Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-20, 20:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Opole unieważniło przetarg na przebudowę placu przed dworcem PKP. Firmy chcą za dużo?

Tak ma wyglądac plac przed dworcem PKP w Opolu...
Tak ma wyglądac plac przed dworcem PKP w Opolu...
Tak ma wyglądac plac przed dworcem PKP w Opolu 2
Tak ma wyglądac plac przed dworcem PKP w Opolu 2
Tak ma wyglądac plac przed dworcem PKP w Opolu 1
Tak ma wyglądac plac przed dworcem PKP w Opolu 1
Opole unieważniło przetarg na przebudowę placu przed dworcem PKP. Uznano, że najtańsza oferta przekracza możliwości finansowe miasta. O inwestycję ubiegały się 3 firmy. Najtańsza oferta opiewała na około 13 mln złotych, czyli o 4 mln więcej, niż zarezerwował na ten cel ratusz. Daria Strąk z biura prasowego opolskiego ratusza tłumaczy, że miasto nie zwiększy puli finansowej na ten cel, tylko zorganizuje kolejny nabór ofert.
- Nie mam szczegółowych informacji na temat ewentualnego zwiększenia budżetu, ponieważ o tym decyduje rada miasta, której posiedzenie odbędzie się w sierpniu - powiedziała Daria Strąk. Pytana, czy w sytuacji rosnących cen na rynku budowlanym miasto będzie ograniczało zakres inwestycji, powiedziała: - Analiza projektu jest jeszcze przed nami, ale po zapoznaniu się z otrzymanymi ofertami wiemy, że przekroczyły założony budżet i nie zgadzamy się na przedstawioną cenę. Jak przyznała, kolejny nabór może opóźnić rozpoczęcie inwestycji.

Przypomnijmy, najtańszą ofertę przedstawiła firma Polskie Surowce Skalne Sp. z.o.o. z Wrocławia. O milion złotych więcej zaproponował WASBUD z Grodkowa, natomiast około 15 mln zażądała Best-Opebel s.c.

Przebudowa placu przy dworcu PKP uzależniona jest od ukończenia budowy centrum przesiadkowego Opole Główne. W 2018 roku poznaliśmy projekt, natomiast do wbicia pierwszej łopaty potrzebne jest wyłonienie wykonawcy.
Daria Strąk

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej 2022-11-26, godz. 11:45 Kilka sal z eksponatami. Małe Centrum Nauki SOWA w Nysie otwarte W Bastionie św. Jadwigi w Nysie działalność rozpoczęła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA. To kilka sal wypełnionych eksponatami, m.in… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »