Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-22, 16:05 Autor: Monika Matuszkiewicz

"To jest jedyne lekarstwo, którego nie da się wytworzyć". Policyjni krwiodawcy w opolskim rynku [ZDJĘCIA]

Zbiórka krwi przed KWP w OpoluPolicjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi
Zbiórka krwi przed KWP w OpoluPolicjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi
Policjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi[fot.Kasia Nowak]
Policjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi[fot.Kasia Nowak]
Policjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi [fot.Kasia Nowak]
Policjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi [fot.Kasia Nowak]
Po raz kolejny mundurowi oraz mieszkańcy regionu pokazali, że pomaganie mają we krwi. Podczas dzisiejszej (22.09) akcji pod hasłem "Zdążyć z pomocą" na opolskim rynku udało się zebrać 7 litrów tego najcenniejszego daru życia. Obok krwiobusa zaparkowali dwa motocykle - jeden policyjny, drugi sportowy z bazy Kolejarza Opola.
- My, jako funkcjonariusze zawsze staramy się dawać przykład innym. Zawsze powtarzamy, że krew trzeba oddawać - mówi nadinspektor Rafał Kochańczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

- To jest jedyne lekarstwo, którego nie da się wytworzyć. Jeżeli patrzymy na przykład na okres letni, to widzimy, ile tej krwi brakuje. Nie bójmy się, nie jest to groźne, nie jest to nieprzyjemne. Osobiście polecam, zalecam i proszę, bo nigdy tej krwi nie jest za wiele.

- Jeśli tylko możemy wesprzeć i jesteśmy w stanie, to przychodzimy i pomagamy. Mamy to we krwi - dodaje młodszy aspirant Michał Błażejewski z KWP Opole.

Chętnych do oddawania krwi nie brakowało.

- Możemy pomóc wszystkich, w każdym wieku, a zwłaszcza osobom, które mają rzadką grupę krwi. Namawiam wszystkich, aby tu przychodzili. To nie jest pierwszy raz, kiedy oddaję krew. To już mój 4 raz. - Krew jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jaką mamy. Warto się tym dzielić, bo niektórzy potrzebują tego bardziej. - Aby pomagać innym, tym najbardziej potrzebującym. Ja już jestem trzeci raz, choć wiem, że to niewielkie doświadczenie, to mam nadzieję, że uda mi się to kontynuować.

Przypomnijmy, że jeden dawca może oddać jednorazowo 450 mililitrów krwi. Obecnie według danych ze strony internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu największe zapotrzebowanie jest na krew grup: B Rh- i AB Rh-.
nadinspektor Rafał Kochańczyk i młodszy aspirant Michał Błażejewski
Krwiodawcy
Zbiórka krwi przed KWP w OpoluPolicjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi

Wiadomości z regionu

2022-12-07, godz. 13:00 Centrum przesiadkowe Opole Główne: w czwartek pierwsze kursy autobusów Autobusy już jutro (8.12) wjadą do centrum przesiadkowego Opole Główne. Jako pierwszy o godzinie 6:23 na płytę wjedzie autobus z Nysy. » więcej 2022-12-07, godz. 12:30 61-letni stalker w rękach policji. Aby uniknąć odsiadki, żył jak bezdomny [FILM] Aby uniknąć zasądzonej odsiadki, przez kilka miesięcy koczował w opuszczonym budynku. To jednak nie pomogło seniorowi z Brzegu uciec przed sprawiedliwo… » więcej 2022-12-07, godz. 12:00 Do mieszkańców gminy Rudniki trafia węgiel z polskich kopalni. 1700 złotych za tonę Trwa dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców gminy Rudniki. 300 ton opału dotarło do składu w Żytniowie, co jednak zaspokaja tylko część… » więcej 2022-12-07, godz. 11:50 Kolejny pirat drogowy "zagrał" w policyjnym filmie [FILM] Kierowca opla jechał z prędkością 105 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”, a jakby tego było mało - wyprzedzał nieoznakowany radiowóz drogówki… » więcej 2022-12-07, godz. 11:15 W Łubianach można już swobodnie korzystać z kranówki. W Turawie wciąż jest dopuszczona warunkowo Woda z wodociągu zaopatrującej wsie gminy Łubniany jest już wolna od bakterii coli - taką informację przekazała nam rzecznik sanepidu Małgorzata Gude… » więcej 2022-12-07, godz. 10:25 WiK Opole. "Świetny fachowiec" kontra kluczowe stanowisko dla osoby z zarzutami 'Agnieszka Maślak jest świetnym fachowcem i cieszę się z jej obecności w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu'. Tak Arkadiusz Wiśniewski, prezydent… » więcej 2022-12-07, godz. 10:15 Kto kogo nękał w WiK Opole? Arkadiusz Wiśniewski o sytuacji w miejskiej spółce - Przede wszystkim to prezes Ireneusz Jaki nękał swoich pracowników - tak wczorajsze słowa szefa opolskiego WiK o tym, jak czuje się nękany przez ratusz… » więcej 2022-12-07, godz. 09:45 Szukają pomysłów na "nową" Krakowską w Opolu. Rusza konkurs Oficjalnie rusza (07.12) konkurs na rewitalizację ul. Krakowskiej w Opolu. To inicjatywa ratusza, którą koordynuje opolski oddział Stowarzyszenia Architektów… » więcej 2022-12-07, godz. 09:40 Rajd 19-latki przez centrum Opola. Skasowana latarnia, dekoracja świetlna i tablica Ponad promil alkoholu w organizmie miała 19-letnia mieszkanka Opola, która nie zachowała ostrożności na drodze i... skasowała oznaczenie Ronda Ofiar Ludobójstwa… » więcej 2022-12-07, godz. 08:00 Wielka przeprowadzka po nowym roku. Zmiany na opolskiej onkologii Remont pomieszczeń do końca roku, ale przeprowadzka i organizacja pracy już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tak przedstawia się plan reorganizacji odcinka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »