Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-15, 15:00 Autor: Jakub Biel

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paczkowie ma rok. Placówka będzie się rozwijać

Środowiskowy Dom Samopomocy [fot. Daniel Klimczak]
Środowiskowy Dom Samopomocy [fot. Daniel Klimczak]
Środowiskowy Dom Samopomocy [fot. Daniel Klimczak]
Środowiskowy Dom Samopomocy [fot. Daniel Klimczak]
Środowiskowy Dom Samopomocy [fot. Daniel Klimczak]
Środowiskowy Dom Samopomocy [fot. Daniel Klimczak]
Centrum inicjatyw społecznych, dzienny dom pobytu dla osób starszych, mieszkania chronione oraz dom pomocy dla osób niepełnosprawnych – te instytucje łączy w sobie Środowiskowy Dom Samopomocy w Paczkowie. Placówka funkcjonuje od roku, a lokalne władze już myślą o jej rozwoju.
- Uważam, że był to strzał w 10-tkę – mówi Artur Rolka, burmistrz Paczkowa.

- Jak oceniam działalność? Bardzo dobrze. Naprawdę jestem bardzo zadowolony, że przejęło to stowarzyszenie, które w pełni jest w stanie zrealizować zadania i radzi sobie z tak trudnym zadaniem na terenie naszej gminy, bo w jeden rok z 30 podopiecznych mamy szansę osiągnąć 50 zadowolonych pensjonariuszy, którzy naprawdę potrzebowali opieki.

W związku ze sprawnym działaniem placówki i koniecznością jej rozwoju, władze gminy Paczków już zawnioskowały do wojewody opolskiego o zwiększenie do 50 liczby dostępnych miejsc w Środowiskowym Domu Samopomocy. Gmina czeka na decyzję w tej sprawie.
Artur Rolka

Wiadomości z regionu

2022-10-03, godz. 20:45 Zderzenie karetki z osobówką w Opolu. Ambulans wymusił pierwszeństwo [ZDJĘCIA] Po godzinie 14 na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej z Katowicką w Opolu karetka pogotowia zderzyła się z autem osobowym. Jak ustaliliśmy jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2022-10-03, godz. 19:15 Na razie prace idą zgodnie z planem. Byliśmy na placu budowy obwodnicy Olesna [ZDJĘCIA] 70 procent sięga tzw. zaawansowanie rzeczowe budowy obwodnicy Olesna. Dzisiaj (03.10) opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował… » więcej 2022-10-03, godz. 19:09 Zaginął 3 lata temu, właśnie zatrzymano jego zabójców. Rozwikłana zagadka zniknięcia mieszkańca gminy Grodków Sprawa tajemniczego zniknięcia mieszkańca gminy Grodków z tragicznym finałem. Poszukiwany od lat mężczyzna zginął z rąk innych osób. W rozwiązaniu zagadki… » więcej 2022-10-03, godz. 19:00 Tragiczne zdarzenie w Paczkowie. Kobieta spadła z wieży ratusza, nie przeżyła Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przed południem w Paczkowie. W pobliżu miejskiego ratusza, pod wieżą widokową znaleziono ciało kobiety w średnim… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 Najpierw zgaśnie oświetlenie fasad, potem latarnie. Kluczbork rusza z planem oszczędności energii Rezygnacja z podświetlania budynków to jeden ze sposobów gminy Kluczbork na oszczędzanie. Chodzi między innymi o budynki: ratusz w rynku, Muzeum im. Jana… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 "Dwa tiry nie są w stanie się wyminąć". Inwestycja ZDW w ogniu krytyki mieszkańców Racławic Śląskich [INTERWE… W Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej budowany jest chodnik dla pieszych. Odcinek z nowym chodnikiem będzie liczyć około 250 metrów. Mieszkańcy… » więcej 2022-10-03, godz. 17:29 Makabryczne odkrycie w Krapkowicach Na polu przy drodze krajowej 45 przechodzień zauważył zwłoki mężczyzny. » więcej 2022-10-03, godz. 16:03 Co dalej z remontem murów w Byczynie? Gmina zerwała umowę z wykonawcą Byczyna zerwała umowę z firmą odpowiedzialną za remont zabytkowych murów miejskich. Powodem są opóźnienia w realizacji zadań a także zastrzeżenia konserwatora… » więcej 2022-10-03, godz. 16:00 Beata Cyganiuk na czele opolskiego NFZ. Robert Bryk złożył rezygnację Beata Cyganiuk do tej pory była zastępcą dyrektora NFZ w Opolu ds. medycznych. Jest związana z ochroną zdrowia na Opolszczyźnie od 24 lat. » więcej 2022-10-03, godz. 14:44 Winny kolizji, był pod wpływem alkoholu. Były komendant SG w Skarbimierzu skazany nieprawomocnie Sąd Rejonowy w Brzegu wydał wyrok skazujący w sprawie byłego komendanta Straży Gminnej w Skarbimierzu, a wcześniej także zastępcy komendanta brzeskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »