Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-12, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Bizancjum, "kreatywna księgowość" i majątek na słodycze. Zembaczyński przedstawił swoje pierwsze wnioski po kontroli w WiK Opole

Konferencja prasowa Witolda Zembaczyńskiego przed siedzibą WiK Opole [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Witolda Zembaczyńskiego przed siedzibą WiK Opole [fot. Witold Wośtak]
"Prezes Ireneusz Jaki stworzył w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu istne Bizancjum". Tak Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, opisuje pierwsze wyniki kontroli poselskiej.
Dziś zorganizował w tej sprawie konferencję prasową. Parlamentarzysta zarzucił, że w WiK za czasów prezesa Jakiego miała miejsce - jak to określił - "kreatywna księgowość", czyli faktyczne wyniki spółki były znacznie gorsze, niż podawano publicznie. Zdaniem posła, prezes miał też przerzucać swoje obowiązki na wiceprezesów.

Zembaczyński poinformował, że w latach 2015-2019 w WiK wydano 270 tysięcy złotych na catering. - Tylko w dwa miesiące przejedzono słodycze za 2500 złotych - przekonuje polityk.

- Prezes Jaki regularnie wysyłał pracowników na zakupy do pobliskich marketów. Co kupowali? Między innymi batoniki marcepanowe w dużej ilości. Widać, że prezes lubi marcepan. Do tego dużo czekoladek, ciastek, wafli tylko wybranych marek i orzechy pekan, nerkowca czy migdały. Prezes jest prawdziwym koneserem bakalii, a spółka za to płaciła.

Poseł Zembaczyński odniósł się też do fałszywego, jego zdaniem, namawiania przez prezesa Jakiego do picia wody kranowej.

- Cytuję: Otóż mogę ze stuprocentową pewnością powiedzieć, że naszą wodę warto pić, bo jest tania i bardzo dobra. Tymczasem prezes Jaki zamawia i pije w swoim gabinecie wodę perlage w szkle. Taka właśnie jest logika WiK-u za czasów Jakiego. Dla naszych dzieci w szkołach kranówa, a u siebie przy orzeszkach butelkowa perlage.

Próbowaliśmy w tej sprawie uzyskać komentarz Ireneusza Jakiego, ale do tej pory nie udało nam się skontaktować z zawieszonym prezesem WiK.
Witold Zembaczyński 1
Witold Zembaczyński 2

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 20:10 "Udało się pozyskać 60 kilogramów miodu". Grupa Azoty ZAK S.A. stawia na pszczoły Dobiega końca pierwszy sezon działania Miodowego ZAKątka. Dzisiaj (07.10) pasiekę należącą do Grupy Azoty ZAK S.A. odwiedzili wychowankowie kozielskiego… » więcej 2022-10-07, godz. 19:45 Pierwsza inauguracja nowego roku akademickiego na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie To była wyjątkowa inauguracja nowego roku akademickiego w Nysie. Wyjątkowa, bo pierwsza na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych, a nie jak dotychczas Państwowej… » więcej 2022-10-07, godz. 19:15 Tygrysica Uma już na wybiegu. Kiedy stworzy parę z Diego? [FILM] Mija miesiąc odkąd tygrysica Uma pojawiła się w opolskim zoo. Kierownictwo ogrodu od początku nie ukrywało, że zamiarem jest jej połączenie z tygrysem… » więcej 2022-10-07, godz. 17:15 "Namalowałam policjanta, dzieci i przejście dla pieszych". Finał konkursu plastycznego "Bezpieczny przedszkolak" W Publicznym Przedszkolu nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się dzisiaj (07.10) finał wojewódzkiego konkursu plastycznego ''Bezpieczny przedszkolak'' oraz promocja… » więcej 2022-10-07, godz. 17:00 Zwłoki w tapczanie. Ruszył proces w sprawie zabójstwa Magdaleny M. z Kędzierzyna-Koźla Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył dziś (07.10) proces Jakuba D. oskarżonego o zabójstwo swojej dziewczyny. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2022-10-07, godz. 15:30 Nieszczęśliwy wypadek przy centrum przesiadkowym Opole Główne Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy wiacie na rowery przed centrum przesiadkowym Opole Główne. Dwie kobiety potknęły się o dolną belkę konstrukcji… » więcej 2022-10-07, godz. 15:15 Wilki koło Lubszy. Władze gminy zalecają ostrożność w lasach. Czy jest się czego obawiać? W lasach pod Brzegiem ponownie pojawiły się wilki. Władze gminy Lubsza zalecają ostrożność podczas leśnych spacerów i powstrzymanie się przed wchodzeniem… » więcej 2022-10-07, godz. 15:10 Za kilka tygodni będzie można inhalować się przy tężni w Rudnikach Po licznych perturbacjach budowa tężni solankowej w Rudnikach jest już na finiszu. Obiekt powinien być gotowy za półtora miesiąca. » więcej 2022-10-07, godz. 13:43 Stalowa konstrukcja przygniotła pracownika. Ćwiczenia strażaków w jednej z firm w Zawadzkiem Przygniecenie pracownika przez metalowe regały w jednej z firm w Zawadzkiem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec… » więcej 2022-10-07, godz. 13:10 Dni Otwarte Funduszy Europejskich w skansenie w myśl zasady zero waste śladami dawnych zawodów Jak segregować śmieci i co robić, żeby produkować jak najmniej odpadów w myśl idei zero waste? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy gry terenowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »