Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-31, 08:30 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

W wakacje turyści spoza regionu chętnie odwiedzają Głuchołazy i Góry Opawskie. "Mamy bazę noclegową na każdą kieszeń"

Głuchołazy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Głuchołazy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Głuchołazy Park Zdrojowy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Głuchołazy Park Zdrojowy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Głuchołazy Park Zdrojowy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Głuchołazy Park Zdrojowy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Góry Opawskie i Głuchołazy to latem miejsca chętnie wybierane przez turystów spoza regionu. Na parkingach przy wejściach na górskie szlaki można spotkać sporo przyjezdnych. Jedni spacerują, inni chodzą z kijkami, a jeszcze inni chcą poznać malownicze tereny.
- Przyjechałam z dwójką dzieci i nocujemy w Domu Artysty w Głuchołazach. Głównie chodzimy po Parku Zdrojowym i na place zabaw, bo szukamy głównie atrakcji dla dzieci. Jak mąż dojedzie z nosidłem, może wybierzemy się w góry - mówi turystka z Wrocławia.

- Nocujemy u urodziny. Przyjechaliśmy z Holandii na 3 tygodnie i w planach mamy zwiedzanie. Dużo się tu pozmieniało, chcemy zwiedzić Kopę Biskupią, może pojechać do Jarnołtówka i zobaczyć, co tam zrobili w Muszli Leśnej. I jak będzie pogoda to pójdziemy na basen, bo w Głuchołazach jest jakiś nowy.

- Przyjechaliśmy na jeden dzień w drodze z urlopu. Spacerowaliśmy po parku i po rynku. Jesteśmy tu pierwszy raz, to fajne miasteczko. Widzimy, że można tu spotkać dużo czeskich i niemieckich turystów. Jedziemy jeszcze na czeską stronę zobaczyć - mówi turysta z Jaworzna.

- Głuchołazy to w tej chwili bardzo atrakcyjny region Opolszczyzny i całych Sudetów - mówi Mariusz Wyszkowski z Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach. - W tych ciężkich czasach mamy bazę noclegową na każdą kieszeń. Dla tych mniej zasobnych Polaków i dla tych bardziej zasobnych. Wiele osób szuka trochę tańszej oferty, niż te znane kurorty w Polsce i dzięki temu mamy w tej chwili wysokie obłożenie. Oczywiście mamy w naszym Centrum Informacji Turystycznej przygotowane programy, które mają pomóc turystom w zorganizowaniu czasu i pobytu.

W przypadku problemu ze znalezieniem miejsc noclegowych pomocy także można szukać w Centrum Informacji Turystycznej. Szczegółowe informacje o aktualnych wydarzeniach i atrakcjach dla turystów można znaleźć na stronie www.glucholazy.pl.
turyści
Mariusz Wyszkowski

Wiadomości z regionu

2022-09-26, godz. 11:10 Nyscy kryminalni zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Zatrzymany 46-latek Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu mieszkańcowi Nysy, który przed sądem odpowiadać będzie za wytwarzanie i posiadanie znacznej ilości środków… » więcej 2022-09-26, godz. 10:35 Dr Tomasz Pawłuszko o częściowej mobilizacji w Rosji: to straszak dla Ukrainy i sygnał, że wojna szybko się nie … - Wyszkolenie tych ludzi potrwa bardzo długo i nie zmieni to sytuacji na froncie, a częściowa mobilizacja to raczej straszak dla Ukrainy - ocenił w Porannej… » więcej 2022-09-26, godz. 09:22 Uwaga kierowcy - A4 zablokowana. Trwa wyciąganie ciężarówki z rowu Na opolskim odcinku A4 pomiędzy węzłem Strzelce Opolskie a węzłem Łany (km 281+600) trwa akcja wyciągania samochodu ciężarowego z rowu - informuje Punkt… » więcej 2022-09-26, godz. 09:11 Z pożyczonym traktorem, z wiaderkiem w ręce ukradł 8 ton zboża. Rolnik z gminy Lewin Brzeski zatrzymany Kradzież 8 ton zboża i zniszczenie 60 arów uprawy rolnej - to zarzuty, które usłyszał 40-letni rolnik z gminy Lewin Brzeski. Mężczyźnie grozi do 5 lat… » więcej 2022-09-26, godz. 07:00 Finisz remontu A4. Od jutra (27.09) ruch wraca na stałe ścieżki We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-25, godz. 21:45 Ponad 50 mln zł wsparcia z MEiN dla Politechniki Opolskiej 51 milionów 150 tysięcy złotych dla Politechniki Opolskiej. Symboliczny czek trafił dziś (25.09) na ręce rektora uczelni, a przekazał go minister edukacji… » więcej 2022-09-25, godz. 21:25 Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką wyborów będzie prawda i godność - Żyjemy dziś w podwójnej rzeczywistości - mówił dziś (25.09) w Opolu Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu, które zorganizowano… » więcej 2022-09-25, godz. 20:15 Kolejna zmiana w organizacji ruchu w związku z budową obwodnicy Olesna Już w najbliższy wtorek (27.09) zmieni się organizacja ruchu w ciągu drogi S11 w związku z budową obwodnicy Olesna. Kierowcy jadący od Łomnicy w stronę… » więcej 2022-09-25, godz. 20:05 Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola. Wśród tematów reparacje, wojna na Ukrainie i wybory… Reparacje od Niemiec, wojna na Ukrainie oraz zbliżające się wybory zdominowały spotkanie Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, z mieszkańcami… » więcej 2022-09-25, godz. 19:35 Wspominali o. Maksymiliana Kolbe. Oficjalne uroczystości w Jasienicy Dolnej W tym roku minęło 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Dziś (25.09) w Jasienicy Dolnej odbyły się uroczystości upamiętniające tę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »