Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-09, 13:20 Autor: Daniel Klimczak

Festiwal czekolady na opolskim rynku. Można skosztować tego słodkiego specjału pod niemal każdą postacią

Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Na opolskim rynku trwa Festiwal Czekolady Opole 2022. Ostatniego dnia imprezy można między innymi wziąć udział w warsztatach zdobienia słodkich wyrobów, a także oddać krew w mobilnym punkcie RCKiK.
Na każdego, kto zdecyduje się podzielić życiodajnym płynem, czekają specjalne upominki. Ci, którzy ustawili się w kolejce do krwiobusu przyznawali jednak, że to nie one skłoniły ich do podjęcia decyzji.

- Ogólnie oddaję od jakiegoś czasu krew i uważam, że jak najbardziej warto to robić, bo może to komuś uratować życie - przekonuje pani Karolina.

- Śmiało mogę stwierdzić, że tu jest z 35 osób w tym momencie, plus do tego ci, którzy jeszcze czekają na wypisanie tych formularzy. Każda taka sytuacja, każde takie jakby pospolite ruszenie dają duże efekty - dodaje pan Michał.

Na uczestników festiwalu czekają także stoiska z łakociami. Jednym z najbardziej obleganych jest namiot pani Anzheliny, w którym można się przekonać, że z czekolady da się wykonać dosłownie wszystko.

- Robimy samochody, narzędzia czekoladowe, misie, jeżyki, słoniki. No wszystko, tabliczki też z nadrukiem. Kiedyś dla dyrektora takiej fabryki mebli robiliśmy krzesło o rzeczywistych wymiarach. Tam było ponad 20 kilogramów czekolady - zdradza.

Dodajmy, że impreza potrwa do 16:00. Na zakończenie uruchomiona zostanie darmowa czekoladowa fontanna.
Krwiodawcy
Anzhelina Kadieva

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 07:30 Kolejny etap przebudowy placu dworcowego w Opolu Przebudowa placu przed dworcem kolejowym w Opolu idzie pełną parą. Prace budowlane między ulicą 1 Maja a budynkiem dworca PKP wkroczyły w kolejny etap. Wykonawca… » więcej 2023-02-03, godz. 06:00 Rodzice z 4-letnią córką potrąceni na przejściu. Sprawca zbiegł Trzy osoby zostały potrącone na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Łukasiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (2.02) po… » więcej 2023-02-02, godz. 21:00 Strzelce Opolskie: poradnia psychologiczno-pedagogiczna szkoli specjalistów z całego województwa Blisko 200 psychologów, pedagogów i logopedów bierze udział w szkoleniach, które przeprowadzają trenerzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach… » więcej 2023-02-02, godz. 20:10 Parking dla 350 aut. Rusza budowa kolejnego centrum przesiadkowego w Opolu Rusza budowa centrum przesiadkowego Opole Południe. Teren przy ul. Krapkowickiej został już przekazany wykonawcy. » więcej 2023-02-02, godz. 19:30 Zbuduj Układ Słoneczny i wygraj nagrody. Małe centrum edukacji SOWA ogłosiło konkurs Decyzją Senatu RP, rok 2023 został ustanowiony rokiem Mikołaja Kopernika. W związku z tym, działające od listopada w Nysie małe centrum edukacji „SOWA”… » więcej 2023-02-02, godz. 19:30 Mieszkańcy alei Wojska Polskiego w Nysie mają dość. Żądają budowy drogi Mieszkańcy alei Wojska Polskiego w Nysie mają żal do lokalnych władz o ignorowanie ich potrzeb. Chodzi o budowę drogi dojazdowej do ich posesji znajdujących… » więcej 2023-02-02, godz. 18:00 PKS Nysa zmienia lokalizację kas biletowych Pasażerów czekają zmiany na tymczasowym dworcu PKS Nysa. W inne miejsce zostaną przeniesione kasy biletowe. Otwarcie centrum przesiadkowego przesuwa się w… » więcej 2023-02-02, godz. 16:46 Młodość na start. Forum Młodych PiS w Opolu ma nową pełnomocnik Wiktoria Mielniczek została nową pełnomocnik okręgową Forum Młodych PiS okręgu 52, czyli tego obejmującego Opole oraz powiat ziemski. » więcej 2023-02-02, godz. 16:40 Będą produkować prąd na dachach bloków? Spółdzielnie idą po dotacje na OZE Wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe mogą się już starać o dofinansowanie montażu paneli fotowoltaicznych. Zainstalować je można na przykład na… » więcej 2023-02-02, godz. 16:32 Grypa ptaków. PSL atakuje wiceministra rolnictwa, Janusz Kowalski odpowiada Przedstawiciele opolskich struktur PSL są zaniepokojeni informacjami dotyczącymi rozprzestrzeniania się grypy ptaków na Opolszczyźnie. Wirus H5N1 potwierdzono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »