza z długą, bo już 16-letnią tradycją. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »