Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-24, 14:50 Autor: Grzegorz Frankowski

Kajakiem z Krapkowic do Świnoujścia. Dwóch śmiałków zamierza przepłynąć Odrą 750 kilometrów

Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Start wyprawy w Krapkowicach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Po roku przygotowań z portu jachtowego w Krapkowicach Jacek Jadam i Piotr Jendrusch rozpoczęli dzisiaj (24.06) rzeką Odrą wyprawę do Świnoujścia. Kajakarze mają do przepłynięcia 750 kilometrów. Nad Bałtyk planują dotrzeć za dwa tygodnie.
W czasie wyprawy kajakarze będą promować walory turystyczne regionów, ich kulturę, historię, ale także ciekawych ludzi, lokalne inicjatywy, instytucje i wydarzenia.

- Naszym celem nadrzędnym jest promowanie wszelkich ciekawych inicjatyw. Propagowanie tych rzeczy, które są pozytywne na tym naszym odcinku trasy. Mamy już kilka miejsc, do których na pewno zajedziemy, bo tam nas nie tylko zaproszono, ale ci ludzie mają się czym pochwalić. To jest bardzo pozytywne i bardzo budujące, bo po prostu takimi rzeczami należy się chwalić, bo jest czym – mówi Jacek Jadach.

- Poświęciliśmy bardzo dużo czasu, by nasza wyprawa była jak najbardziej bezpieczna – dodaje Piotr Jendrusch. - Przygotowywaliśmy się pod względem merytorycznym blisko rok czasu. Pod względem kondycyjnym przygotowywaliśmy się znacznie dłużej, bo wykonywaliśmy różnego typu nazwijmy to ćwiczenia, które pozwalają nam teraz sprawnie wejść w ten projekt.

- To wydarzenie jest świetną promocją Krapkowic, rzeki Odry i turystyki kajakowej – powiedział obecny na starcie spływu Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic. - Jesteśmy na terenie ''Mariny'' w Krapkowicach. Ten obiekt powstał kilka lat temu. Jest coraz chętniej odwiedzany przez mieszkańców Krapkowic i nie tylko. Takie akcje promocyjne pokazują, że małymi kroczkami można dojść do takiego zawodowstwa, gdzie wyczyn przepłynięcia kilkuset kilometrów, wydający się futurystyką, jest możliwy, tylko trzeba chcieć.

Pierwszy przystanek członkowie grupy ''Odrakajakiem'' mają zaplanowany dzisiaj (24.06) w Dobrzeniu Wielkim. W sobotę na dłużej zatrzymają się w Brzegu, gdzie odbędą się IV Regaty Smoczych Łodzi. W niedzielę zamierzają dopłynąć do Wrocławia. Po południu będzie można ich spotkać w okolicach Mostu Grunwaldzkiego.

Finał wyprawy będzie miał miejsce w Forcie Gerharda w Świnoujściu.
Jacek Jadam
Piotr Jendrusch
Andrzej Kasiura

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 20:10 Tradycyjna kuchnia ze szczyptą nowoczesności. W Kurzniach uczono, jak na nowo odkrywać śląskie specjały Tradycyjna kuchnia może smakować jeszcze lepiej w nowoczesnym wydaniu. Dziś (02.10) przekonywały o tym uczestniczki warsztatów kulinarnych 'Z kaszą w kuchni… » więcej 2022-10-02, godz. 20:00 "Zmotoryzowani" strażnicy miejscy z Brzegu. "W ostatnich miesiącach załatwiamy znacznie więcej spraw niż dotychcz… Zakup samochodu był strzałem w dziesiątkę - tak pierwsze miesiące korzystania ze swojego radiowozu podsumowują brzescy strażnicy miejscy. Dotychczas funkcjonariusze… » więcej 2022-10-02, godz. 19:30 W Krzywiźnie upamiętniono księdza Michała Norka. "To chyba jedyny niezłomny kapłan z Ziemi Kluczborskiej" Przed kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzywiźnie odsłonięto dziś (02.10) tablicę upamiętniającą księdza Michała Norka. To… » więcej 2022-10-02, godz. 17:11 Jesienna burza na Opolszczyźnie. Drzewo przewróciło się na samochody w Opolu Burza z ulewnym deszczem oraz porywistym wiatrem przeszła przez województwo opolskie. Opolscy strażacy odnotowali już kilka interwencji. » więcej 2022-10-02, godz. 16:00 Food trucki na opolskim rynku. "Chętnie sięgamy po nowe smaki" Jeszcze dziś (02.10) na opolskim rynku można skosztować kulinarnych specjałów z różnych zakątków świata. » więcej 2022-10-02, godz. 15:00 Strzelce Opolskie: rusza dodatkowy nabór na mieszkania w ramach programu "Twoje M" Mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy marzą o' własnym gniazdku', mogą je jeszcze otrzymać. W poniedziałek (03.10) rusza dodatkowy nabór na mieszkania… » więcej 2022-10-02, godz. 14:00 Czworonogi z Namysłowa będą mogły zakosztować wolności. W mieście powstaną dwa wybiegi dla psów Moda na psie wybiegi dotarła do Namysłowa. Tamtejszy magistrat planuje budowę dwóch takich miejsc. » więcej 2022-10-02, godz. 12:15 15 procent mieszkańców Opolszczyzny nie skorzystało z bonu turystycznego. Pieniądze jednak nie przepadną Rodzice, którzy jeszcze nie skorzystali z Polskiego Bonu Turystycznego, mają więcej czasu by zapłacić nim za pobyt w hotelach czy udział w imprezach tur… » więcej 2022-10-02, godz. 12:00 Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku… » więcej 2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »