Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-01, 17:30 Autor: Jakub Biel

W Otmuchowie ruszyło 49. Lato Kwiatów. Zgłosiło się 300 wystawców, a dla turystów przygotowano dodatkowe parkingi

Lato Kwiatów w Otmuchowie [fot. Jakub Biel]
Lato Kwiatów w Otmuchowie [fot. Jakub Biel]
Lato Kwiatów w Otmuchowie [fot. Julia Dołhasz]
Lato Kwiatów w Otmuchowie [fot. Julia Dołhasz]
Lato Kwiatów w Otmuchowie [fot. Jakub Biel]
Lato Kwiatów w Otmuchowie [fot. Jakub Biel]
Zmiany organizacji ruchu w trakcie Lata Kwiatów [fot. UM w Otmuchowie]
Zmiany organizacji ruchu w trakcie Lata Kwiatów [fot. UM w Otmuchowie]
Otmuchów na trzy dni staje się polską stolicą kwiatów. Już dziś (01.07.) rozpoczyna się tam 49. edycja Lata Kwiatów. To wydarzenie, które jest ucztą dla zmysłów. Po raz kolejny miłośnicy florystycznej różnorodności będą mogli rozkoszować się zapachem kwiatów, ziół czy roślin ogrodowych.
- Już po raz 49. spotykamy się podczas Lata Kwiatów w najpiękniejszym otoczeniu – mówi Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa.

- Przez ten czas trzech, czterech dni przewija się prawie 100 tys. ludzi, w związku z tym tu nie ma żadnej lipy. Mamy ponad 300 wystawców, którzy są u nas zarejestrowani. Faktem niezaprzeczalnym jest to, że Ci wystawcy, którzy przyjeżdżają, to są wystawcy sprawdzeni. To są ludzie, którzy też mają swoje stoiska handlowe i nie ukrywam, że też dużo kwiatów sprzedają.

- Jesteśmy tutaj po raz pierwszy, ale jestem oczarowany - mówi Arkadiusz Lorenc, wystawca. - Piękne miasto, wspaniały rynek. Jestem zaskoczony różnorodnością wystawców, asortymentu, roślin. Bardzo fajna inicjatywa, rewelacyjnie, tylko jest po prostu za gorąco.

O gorący klimat zadbają także artyści, którzy przez cały weekend pojawią się na rynku w Otmuchowie, a wśród nich m.in. zespół Feel, Dawid Kwiatkowski czy Andrzej Cierniewski. Oficjalnie impreza startuje o godzinie 17:00.

Urząd Miejski w Otmuchowie zmienił organizację ruchu w centrum miasta. Powstała m.in. strefa wyłączona z ruchu i dodatkowe parkingi dla gości wystawy.

- W trakcie naszej sztandarowej imprezy mamy tylu gości, że musieliśmy dokonać kilku korekt w organizacji ruchu – mówi Artur Banasiak, sekretarz gminy Otmuchów.

- Nie dojedziemy do centrum miasta, czyli rynek i ulice przyległe: Roosvelta, Mickiewicza w części, ulica Krakowska i te wszystkie uliczki boczne od tych wymienionych. Teren jest zamknięty, zmiana organizacji ruchu zatwierdzona. Teren ten, o którym mówię, jest to strefa zamieszkania, czyli pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem, proszę o tym pamiętać.

Organizatorzy Lata Kwiatów wyznaczyli także specjalnie parkingi, gdzie odwiedzający wystawę mogą parkować samochody. Szczegółowa mapa dostępna jest na stronie Radia Opole i Urzędu Miejskiego w Otmuchowie.
Jan Woźniak
Arkadiusz Lorenc
Artur Banasiak

Wiadomości z regionu

2022-10-05, godz. 19:45 "Zbliżamy się do miejsca grzebalnego". Archeolodzy penetrują podziemia katedry opolskiej [ZDJĘCIA, FILM] Brązowa obrączka, monety oraz fragmenty ceramiki - to kolejne odkrycia archeologów w opolskiej katedrze. Badacze po blisko 3 tygodniowej przerwie wrócili do… » więcej 2022-10-05, godz. 19:00 Trzy wnioski od mieszkańców jednego budynku. Rośnie liczba odrzuconych pism o dodatki węglowe Niemal dwa tysiące wniosków o dodatek węglowy złożyli mieszkańcy gminy Strzeleczki, ale znaczną część urzędnicy muszą odrzucać. » więcej 2022-10-05, godz. 18:45 Raport MZ: Ostatnie 7 dni to w regionie 466 nowych zakażeń COVID-19 20 072 przypadków COVID-19 odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce, z czego 3981 z nich to infekcje ponowne. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci… » więcej 2022-10-05, godz. 18:11 Pieniądze dla JST podzielone. Znamy sumy dla regionu Ponad 13 miliardów złotych trafi do końca roku do samorządów. To dodatkowe pieniądze, które przewiduje nowelizacja ustawy o dochodach jednostek samorządu… » więcej 2022-10-05, godz. 17:32 Wody Polskie zerwały umowę z wykonawcą polderu Żelazna. Co się stało? Koniec współpracy z jedną z firm, która odpowiadała za budowę polderu Żelazna w Opolu. Cała inwestycja składa się z dwóch części, a zerwana umowa… » więcej 2022-10-05, godz. 17:31 Denat znaleziony przy DK45 to ciągle NN. Będzie postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci Oględziny wykluczają zgon w sposób gwałtowny, ciało nie nosi też śladu zadawanych ciosów - to pierwsze ustalenia dot. zwłok ok. 50-letniego mężczyzny… » więcej 2022-10-05, godz. 16:17 Na Uniwersytecie Opolskim nauka i biznes idą w parze Platan od dziś (05.10) jest symbolem współpracy między Uniwersytetem Opolskim i firmą optyczną Fielmann. Wśród wspólnie realizowanych działań jest m.in… » więcej 2022-10-05, godz. 14:52 Znęcali się nad psem, teraz trafili do aresztu. Dwóm mężczyznom spod Opola grozi do 5 lat więzienia Chcieli pozbyć się psa, więc okaleczali go nożem, a potem rzucali w niego cegłówką. Prokuratura Rejonowa w Opolu skutecznie zawnioskowała do sądu o trzymiesięczny… » więcej 2022-10-05, godz. 14:00 USK w Opolu rozszerza diagnostykę i leczenie endokrynologiczne Szpital otrzymał na ten cel osobne finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejne kroki to uruchomienie specjalistycznej poradni endokrynologicznej, a następnie… » więcej 2022-10-05, godz. 13:17 Powiat nyski: niewybuch na polu uprawnym. Teren zabezpieczony przez policję Artyleryjski pocisk, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, znaleziono w miejscowości Karłowice Wielkie - to gmina Kamiennik. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »