Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-05, 16:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA]

Na budowanym chodniku przy boisku w Goszczowicach stanęła latarnia [fot.Słuchacz]
Na budowanym chodniku przy boisku w Goszczowicach stanęła latarnia [fot.Słuchacz]
W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika, że taką lokalizację zaakceptował projektant. Sołtys Goszczowic Andrzej Pochopień mówi, że skoro buduje się chodnik to powinien być dostępny na całej szerokości. Czy nie lepiej przesunąć słup przed położeniem kostki, zamiast omijać go przez lata?
- Latarnia wychodzi 40 centymetrów na budowany chodnik, którym będą uczęszczały osoby które przyjadą na boisko, czy matki z dziećmi na plac zabaw. Wydaje mi się, że lepiej jest teraz przesunąć słup niż po wybudowaniu rozbierać chodnik - argumentuje sołtys.

Wicedyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Piotr Rybczyński odnosząc się do umiejscowienia latarni zaznacza, że powstała jeszcze przed budową chodnika, ale projektant uznał, że 90 centymetrów przejścia zapewni bezpieczeństwo. Z wypowiedzi wynika, że przesunięcie wiąże się z tzw. dodatkowymi kosztami oraz koniecznością rozmowy z dostawcą energii.

- Niebagatelne będą koszty i kłopoty z uzgodnieniami. Być może skontaktujemy się z energetyką czy nie zachcieliby przesunąć latarni o kilkadziesiąt centymetrów - mówi Piotr Rybczyński.

Natomiast ile będzie kosztowało przesunięcie latarni, która ma oświetlać przejście dla pieszych tego w ZDP nie określono.
Andrzej Pochopień
Piotr Rybczyński

Wiadomości z regionu

2022-08-12, godz. 22:45 Namysłowska Nike wróci na swoje miejsce jeszcze w tym roku To już pewne. 'Poprawiona' Nike wróci do Namysłowa pod koniec tego roku. Przypomnijmy, lokalne władze postanowiły w 2020 roku, że nastąpi rekonstrukcja… » więcej 2022-08-12, godz. 21:00 Balaton, kajaki, zioła, oldtimery i słoneczny patrol, czyli z wizytą w Dobrzeniu Wielkim. Tutaj zatrzymaliśmy się… Nie trzeba wcale jechać na Węgry, żeby poplażować nad Balatonem. Wystarczy udać się do miejscowości niedaleko Opola. W gminie tej można też popływać… » więcej 2022-08-12, godz. 20:00 "Nie ma kreatywnej księgowości, a ja nie jadam słodyczy i nie piję wody perlage". Ireneusz Jaki zaprzecza zarzutom… 'Nigdy nie było kreatywnej księgowości, a poseł Zembaczyński mija się z prawdą w interpretacji wyników finansowych spółki'. Tak Ireneusz Jaki, zawieszony… » więcej 2022-08-12, godz. 19:15 Namysłów: rusza przebudowa historycznych murów miejskich Ruszyła wielka renowacja zabytkowych murów miejskich w Namysłowie. Mowa o odcinku od Bramy Krakowskiej do straży pożarnej przy ulicy Fortecznej w Namysłowie… » więcej 2022-08-12, godz. 18:50 Dymisje w związku ze skażeniem Odry - zdecydował o tym premier. Jest też zakaz wchodzenia do rzeki w 3 województw… Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął decyzję o natychmiastowej dymisji szefa przedsiębiorstwa Wody Polskie Przemysława Dacy oraz szefa Głównego… » więcej 2022-08-12, godz. 18:30 Nowe komputery przyjadą do Głubczyc. Sprzęt trafi do dzieci z rodzin popegeerowskich Gmina Głubczyce otrzymała blisko 750 tys. złotych z rządowego programu dla rodzin z terenów popegeerowskich na rozwój cyfrowy. Za te pieniądze zostanie… » więcej 2022-08-12, godz. 17:00 Bizancjum, "kreatywna księgowość" i majątek na słodycze. Zembaczyński przedstawił swoje pierwsze wnioski po kontroli… 'Prezes Ireneusz Jaki stworzył w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu istne Bizancjum'. Tak Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, opisuje… » więcej 2022-08-12, godz. 16:56 Nietypowe znalezisko przy rozbiórce "Grzybka". W Namysłowie natrafiono na płyty z grobowców Prace remontowe i rozbiórka namysłowskiego 'Grzybka' przyniosły nieoczekiwane znaleziska. Podczas rozbiórki fundamentów altany natrafiono na płyty nagrobków… » więcej 2022-08-12, godz. 16:45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć W długi weekend pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka… » więcej 2022-08-12, godz. 16:18 Kontrola drogowa w Głubczycach zakończyła się znalezieniem narkotyków Policja w Głubczycach w trakcie kontroli drogowej znalazła u podejrzanie zachowującego się kierowcy narkotyki. Teraz 38-letniemu mężczyźnie grozi nawet… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »