Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-28, 13:30 Autor: Witold Wośtak

Rondo NSZZ Solidarność - to od dzisiaj oficjalna nazwa jednego z nowych skrzyżowań w Namysłowie. "Na pewno znaczna poprawa bezpieczeństwa ruchu"

Namysłów ma rondo NSZZ Solidarność [fot. Witold Wośtak]
Namysłów ma rondo NSZZ Solidarność [fot. Witold Wośtak]
Namysłów ma rondo NSZZ Solidarność [fot. Witold Wośtak]
Namysłów ma rondo NSZZ Solidarność [fot. Witold Wośtak]
Namysłów ma rondo NSZZ Solidarność [fot. Witold Wośtak]
Namysłów ma rondo NSZZ Solidarność [fot. Witold Wośtak]
Jedno z nowych rond w Namysłowie nosi od dzisiaj (28.08) imię NSZZ Solidarność. Przed południem w obecności samorządowców, działaczy Solidarności, pocztów sztandarowych i mieszkańców zorganizowano krótkie uroczystości.
Nowe rondo zostało wybudowane w ramach gruntownego remontu niemal trzech kilometrów drogi krajowej 39. Koszt prac to niemal 20 milionów złotych. - Modernizację sfinansowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - mówi Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa.

- To budowa trzech rond, lewoskrętów i całego otoczenia, a obok cmentarza są nowe parkingi. Do tego pamiętajmy o drobnych rzeczach, lecz ważnych. Mam na myśli na przykład nowe oświetlenie. Wygląda to imponująco – zupełnie nowy świat komunikacyjny i na pewno znaczna poprawa bezpieczeństwa ruchu dla pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów. Tutaj bardzo często zdarzały się wypadki, niestety również śmiertelne.

Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący zarządu regionu Solidarności, dodaje, że starania o taką nazwę ronda trwały od kilku lat. Nie krył radości, że teraz udało się.

- Zabiegaliśmy o to od ładnych kilku lat, bo już w poprzedniej kadencji składaliśmy takie wnioski. Teraz dzięki sprzyjającej atmosferze i decyzji rady miejskiej oraz burmistrza udało się wreszcie tego dokonać. Solidarność była w Namysłowie od początku, jest teraz i mam nadzieję, że będzie jeszcze długo. Pierwsza Solidarność powstała tu już we wrześniu 1980 roku.

Co do dwóch pozostałych rond, jedno będzie nosić imię marszałka Piłsudskiego, a o drugiej nazwie nie ma jeszcze decyzji.
Bartłomiej Stawiarski
Grzegorz Adamczyk

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »