Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-21, 17:40 Autor: Jakub Biel

Trwa 16. Nyski Festiwal Nauki. PWSZ w Nysie zaprasza młodzież na interesujące wykłady

Nyski Festiwal Nauki [fot. PWSZ w Nysie]
Nyski Festiwal Nauki [fot. PWSZ w Nysie]
Nyski Festiwal Nauki [fot. PWSZ w Nysie]
Nyski Festiwal Nauki [fot. PWSZ w Nysie]
Już po raz 16. w Nysie odbywa się organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową „Nyski Festiwal Nauki”. To dwa dni (21-22.09) bliskiego spotkania z możliwościami uczelni kształcącej specjalistów w wielu dziedzinach. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "IT w nauce, zdrowiu i biznesie".
- Wszystkie zajęcia, wykłady czy warsztaty skupiają się wokół zastosowania nowych technologii w nauce – mówi prof. Tomasz Drewniak, prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ w Nysie.

- Festiwal nauki to 100 form dydaktycznych rozłożonych na dwa dni. Około 20 szkół. Przeważają szkoły średnie, ale są też uczniowie starszych klas szkół podstawowych z regionu nyskiego. Myślę, że to będzie około 500 uczestników jednego i drugiego dnia.

- Staramy się indywidualnie podchodzić do studentów – mówi Marcin Zynczewski, wykładowca informatyki.

- Jest to nie tylko połączenie zafascynowania nauką, ale też swego rodzaju reklama dla naszej uczelni, która traktuje i szkoli przyszłych zawodowców do pracy zawodowej. Tutaj głównie stawiamy na szkolnictwo praktyczne.

- Bardzo się cieszę, że tu przyjechałem - mówi Marek Tomas, uczeń II LO w Kędzierzynie-Koźlu, uczestnik Nyskiego Festiwalu Nauki. - Jest to na pewno bardzo fajne wydarzenie, bo pokazuje, jak można się bawić nauką. Ja sam jestem fanem nauki, fizyki, matematyki i też informatyki, więc można zachęcić w ciekawy sposób do propagowania nauki, a w tym wypadku informatyki.

Nyski Festiwal Nauki potrwa do jutra (22.09). Szczegółowy plan zajęć i wykładów dostępny jest na stronie www.pwsz.nysa.pl.
prof. Tomasz Drewniak
Marcin Zynczewski
Marek Tomas

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »