Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-09, 13:20 Autor: Daniel Klimczak

Festiwal czekolady na opolskim rynku. Można skosztować tego słodkiego specjału pod niemal każdą postacią

Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Czekolady na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Na opolskim rynku trwa Festiwal Czekolady Opole 2022. Ostatniego dnia imprezy można między innymi wziąć udział w warsztatach zdobienia słodkich wyrobów, a także oddać krew w mobilnym punkcie RCKiK.
Na każdego, kto zdecyduje się podzielić życiodajnym płynem, czekają specjalne upominki. Ci, którzy ustawili się w kolejce do krwiobusu przyznawali jednak, że to nie one skłoniły ich do podjęcia decyzji.

- Ogólnie oddaję od jakiegoś czasu krew i uważam, że jak najbardziej warto to robić, bo może to komuś uratować życie - przekonuje pani Karolina.

- Śmiało mogę stwierdzić, że tu jest z 35 osób w tym momencie, plus do tego ci, którzy jeszcze czekają na wypisanie tych formularzy. Każda taka sytuacja, każde takie jakby pospolite ruszenie dają duże efekty - dodaje pan Michał.

Na uczestników festiwalu czekają także stoiska z łakociami. Jednym z najbardziej obleganych jest namiot pani Anzheliny, w którym można się przekonać, że z czekolady da się wykonać dosłownie wszystko.

- Robimy samochody, narzędzia czekoladowe, misie, jeżyki, słoniki. No wszystko, tabliczki też z nadrukiem. Kiedyś dla dyrektora takiej fabryki mebli robiliśmy krzesło o rzeczywistych wymiarach. Tam było ponad 20 kilogramów czekolady - zdradza.

Dodajmy, że impreza potrwa do 16:00. Na zakończenie uruchomiona zostanie darmowa czekoladowa fontanna.
Krwiodawcy
Anzhelina Kadieva

Wiadomości z regionu

2024-06-13, godz. 20:00 Perły Nysy 2024. Ruszyły zgłoszenia architektonicznych perełek Ruszyły zgłoszenia do IX edycji konkursu Perły Nysy 2024. To propozycja skierowana do mieszkańców budynków wielorodzinnych, które zostały wybudowane lub… » więcej 2024-06-13, godz. 19:35 Kuratorium zdecydowało. Trzy szkoły w regionie do likwidacji Trzy małe szkoły podstawowe w naszym regionie zostaną zamknięte od 1 września. To placówki w Kalinowicach, Nowej Cerekwi i Bąkowicach. Pozytywną opinię… » więcej 2024-06-13, godz. 17:39 Bakterie z grupy coli w wodociągu w Zakrzowie. Jest komunikat sanepidu Bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu w Zakrzowie w gminie Polska Cerekiew. Woda nie nadaje się do picia - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny… » więcej 2024-06-13, godz. 15:00 Kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi zmianami na DK45 między Jełową a Bierdzanami Kolejne zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej 45 między Jełową a Bierdzanami. Przypomnijmy, trwa tam duża przebudowa. » więcej 2024-06-13, godz. 14:30 Opolskie samorządy mają dodatkowe pieniądze na zapewnienie opieki dla seniorów 25 opolskich gmin pozyskało dofinansowanie na usługi opiekuńcze dla seniorów w ramach rządowego programu 'Opieka 75+'. Do naszego województwa trafiło łącznie… » więcej 2024-06-13, godz. 14:15 Kto je rozpoznaje? Przedmioty z kradzieży czekają na swoich właścicieli Opolska policja poszukuje właścicieli odzyskanych przedmiotów pochodzących z kradzieży. Przypomnijmy, pod koniec stycznia, podczas nocnej akcji, funkcjonariusze… » więcej 2024-06-13, godz. 14:00 Ruszył gminny program refundacji procedury in vitro w Kluczborku. Do 7 tysięcy złotych dotacji Program dofinansowań zabiegów in vitro dla par mających problem z niepłodnością ruszył w Kluczborku. Biorąc pod uwagę populację tego miasta i ogólnopolskie… » więcej 2024-06-13, godz. 13:45 Podróbki elektronicznego sprzętu zatrzymane. Akcja opolskiej KAS na A4 Podróbki smartwatchy, słuchawek i wkrętarek wykryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4. Sprzęt… » więcej 2024-06-13, godz. 13:45 "Staramy się ich wspierać". Funkcjonariusze z całego regionu pobiegli ku pamięci poległym policjantom Opolscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w biegu charytatywnym na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dystans nie miał… » więcej 2024-06-13, godz. 13:03 Opolska policja szuka sprawców nocnego włamania do bankomatu w Niemodlinie [FILM] Nieznani na ten moment sprawcy wysadzili bankomat przy jednym z banków w Niemodlinie. Do tego zdarzenia doszło dziś (13.06) po godzinie 02:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »