Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-12, 20:00 Autor: Witold Wośtak

"Nie ma kreatywnej księgowości, a ja nie jadam słodyczy i nie piję wody perlage". Ireneusz Jaki zaprzecza zarzutom W. Zembaczyńskiego

Ireneusz Jaki [fot. Agnieszka Lubczańska]
Ireneusz Jaki [fot. Agnieszka Lubczańska]
"Nigdy nie było kreatywnej księgowości, a poseł Zembaczyński mija się z prawdą w interpretacji wyników finansowych spółki". Tak Ireneusz Jaki, zawieszony prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, odpowiada na dzisiejsze (12.08) zarzuty posła Koalicji Obywatelskiej.
Jaki przekonuje, że sytuacja finansowa WiK zaczęła pogarszać się po przyjściu dwojga wiceprezesów z ramienia miasta, czyli Agnieszki Maślak i Sebastiana Paronia. - Wcześniej wynik spółki rósł każdego roku - zaznacza prezes WiK.

- Dzięki temu co roku wypłacana była dywidenda dla wspólników. Ponadto spółka skutecznie finansowała działalność społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspomagaliśmy nie tylko fundację państwa Jednorogów, ale też Gwardię Opole z wielkimi sukcesami. Wspomagaliśmy Festiwal Polskiej Piosenki i wiele innych inicjatyw. Jesteśmy także mecenasem Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Gdyby wynik był ujemny, na pewno nie moglibyśmy tego robić.

Jaki odniósł się również do wydania 270 tysięcy złotych na catering w ciągu 5 lat. Zawieszony prezes WiK odpowiada, że wydano 261 tysięcy przez 7 lat, co daje nieco ponad 3 tysiące złotych miesięcznie. - To koszty nie zarządu, ale całej spółki, która zatrudnia ponad 300 osób i realizuje między innymi wiele szkoleń - dodaje.

- Z tych pieniędzy były finansowane wydatki dotyczące całej spółki. Dla przykładu te pieniądze służyły organizacji corocznej wigilii dla trzystu pracowników. Do tego koszty związane ze sprawami integracyjnymi, reprezentacji i tak dalej. Około trzech tysięcy złotych na tak dużą spółkę? Każdy może sam odpowiedzieć sobie, czy to jest dużo.

Co do kolejnego zarzutu, Jaki podkreśla, że nie jada słodyczy ani nie pije wody typu perlage. - Jeśli cokolwiek konsumowałem, wyłącznie za własne pieniądze - mówi.
Ireneusz Jaki 1
Ireneusz Jaki 2

Wiadomości z regionu

2022-10-04, godz. 16:16 #SprzątamyDlaPolski po opolsku. W akcji uczniowie I LO Cała Polska, także Opole usuwa dziś śmieci ze swojej najbliższej okolicy. Trwa akcja 'Sprzątamy dla Polski', której inicjatorem jest Stowarzyszenie 'Dla… » więcej 2022-10-04, godz. 15:41 Obywatele Ukrainy mieszkający u nas mogą liczyć na tabletki jodku potasu Uchodźcy z Ukrainy, którzy zamieszkują w naszym regionie również, w razie konieczności, otrzymają tabletki jodku potasu. Dostaną je w taki sam sposób… » więcej 2022-10-04, godz. 15:12 Na powitanie radość "stacjonarna", ale zima będzie hybrydowa. Nowy rok akademicki na UO [ZDJĘCIA] Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Naukę rozpoczęło tam blisko 10 tysięcy studentów, z czego 3,5 tysiąca to ci z… » więcej 2022-10-04, godz. 14:36 Sprzęt medyczny zostaje w regionie, CWK "wraca" do miasta. To finał szpitala tymczasowego w Opolu [ZDJĘCIA] 21,5 miliona złotych - taka jest wartość sprzętu, który był użytkowany w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. Teraz ma służyć innym pacjentom. Ruszyło… » więcej 2022-10-04, godz. 13:15 Dodatkowe pieniądze dla trzech szpitali w regionie. Warunków otrzymania wsparcia było kilka ZOZ Oleśnie, Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich oraz Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach - do tych trzech szpitali trafią pieniądze z dodatkowej… » więcej 2022-10-04, godz. 12:15 MZK w Opolu kupuje kolejne elektryczne autobusy. Na których liniach będą kursowały? Kolejne elektryczne autobusy dla Opola. Miejski Zakład Komunikacyjny rozstrzygnął właśnie przetarg na dostarczenie 8 nowych pojazdów. Najlepszą ofertę… » więcej 2022-10-04, godz. 12:00 Kurs pod prąd A4! "Kierująca tłumaczyła, że chciała zaoszczędzić czas" [FILM] 20 kilometrów pod prąd przejechała autostradą A4 43-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Została zatrzymana pod Opolem. Jak przekazała policjantom - przegapiła… » więcej 2022-10-04, godz. 11:41 Wymuszenie rozbójnicze w Nysie. Sprawca zatrzymany po kilku godzinach [FILM] W Nysie sprawca zmusił starszego mężczyznę do wydania pieniędzy oraz zawarcia umowy abonamentowej na dwa telefony. » więcej 2022-10-04, godz. 11:24 Kolizja dwóch samochodów osobowych przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło przed południem na ul. Katowickiej w Opolu. Droga jest już przejezdna. » więcej 2022-10-04, godz. 11:00 Opole: kolejarze ponownie zamkną przejazd pod wiaduktem na Krapkowickiej W Opolu szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców. Od przyszłego wtorku (11.10) ponownie zamknięta zostanie ulica Krapkowicka na Zaodrzu. Kolejarze powracają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »