Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-02, 14:59 Autor: Piotr Wójtowicz

1 Maja w Opolu - przejezdna. Po przebudowie skrzyżowania teraz z ul. Kołłątaja możemy wjechać w Armii Krajowej

1 Maja w Opolu przejezdna. Po przebudowie pojawiło się nowe skrzyżowanie [fot.P.Wójtowicz]
1 Maja w Opolu przejezdna. Po przebudowie pojawiło się nowe skrzyżowanie [fot.P.Wójtowicz]
1 Maja w Opolu przejezdna. Po przebudowie pojawiło się nowe skrzyżowanie
1 Maja w Opolu przejezdna. Po przebudowie pojawiło się nowe skrzyżowanie
1 Maja w Opolu przejezdna. Po przebudowie pojawiło się nowe skrzyżowanie [fot.P.Wójtowicz]
1 Maja w Opolu przejezdna. Po przebudowie pojawiło się nowe skrzyżowanie [fot.P.Wójtowicz]
1 Maja w Opolu przejezdna. Po przebudowie pojawiło się nowe skrzyżowanie [fot.P.Wójtowicz]
1 Maja w Opolu przejezdna. Po przebudowie pojawiło się nowe skrzyżowanie [fot.P.Wójtowicz]
Otwarto ulicę 1 Maja w Opolu. Po ponad roku od zamknięcia kierowcy mogą korzystać w obu kierunkach z tej ważnej ulicy. Po przebudowie pojawiło się więcej sygnalizatorów, powstało także nowe skrzyżowanie. Bartłomiej Niwicki z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu zwraca uwagę, że nowością jest wybudowanie łącznika, który przy powstającym centrum przesiadkowym skomunikował ulice Armii Krajowej, 1 Maja i Kołłątaja.
- To jest nowy przebieg ulicy Armii Krajowej prowadzący bezpośrednio do styku z Kołłątaja i 1 Maja, gdzie powstała sygnalizacja świetlna. I to jest jedyna większa zmiana - Bartłomiej Niwicki podkreślił, że na przebudowanych skrzyżowaniach ruch odbywa się już w oparciu o system ITS, czyli Inteligentny System Transportowy, który ma zapobiegać tworzeniu się zatorów. - Nie spodziewamy się większych utrudnień i myślę, że ruch będzie przebiegał w sposób płynny, a mieszkańcy odczują poprawę.

Bartłomiej Niwicki odniósł się do układu komunikacyjnego na styku ulic 1 Maja z Armii Krajowej. Od dzisiaj skręcający w lewo w Armii Krajowej, nawet przy zielonym świetle, muszą ustąpić pierwszeństwa zmierzającym od strony ulicy Piastowskiej. - W tym miejscu ze względu na ograniczenia terenowe nie mogliśmy wybudować lewoskrętu - tłumaczył przedstawiciel MZD. Z tego samego względu na 1 Maja, od Reymonta do Kołłątaja nie wydzielono trasy rowerowej. Jak wskazał, dla rowerzystów wybudowano trasę od styku z Krakowską do Armii Krajowej.

Według informacji ratusza ulice Reymonta i Kołłątaja będą ulicami jednokierunkowymi, z organizacją ruchu jak przed rozpoczęciem inwestycji. Przypomnijmy, że wcześniej urząd miasta zapowiadał, że docelowo na ulicach Reymonta i Kołłątaja ma zostać wprowadzony ruch dwukierunkowy. Tydzień temu przekazano jednak, że wejście w życie tej organizacji ruchu nie jest uzależnione od zakończenia budowy Centrum Przesiadkowego Opole Główne. - To jest przedmiotem innego projektu, który jest melodią przyszłości - wyjaśnił dzisiaj Bartłomiej Niwicki .

Oprócz zmian w rejonie dworca PKP, włączono sygnalizację na styku 1 Maja z Katowicką i przywrócono starą organizację ruchu na Damrota. W tę ulicę kierowcy wjadą od strony Reymonta.
Bartłomiej Niwicki

Wiadomości z regionu

2022-12-05, godz. 12:45 W Namysłowie znów można dzielić się ciepłem. Wystarczy tylko przyjść na tamtejszy dworzec Już po raz piąty w Namysłowie uruchomiono 'Punkt wymiany ciepła'. To inicjatywa, która ma na celu pomoc potrzebującym, a jednocześnie pozwala dać niektórym… » więcej 2022-12-05, godz. 12:15 Polskie przedszkole w Berlinie jest finansowane z pieniędzy, które pierwotnie miały trafić do mniejszości niemiec… Pierwsze polskie publiczne przedszkole, które uruchomiono w Berlinie jest finansowane z pieniędzy przesuniętych z puli przeznaczonej na naukę języka niemieckiego… » więcej 2022-12-05, godz. 11:15 Trójwymiarowy obraz na sali operacyjnej. Lekarze z OCO rozpoczęli zabiegi z wykorzystaniem robota XXI wiek wkroczył całą szerokością do Opolskiego Centrum Onkologii. W szpitalu ruszyły zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego robota, którego szpital wydzierżawił… » więcej 2022-12-05, godz. 10:50 Wciąż obowiązuje zakaz spożywania wody w gminach: Łubniany i Turawa Woda w Turawie oraz gminie Łubniany wciąż nie nadaje się do bezpośredniego użycia. Badania przeprowadzone przez sanepid w zeszłym tygodniu wykazały obecność… » więcej 2022-12-05, godz. 09:30 Kredyty na mieszkania, wyższa emerytura i ulgi podatkowe dla pracujących. PSL prezentuje "Uczciwy Plan dla Polski" - Nasz program ma elementy socjalne, ale jest to głównie program prorozwojowy, mający dać impuls do wzrostu potencjału polskiej gospodarki - powiedział w… » więcej 2022-12-05, godz. 08:10 W tym tygodniu autobusy rozpoczną kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne W tym tygodniu uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych znajdujących… » więcej 2022-12-05, godz. 06:24 Głuchołazy: pożar mieszkania. Jedna osoba poszkodowana Jedna osoba została poszkodowana w nocnym pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Głuchołazach. » więcej 2022-12-04, godz. 19:38 O białych górnikach w Muzeum Śląska Opolskiego Górnicy mają dziś swoje święto. 4 grudnia obchodzona jest tradycyjna Barbórka. Na Opolszczyźnie świętują biali górnicy, którzy na co dzień pracują… » więcej 2022-12-04, godz. 19:07 "Przegrać z mistrzami świata to nie wstyd". Opolscy kibice o meczu Polska-Francja 'Przegrać po takiej walce i z mistrzami świata to nie wstyd' - to komentarz kibiców, którzy dzisiejsze zmaganie Polaków w Katarze obserwowali w strefie kibica… » więcej 2022-12-04, godz. 18:00 Mikołaje na motocyklach zjechali do Opola na jarmark bożonarodzeniowy Sanie z reniferami zamienili na dwa kółka i ryczące silniki. Mikołaje na motocyklach pojawili się na pl. Wolności w Opolu. Motocykliści w charakterystycznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »