Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-05, 11:10 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opolscy maturzyści poznali wyniki egzaminów. "Jesteśmy bardzo zadowoleni"

Opolscy maturzyści poznali wyniki matur [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Opolscy maturzyści poznali wyniki matur [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Opolscy maturzyści poznali wyniki matur [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Opolscy maturzyści poznali wyniki matur [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Opolscy maturzyści poznali wyniki matur. Te od rana mogli sprawdzać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pierwsi uczniowie odebrali już swoje świadectwa dojrzałości. Wśród nich znalazły się osoby, które dopiero w szkole dowiedziały się o swoich wynikach. W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Opolu większość absolwentów opuszczała mury placówki zadowolona.
- Wyniki są cudowne. Najlepiej mi poszło z matematyki, też na tym przedmiocie najbardziej mi zależało. Wiem, że dostanę się na wymarzone studia. W systemie już rano sprawdzałam wyniki, bo były dostępne od 8:30 - mówi Jennifer.

- Wolałem mieć niespodziankę i nie sprawdzałem wyników na komputerze. Jestem szczęśliwy. Z polskie podstawowego mam 87%, z angielskiego 96% i z matmy 84%. Rozszerzenia też bardzo ładnie. Jestem zadowolony - dodaje Jerzy Momot.

- Stwierdziłam, że przyjadę i zobaczę, co będzie, to będzie. I nie jest najgorzej, choć zawsze mogło być lepiej - mówi Marysia.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, 100% naszych uczniów zdało maturę - mówi Dorota Wołyniec, wicedyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Opolu. - Nawet ci, którzy podchodzili kolejny raz do matury w większości poprawili swoje wyniki, więc jest z czego się cieszyć. Jesteśmy bardzo dumni. Świetnie poszła matematyka. Patrząc na wyniki nawet w klasach humanistycznych to są naprawdę bardzo wysokie. Jest dużo stuprocentowych wyników z podstawy, ale i z rozszerzenia bardzo wysoko, więc cieszy nas ta matematyka niezmiernie. Oczywiście polski rozszerzony też pięknie zdali.

Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna w całym kraju maturę zdało 78,2% tegorocznych absolwentów szkół średnich. 15,5% ma prawo do poprawki.
maturzyści
Dorota Wołyniec

Wiadomości z regionu

2022-08-12, godz. 21:00 Balaton, kajaki, zioła, oldtimery i słoneczny patrol, czyli z wizytą w Dobrzeniu Wielkim. Tutaj zatrzymaliśmy się… Nie trzeba wcale jechać na Węgry, żeby poplażować nad Balatonem. Wystarczy udać się do miejscowości niedaleko Opola. W gminie tej można też popływać… » więcej 2022-08-12, godz. 20:00 "Nie ma kreatywnej księgowości, a ja nie jadam słodyczy i nie piję wody perlage". Ireneusz Jaki zaprzecza zarzutom… 'Nigdy nie było kreatywnej księgowości, a poseł Zembaczyński mija się z prawdą w interpretacji wyników finansowych spółki'. Tak Ireneusz Jaki, zawieszony… » więcej 2022-08-12, godz. 19:15 Namysłów: rusza przebudowa historycznych murów miejskich Ruszyła wielka renowacja zabytkowych murów miejskich w Namysłowie. Mowa o odcinku od Bramy Krakowskiej do straży pożarnej przy ulicy Fortecznej w Namysłowie… » więcej 2022-08-12, godz. 18:50 Dymisje w związku ze skażeniem Odry - zdecydował o tym premier. Jest też zakaz wchodzenia do rzeki w 3 województw… Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął decyzję o natychmiastowej dymisji szefa przedsiębiorstwa Wody Polskie Przemysława Dacy oraz szefa Głównego… » więcej 2022-08-12, godz. 18:30 Nowe komputery przyjadą do Głubczyc. Sprzęt trafi do dzieci z rodzin popegeerowskich Gmina Głubczyce otrzymała blisko 750 tys. złotych z rządowego programu dla rodzin z terenów popegeerowskich na rozwój cyfrowy. Za te pieniądze zostanie… » więcej 2022-08-12, godz. 17:00 Bizancjum, "kreatywna księgowość" i majątek na słodycze. Zembaczyński przedstawił swoje pierwsze wnioski po kontroli… 'Prezes Ireneusz Jaki stworzył w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu istne Bizancjum'. Tak Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, opisuje… » więcej 2022-08-12, godz. 16:56 Nietypowe znalezisko przy rozbiórce "Grzybka". W Namysłowie natrafiono na płyty z grobowców Prace remontowe i rozbiórka namysłowskiego 'Grzybka' przyniosły nieoczekiwane znaleziska. Podczas rozbiórki fundamentów altany natrafiono na płyty nagrobków… » więcej 2022-08-12, godz. 16:45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć W długi weekend pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka… » więcej 2022-08-12, godz. 16:18 Kontrola drogowa w Głubczycach zakończyła się znalezieniem narkotyków Policja w Głubczycach w trakcie kontroli drogowej znalazła u podejrzanie zachowującego się kierowcy narkotyki. Teraz 38-letniemu mężczyźnie grozi nawet… » więcej 2022-08-12, godz. 15:46 Polska 2050 powołuje "sztaby kryzysowe" w nadodrzańskich województwach. Premier apeluje o niewchodzenie do rzeki Działacze ruchu Polska 2050 powołali w całym kraju 'sztaby kryzysowe' w związku ze skażeniem Odry. Na zorganizowanej dziś (12.08) konferencji prasowej w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »